Pre LAR LPS-1 made in Poland

Zaczęty przez kangie, Czerwiec 05, 2014, 08:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.


dino

Cytat: gratefullde w Luty 23, 2018, 14:50Z grubsza chodziło mi o to, że trafa Lundahal, które mam zaimplementowane w pre phono, posiadają możliwość wyboru wzmocnienia. Dla mojej wkładki powinno ono wynosić x 20 ale gram na x 5 gdyż tak właśnie brzmi dla mnie najlepiej
I dlatego nie lubię traf.

Masz Dynavectora 20x2 (pewne LO) czyli 0.3mV na wyjściu i rezystancje cewki 5 Ohm. Rekomendowana impedancja ma być >30 Ohm.

Opcja z przekładnią (TAK przekładnią >:D) x 20 daje na wyjściu 6mV (czyli za dużo). Impedancja wejściowa pre to 47000 Ohm. Korzystając ze wzoru na "transfer impedancji" wkładka "widzi" na wejściu transformatora impedancje 117,5 Ohm (47000/20 do kwadratu).
Poza przesterem o 1 mV wygląda dobrze - a w/g Ciebie nie jest.

Opcja z przekładnią (TAK przekładnią >:D) x 5 daje na wyjściu 1.5 mV (czyli za mało). Impedancja wejściowa pre to 47000 Ohm. Korzystając ze wzoru na "transfer impedancji" wkładka "widzi" na wejściu transformatora impedancje 1180 Ohm (47000/5 do kwadratu).
To teoretycznie absolutnie nieodpowiednia konfiguracja a gra w/g Ciebie dobrze.

Bardzo mnie zastanawia Twoje pre bo radzi sobie dobrze z tak małym (jak na standard MM) sygnałem.



christo

Cytat: dino w Luty 25, 2018, 17:02Poza przesterem o 1 mV wygląda dobrze - a w/g Ciebie nie jest.
Z tym przesterem to bez przesady! 2M red/blue mają 5.5 mV fabrycznie. Shure M-75 czy niektóre V15 mają 6 mV.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

gratefullde

Cytat: dino w Luty 25, 2018, 17:02Opcja z przekładnią (TAK przekładnią ) x 5 daje na wyjściu 1.5 mV (czyli za mało). Impedancja wejściowa pre to 47000 Ohm. Korzystając ze wzoru na "transfer impedancji" wkładka "widzi" na wejściu transformatora impedancje 1180 Ohm (47000/5 do kwadratu).
To teoretycznie absolutnie nieodpowiednia konfiguracja a gra w/g Ciebie dobrze.

Pytania o pre do Pana Stasia konstruktora :) Ale jest to pre bardzo dobre :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

dino

Cytat: gratefullde w Luty 25, 2018, 18:51Pytania o pre do Pana Stasia konstruktora :) Ale jest to pre bardzo dobre :)
To trafo ma też opcje x10 - może to będzie "złoty środek" (nie mylić ze złotą średnicą ;D).

gratefullde

Cytat: dino w Luty 25, 2018, 20:50To trafo ma też opcje x10 - może to będzie "złoty środek" (nie mylić ze złotą średnicą ).

Oczywiście będę jeszcze raz testował każde ustawienie przekładni (TAK przekładni, zrozumiałem :) )bo sporo zmieniło mi się w torze.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

cdt

Ćwicz  ;D ;)

elektroboy

Cytat: dino w Luty 25, 2018, 17:02
Cytat: gratefullde w Luty 23, 2018, 14:50Z grubsza chodziło mi o to, że trafa Lundahal, które mam zaimplementowane w pre phono, posiadają możliwość wyboru wzmocnienia. Dla mojej wkładki powinno ono wynosić x 20 ale gram na x 5 gdyż tak właśnie brzmi dla mnie najlepiej
I dlatego nie lubię traf.

Masz Dynavectora 20x2 (pewne LO) czyli 0.3mV na wyjściu i rezystancje cewki 5 Ohm. Rekomendowana impedancja ma być >30 Ohm.

Opcja z przekładnią (TAK przekładnią >:D) x 20 daje na wyjściu 6mV (czyli za dużo). Impedancja wejściowa pre to 47000 Ohm. Korzystając ze wzoru na "transfer impedancji" wkładka "widzi" na wejściu transformatora impedancje 117,5 Ohm (47000/20 do kwadratu).
Poza przesterem o 1 mV wygląda dobrze - a w/g Ciebie nie jest.

Opcja z przekładnią (TAK przekładnią >:D) x 5 daje na wyjściu 1.5 mV (czyli za mało). Impedancja wejściowa pre to 47000 Ohm. Korzystając ze wzoru na "transfer impedancji" wkładka "widzi" na wejściu transformatora impedancje 1180 Ohm (47000/5 do kwadratu).
To teoretycznie absolutnie nieodpowiednia konfiguracja a gra w/g Ciebie dobrze.

Bardzo mnie zastanawia Twoje pre bo radzi sobie dobrze z tak małym (jak na standard MM) sygnałem.



i ja wlasnie dla tego lubie traf. niezaleznie od teorii daja mozliwosc dopasowania do kazdego systemu. i te mamy naprawde rozne. wymiana/zmiana transformatora daje dodatkowe szerokie mozliwosci bezinwazyjnej (w stosunku np. do solid state pre-preampu) optymalizacji dzwieku.
Wiem, czasami nie i nie znalesc ten optymalny, swoj SUT.
Jezeli sie ale w koncu uda znalesc ten wlasciwy, nie widze przynajmniej dla mnie innej lepszej, bardziej "koszer"  opcji dla wzmocnienia low output mc do poziomu mm.
ale chyba nie trzeba powtarzac, kazdy japonczyk to wie od urodzenia :)

dino

Cytat: elektroboy w Luty 27, 2018, 13:01ja wlasnie dla tego lubie traf. niezaleznie od teorii daja mozliwosc dopasowania do kazdego systemu. i te mamy naprawde rozne. wymiana/zmiana transformatora daje dodatkowe szerokie mozliwosci bezinwazyjnej (w stosunku np. do solid state pre-preampu) optymalizacji dzwieku.
Wiem, czasami nie i nie znalesc ten optymalny, swoj SUT.
Jezeli sie ale w koncu uda znalesc ten wlasciwy, nie widze przynajmniej dla mnie innej lepszej, bardziej "koszer"  opcji dla wzmocnienia low output mc do poziomu mm.
ale chyba nie trzeba powtarzac, kazdy japonczyk to wie od urodzenia :)
No właśnie dobrać właściwe ....
Słuchałem kilku traf i nigdy (w/g) mnie nie było to to o co chodzi. Zawsze coś się gubiło, gładziło a czasami nawet rozłaziło.
I niestety nie zgodzę się z opinią, że "koszer" w tej sytuacji to odpowiednie rozwiązanie.
Trafa MC pojawiły się moim zdaniem ze względów techniczno/ekonomicznych a nie z powodu dokładności i wierności  odtwarzania dźwięku. I ja je raczej traktuje w kategoriach audiofilskich legend niż "jedynego słusznego" rozwiązania.
Od kilku lat jest "korba" na transformatory audio(szczególnie w sprzęcie pro) bo po "korbie" na dźwięk cyfrowy trzeba jakoś odreagować.
A trafo milutko/cieplutko gra, lekko kompresuje sygnał i jest podobnie jak z taśmy.
Jak ktoś lubi ....  ;)

cdt

Nie jestem zafiksowany czy ma być trafo czy nie . Jedno jest za to pewne legendarne i najbardziej cenione pre lamowe są tylko dla wkładek MM więc trafo to konieczność .
Z trafami jest tak jak z każdym innym elementem audio . Są wybitne , dobre i dziadowskie .

vasa



Cytat: cdt w Luty 27, 2018, 13:52
Nie jestem zafiksowany czy ma być trafo czy nie . Jedno jest za to pewne legendarne i najbardziej cenione pre lamowe są tylko dla wkładek MM więc trafo to konieczność .
Z trafami jest tak jak z każdym innym elementem audio . Są wybitne , dobre i dziadowskie .

