Renowacja PL70 II

Zaczęty przez michał_flaga, Marzec 08, 2022, 16:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiki

Cytat: Bacek w Marzec 25, 2022, 22:34
Nie ma za co, ludzie pytają to odpowiadam. Co gorsza jak nie pytają to też czasem odpowiadam :D
No uśmiechnąłem się..... 😀😀😀
👍👍👍
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

michał_flaga

Ok, muszę odwołać wszystko. Podłączyłem wszystko w domu pod mój nieaudiofilski system i mam ciszę jak w kosmosie otaczającym stację kosmiczną. Niezależnie od poziomu głośności ma ciszę!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

miniabyr

A włączyłeś wzmacniacz ? ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

michał_flaga

No właśnie nie jestem pewien... pre jest przed końcówką mocy czy za? Bo teraz pre stoi przed i nieco niżej, a u ciebie jest chyba odwrotnie...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

michał_flaga

Kolejna lekcja pokory i cierpliwości:
- w trzecim z kolei systemu nie brumi. Nigdy nie ustalimy przyczyny, dla której jeden hybrydowy wzmacniacz nie polubił się z gramofonem, a drugi go wręcz pokochał. Jedyny przydźwięk, który słychać wydaje się być naturalnym dla toru analogowego - choć słyszałem takie konfiguracje, w których nic nie szumiało. Te Pioneery jednak mają swoją charakterystyczną cechę brzmieniową. Dzięki temu, że mam pod ręką - założyłem wkładkę Sumiko Pearwood Celebration II, jedzie do nas Rohman pożyczony od Ondreja oraz to "piekielne" PHONO R-280 AAVIK... które będzie przez chwilę u Pawła

... no to teraz błagajcie go, aby coś napisał - bo podobno "odpoczynkowo" zamknął swój wątek.   

sheykk

Paweł błagamy - NAPISZ COŚ !!!

GB

Może to kwestia wzmacniacza a nie gramofonu? Czy pod ten brzmiący podłączałeś inny gramofon, aby to sprawdzić?
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

michał_flaga

tak, jestem pewien, że to kwestia wzmacniacza w koniunkcji z tym konkretnym gramofonem. Podłączony pod niego jednocześnie inny gramofon przydźwięku nie dawał. NIe ma już problemu - wszystko działa.

Bacek

Cytat: michał_flaga w Marzec 30, 2022, 15:35Podłączony pod niego jednocześnie inny gramofon przydźwięku nie dawał.
Przez to samo pre?

michał_flaga

Tak, PH-1000 jest dość cierpliwe jeśli chodzi o podłączanie kilku gramofonów.
Zapamiętuje też ustawienia dla każdego ze źródeł - więc dość łatwo je przełączać tym magicznym pokrętłem z przodu.


Bacek

A nie jest tak że w gramofonie masz podpiętą masę do bolca uziemiającego w sieci? Pewnie nie bo tam chyba jeszcze po drodze masz trafo sepasrujące i oryginalną sieciówkę. Ale gdyby tak było to w zależności jak to z drugiej strony jest rozwiązane we wzmacniaczu może powodować humm. U siebie miałem miks 4 różnych urządzeń i gdy dwa miały bolec umasowiony to dawało hummem.
Ale tu jest niestety jak z szukaniem grzybów dopóki się go nie znajdzie to nie wiadomo gdzie był problem a potrafią być naprawdę dziwaczne.

zeroqll

Problem z przydźwiękiem potrafi się pojawić na gramofonach z elektronicznym autoliftem, winnym jest prowadzenie mas. U mnie problem pojawiał się z jednym preampem, niezależnie od podpiętego wzmacniacza.

michał_flaga

#62
... i żeby nie było, że jest łatwo-jeśli ma być idealnie i referencyjne... likwidujemy subsoniczne... referencyjny nadal szukamy. Dla uspokojenia emocji (głównie moich): system pomimo swoich zalet i cech - jeśli miałby zagrać na miarę swoich możliwości - wymaga 2-3 dni pracy. To przykład sytuacji, w której przy analogu drobne szczegóły budują końcowy efekt. Kawałki granitu pod stopami zlikwidowały przerażające drżenie membran, ale dźwięk nadal wymaga ręki mistrza lub większej ilości alkoholu.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Flip Back

Czy wspomniana na początku wątku,  prezentacja publiczna Pioneera już się odbyła? Chętnie bym posłuchał / obejrzał na żywo.

Renia239

Chyba cały czas wisi na OLX wiec możesz uderzać.

michał_flaga

Zapraszam... 723184550


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk