Menu główne

Garrard nasz Pan

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 04, 2021, 19:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

E tam bolszewicki, mi przypomina kolor wina i raczej to kolor bordowy.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

tomasz_pianista

W tym tygodniu słucham tylko LP  8)  Do niektórych płyt wracam po wielu latach niesłuchania, ciekawie się słucha na lepszym gramofonie, bo trochę tych gratów przerzuciłem przez te lata.

Teraz japończyk-żyleta:)
Grupa ratowania poziomu.

bat73

Co tam masz na tych ramionach ?
Ja się muszę przyznać że jeżeli chodzi o stary jazz to nie przepadam za japońskimi tłoczeniami. Ich bezsprzeczna wysoka jakość idzie w parze niestety z pewnego rodzaju "upięknianiem" dźwięku które mi absolutnie nie pasuje...
Co innego w klasyce. Tu im ładniej tym lepiej

tomasz_pianista

Na 12' Jelco mam Denony 103 i 103R na ciężkich headshellach. Na SME Ortofon Rondo Blue.

Z Japończykami bywa różnie, ta z obrazka to właśnie taka żyleta, trochę bez dociążenia. Ale mam kilkanaście wydań z kraju wiśni, które grają świetnie, tłusto i z klimatem:)

Teraz takie coś, reedycja UK z lat 70'. Świetnie to gra, ta seria Blue note z innym labelem to bardzo dobra propozycja cena/jakość. Oryginalne wydania dla mnie są poza zasięgiem cenowym...

Niestety ceny płyt w ogóle poszybowały, na szczęście mam już sporą kolekcję, ale obserwuję dużo aukcji i jestem w szoku, jakie ceny osiągają nawet wznowienia z drugiej połowy lat 80', często grubo powyżej 150zł za płyty, które sam kupowałem po 30zł wiele lat temu.
Grupa ratowania poziomu.

bat73

Fakt. Blue Note zawsze był w cenie ale teraz to już wariactwo. Zwłaszcza stare wydania.
Kombinacja wkładek ciekawa. Jak rozumiem starsze kontra nowsze tłoczenia ?

tomasz_pianista

Cytat: bat73 w Kwiecień 08, 2021, 10:23Kombinacja wkładek ciekawa. Jak rozumiem starsze kontra nowsze tłoczenia ?

W sumie trochę losowo tak wyszło, znalazłem miejsce w tej plincie na SME, które leżało w wcześniej szafce, to trzeba było coś powiesić. Jeden sklep miał wyprzedaż wkładek, ten Ortofon Rondo był w bardzo okazyjnej cenie.

Obecnie na SME słucham klasyki i ewentualnie solowych nagrań fortepianowych, czasem jakiś wymagający wokal. Szlif FG ma swoje zalety:) Natomiast większość leci na Denonach.

Jeszcze mam drugi gramofon, Thorens 125 z SME III, także mam w czym wybierać:) Ten ma zupełnie inny dźwięk, ale lubię czasem go odpalić, to w sumie jeden z topowych napędów paskowych z zawieszeniem. Fajnie gra np.jazz z ECM, trochę delikatniej.

Grupa ratowania poziomu.

masza19

Co prawda plinta jeszcze nie zamówiona ale chyba? przed jej zamówieniem wolałbym mieć główne ramie już na swoim stole a tu....  >:(

miniabyr

Maciek jestem z tobą !  ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

Ty masz chyba tydzień forów?  :)

masza19

Fory, for? forów? Uj tam wi  :np:

tomasz_pianista

Mogę takie ramię kupić za 400 ojro i strasznie mnie korci, tylko co ja z tym zrobię?
Grupa ratowania poziomu.

masza19


miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

tomasz_pianista

Cytat: masza w Kwiecień 10, 2021, 15:09Z Bułgarii?


Tak, tylko z gościem się "znam" z Lencoheaven, więc poszłoby taniej.
Grupa ratowania poziomu.

tomasz_pianista

Cytat: tomasz_pianista w Kwiecień 10, 2021, 15:26
Cytat: masza w Kwiecień 10, 2021, 15:09Z Bułgarii?


Tak, tylko z gościem się "znam" z Lencoheaven, więc poszłoby taniej. Natomiast nie miałbym już gdzie tego powiesić, więc chyba odpuszczę, ale cena jak na 12' wydaję się spoko. Pytanie na ile to dobrze gra jak na DIY.

Grupa ratowania poziomu.

masza19

Marudzących póki co nie widać a przerobił Hans Carlos już tego trochę.

masza19

Wychodzi sporo taniej niż Jelco 750.
Brałbym, nie stracisz sprzedając później którekolwiek gorsze.
Ta aukcja pokazała się już po zukupie przeze mnie bezpośrednio od Bokranda. Inaczej brałbym to z Bułgarii.

tomasz_pianista

Nie kuś szatanie  >:D
Grupa ratowania poziomu.

masza19

I to jest jeszcze ta droższa wersja ze srebrnym okablowaniem, na które pokąsany przez węża w kieszeni  pożałowałem...  :D

bat73

12 cali za te pieniądze dziś.
Niestety brzmi jak okazja..

bat73


masza19

Cytat: bat73 w Marzec 22, 2021, 11:48Plinta z łupka wygląda tak :

Zobacz, wychodzi że ta zielona to też jest łupek.
Lechu wkleił link do firmy, która robi plinty.

https://www.northwestanalogue.com/slate-racks-plinths.html



masza19

Skłamałbym jakbym powiedział, że są brzydkie.


jafi

Łupek jest głuchy, daj spokój :(

masza19

I tak nie kupię bo pewnie nie stać mnie  :)