Dino się nigdy z ostatnim zdaniem nie zgadzał. On rozróżnia jedynie takie sobie i dziadowskie [emoji2]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

#487
Się pokajać muszę - raz słyszałem dobre trafa  :'(
Na prezentacji Audiofil we Wrocku był pre Phasemation. Wersja jakaś podwodna bo japońska, lutowana cyną z ołowiem (czyli normalną) i nie dopuszczona do sprzedaży w jewrosojuzie.
Tam były na wejściu trafa (wielkości głośnikowych do EL84) i z wkładką Phasemation grało toto jak dla mnie rewelacyjnie.
I być może tu jest ..pogrzebany. Trafo i wkładka pochodziły od jednego producenta !
BTW  zakladam nowy wątek o podłączaniu traf. Bardzo ciekawe schematy ze strony Phasemation.
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2600.new#new

rudy-102

Cytat: dino w Luty 28, 2018, 22:26lutowana cyną bezołowiową (czyli normalną) i nie dopuszczona do sprzedaży w jewrosojuzie.
Chyba ołowiową?

dino

Cytat: rudy-102 w Luty 28, 2018, 22:37Chyba ołowiową?
Dzięki już się poprawiłem - normy jewrosojuza tak na mnie działają - ma być bez ołowiu to nawet jak jest ołów piszemy bez  ;)

rudy-102

Cytat: dino w Luty 28, 2018, 22:40normy jewrosojuza tak na mnie działają - ma być bez ołowiu
Mam na szczęście zapas prawdziwej cyny na kilka lat, a w sklepie obok cały czas sprzedają jeszcze cynę z ołowiem więc nie jest jeszcze aż tak źle.

dino

Cytat: rudy-102 w Luty 28, 2018, 22:42Mam na szczęście zapas prawdziwej cyny na kilka lat, a w sklepie obok cały czas sprzedają jeszcze cynę z ołowiem więc nie jest jeszcze aż tak źle.
Też zrobiłem stosowne zapasy.
Prywatnie możesz używać ale jeżeli chcesz znak CE (nie china electronic) nakleić (dopuszczenie do sprzedaży w jewrosojuzie) to no way.

rudy-102

Cytat: rudy-102 w Luty 28, 2018, 22:42
Cytat: dino w Luty 28, 2018, 22:40normy jewrosojuza tak na mnie działają - ma być bez ołowiu
Mam na szczęście zapas prawdziwej cyny na kilka lat, a w sklepie obok cały czas sprzedają jeszcze cynę z ołowiem więc nie jest jeszcze aż tak źle.
I doopa. Właśnie byłem w rzeczonym sklepie i prawdziwej cyny już nie mają. Nie wolno im już jej sprzedawać. Teraz każda kropla ze starych zapasów na wagę złota.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

Ale którą? Poza tym one wszystkie są bezołowiowe.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

I jak to się lutuje? Mam kilka metrów jakiejś bezołowiowej z dodatkiem srebra. Koszmarnie się lutuje i jest strasznie twarda. Potrafi pęknąć.

GregWatson

Też myślałem, że będą problemy ale idzie całkiem fajnie. Spawam lutownicą pistoletową i daje radę.
Trochę tego i trochę tamtego też.

tomekkk1

Ja zaopatrywałem się w tą: https://www.ebay.co.uk/itm/Silver-Solder-5m-Wire-flux-core-Quality-60-40-circuit-board-tube-DIY-lead/...l2649, mam nadzieję że będzie nadal w sprzedaży. Miękka i łatwo topliwa. Z ołowiem i dodatkiem srebra ;)

Piterski

Jeszcze jej nie wypróbowałem ale kupiłem.

http://allegro.pl/cyna-z-topnikiem-sn60pb38cu2-amasan-de-1-2mm-100g-i5264197549.html

zawartość cyny 60%, ołowiu 38% i miedzi 2%;
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.