HUSARIAA

Zaczęty przez ahaja, Marzec 20, 2016, 12:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kangie

20k nie trzeba. Ale 10k... Jest miazga. 4k nawet wystarczy. Nawet 2,5k. Moja A-T 33 PTG MKI gra jak milion dolców. No prawie jak milion. Jak milion dolców grała Cadenza Black od Ortofona. Nie chodzi o ten durny bas. Dla mnie ma on trzeciorzędne znaczenie.  Chodzi o to, o czym pisał wczoraj Frywolny. Powietrze, smaczki, przestrzeń, subtelność. To jest kwintesencja MC LO nieosiągalna dla MMek i MC HO. Przynajmniej ja tak sądzę.

Kangie

Cytat: ziko369 w Wrzesień 02, 2020, 19:44bywałem, ale już mi się nie chce...nie przekonało mnie...AntraxAudio, Premium Sound...
Do RCMu pojedź. Do Rogera Adamka / Wojciecha Hrabiego. Oni się znają i zaprezentują Ci godnie co to znaczy MC LO.

ziko369

#852
Cytat: Kangie w Wrzesień 02, 2020, 19:47Powietrze, smaczki, przestrzeń, subtelność
I o to chodzi... przyjmijmy, że mam dobrą "wyobraźnię" 😈 i kończymy OT bo mnie się nie da przekonać...
Ja osiągnąłem to na czym mi zależało w analogu... czerpię ze słuchania za...stą przyjemność i nie zamierzam już tracić czasu na zabawę w ustawienia, żonglowanie...
Pozdro serdeczne 😀

Kangie

Ja Cię nie chcę na siłę przekonać. Może kiedyś sam się przekonasz.

Pozdro również!!!

ziko369

Słucham sobie teraz Izraela w stanie idealnym i jest bosko 😢
Jedyne co teraz myślę, to ... Kiedy to było jak pierwszy raz to wylądowało na Arturze zakupionym w księgarni...

Kangie

Cytat: ziko369 w Wrzesień 02, 2020, 19:51Ja osiągnąłem to na czym mi zależało w analogu... czerpię ze słuchania za...stą przyjemność i nie zamierzam już tracić czasu na zabawę w ustawienia,
Ziko, ja to rozumiem.  Ja też mam to, co chciałem. I poświęciłem temu hobby mnóstwo czasu, pieniędzy oraz co najgorsze - przez to hobby i swój charakter utraciłem szacunek i zaufanie wielu ludzi z forum tego i innego. To było najgorsze. Dostałem od losu coś wspaniałego, szybko, "na tacy", równocześnie tracąc coś ważniejszego związanego z relacjami ludzkimi. Zrozumiałem to zbyt późno. Ale błąd chciałem naprawić i chyba się udało. Chociaż częściowo.

Natomiast mam punkt odniesienia na jakimś tam poziomie, myślę że wysokim, wiem jak grają wybitne systemy audio i jestem świadomy wielu ograniczeń swojego systemu i systemów moich znajomych. Czasami boli jak się wie jak najlepsze systemy mogą zabrzmieć. To trudne do opisania.

frywolny trucht

Cytat: ahaja w Wrzesień 02, 2020, 16:21
A widzicie ... zatem 30ohm.
No to coś w okolicach 450ohm na początek.

No dobra, a te pikofarady?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Mieczu

#857
Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 04, 2020, 14:35
Cytat: ahaja w Wrzesień 02, 2020, 16:21
A widzicie ... zatem 30ohm.
No to coś w okolicach 450ohm na początek.

No dobra, a te pikofarady?

Przy MC te piko, mają piko znaczenie :-)
A tam wogóle można piko dla MC ustawić?
W przypadku MM, to trzeba zobaczyć, co producent w instrukcji napisał - dobrzy pisali i sobie policzyć ile to piko może mieć cały tor od wkładki do wejścia, razem z wejściem.
Albo na ucho :-) najlepsza metoda
Im więcej tym grało będzie jaśniej, im mniej tym ciemniej.
Z tego powodu panuje opinia, że wkładki Audi Technica MM graja z zasady jasno, no jak producent zaleca 100-200 a mamy 300-400 to będzie za jasno.

   

frywolny trucht

Są. Pierwsze cztery na dwunastostrzałowcu.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Mieczu

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 04, 2020, 15:12
Są. Pierwsze cztery na dwunastostrzałowcu.

Ucho, zbyt wiele kombinacji nie ma, tylko 4 :-)

Kangie

Cytat: Mieczu w Wrzesień 04, 2020, 14:59Przy MC te piko, mają piko znaczenie :-)
Mają znaczenie, ale tylko wtedy, gdy stosujesz SUT i pre phono pod MM 47kohmów.

Mieczu

Cytat: Kangie w Wrzesień 04, 2020, 15:25
Cytat: Mieczu w Wrzesień 04, 2020, 14:59Przy MC te piko, mają piko znaczenie :-)
Mają znaczenie, ale tylko wtedy, gdy stosujesz SUT i pre phono pod MM 47kohmów.

Fakt, Ortofon zaleca do T-30 150 pF ,do Verto 200pf

elektroboy

#862
Cytat: Mieczu w Wrzesień 04, 2020, 17:56
Cytat: Kangie w Wrzesień 04, 2020, 15:25
Cytat: Mieczu w Wrzesień 04, 2020, 14:59Przy MC te piko, mają piko znaczenie :-)
Mają znaczenie, ale tylko wtedy, gdy stosujesz SUT i pre phono pod MM 47kohmów.

Fakt, Ortofon zaleca do T-30 150 pF ,do Verto 200pf

Trzeba w takim razie uzyc miedzy SUT i preampem nisko pojemniosciowy kabel 30-50cm (najlepiej do 50pF) bo samo wejscie standardowego MM preampu ma zwykle przynajmniej 100-150pF (Husariaa widze moze miec o wiele mniej, to dobrze ze jest taka opcja).
Paradoksalnie Ortofon interkonekty naleza do ultrawysoko pojemnosciowych.
Mierzylem dwa najwyzsze modele, czarny i czerwony (ten pamietam byl 7NX-705 za ok. 3000zl) i maja brutalnie wysoka pojemnosc 450pF/1m!!!!!!

Specyfikacja techniczna:
- Rozmiar przewodników: 2 x 2.0 mm2
- Materiał przewodników: 7N OFC, OFC
- Szczegóły konstrukcji przewodów: 1/0.8, 7/0.322/0.18, 18/0.18 and 61/0.1
- Terminale: RCA – Platerowane rodem
- DC rezystancja: 9.4 ?/m
- Pojemność: 448 pF/m
- Ekran: 16/10/0.1 mm
- Izolacja: Polietylen, PVC
- Średnica kabla: 9.4 mm
- Terminal RCA średnica: 13.5 mm

Co za paradox! Ortofon jest firma od zawsze zwiazana z phono.
I teraz nigdzie nie pisza ze sie ich kable kompletnie nie nadaja dla podlaczenia gramofonu pod preamp dla MM ani SUT. 
Natomiast moze to byc fajny kabel do zadan specjalnych w ramach pojemnosciowego tuningu. Tylko ze takie rzeczy potrzebuje i glownie potrafi dobrze zrobic tylko promile uzytkownikow gramofonu.




Kangie

Cytat: elektroboy w Wrzesień 16, 2020, 20:32Natomiast moze to byc fajny kabel do zadan specjalnych w ramach pojemnosciowego tuningu. Tylko ze takie rzeczy potrzebuje i glownie potrafi dobrze zrobic tylko promile uzytkownikow gramofonu.
Nie inaczej. Ci ludzie mają przesrane. Otoczenie ich nie rozumie. Dzisiaj Bipo doznał tego uczucia. Zagrało lepiej po zmianie przewodów na inne - co ważne krótkie o małej pojemności. Pojawił się głęboki bas i zapewne góra nie wali prosto w ryj.