Słuchawki - ale jakie ?

Zaczęty przez GregWatson, Czerwiec 05, 2014, 12:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

brbr

Cytat: rudy-102 w Lipiec 21, 2019, 11:08
702 /712 nie są aby otwarte? Cenię jednak odciąć się od tła hałasu na zewnątrz.
Cytat: brbr w Lipiec 21, 2019, 10:55U mnie na razie nic nie prześcignęło starych AKG k514
:)
Posłuchaj K702, lub 712. Zobaczysz, a raczej usłyszysz o ile więcej muzyki z nich płynie.

gratefullde

Cytat: LampowY w Lipiec 21, 2019, 12:31
A przy okazji dousznych.
Jakie polecacie wytrzymałe (żeby sie nie rozpadły po tygodniu kable) i w miarę grające douszne?
Zastosowanie TIDAL w wersji skompresowanej z iPhone na rowerze.
I wygodne (jeśli to możliwe)  :)
Maciek, a nie dali do iPhona w komplecie?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

#327
Pewnie, że dali ale jako że nie używałem to dziecka rozgrabili w pińć sekund.


Może jakieś BT? Są douszne BT?

OK, są pacze.

rudy-102

#328
Cytat: LampowY w Lipiec 21, 2019, 13:12Może jakieś BT? Są douszne BT?
Ostatnio widziałem bardzo ładne Sennheisery Momentum, ale nie powiem jak grają bo jako ortodoksyjny, stary pierdziel nie uznaję żadnych blutufów itp. i nie wsadziłem sobie tego do uszu :) .

rudy-102

#329


GB

Cytat: LampowY w Lipiec 21, 2019, 12:31
A przy okazji dousznych.
Jakie polecacie wytrzymałe (żeby sie nie rozpadły po tygodniu kable) i w miarę grające douszne?
Zastosowanie TIDAL w wersji skompresowanej z iPhone na rowerze.
I wygodne (jeśli to możliwe)  :)
Polecam, mam i używam na moto. Bateria wystarcza prawie na cały dzień.


https://s.click.aliexpress.com/e/b0jX9868

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Bartolo

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Piterski

Cytat: Bartolo w Lipiec 21, 2019, 16:46Piter, to teraz jeszcze jakieś wzmacniacz słuchawkowy do kompletu.. ;)

Sądzę, że tak może być, a może kupię słuchawki Staxa, a te są od razu z przedwzmacniaczem :D.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bartolo

Cytat: Piterski w Lipiec 21, 2019, 21:33Sądzę, że tak może być, a może kupię słuchawki Staxa, a te są od razu z przedwzmacniaczem .
To wtedy sprzedasz EV.. :D
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Piterski

Cytat: Bartolo w Lipiec 21, 2019, 21:37To wtedy sprzedasz EV.. :D
Jeśli tak to zyskam miejsce w pokoju i strzelę sobie zestaw kina domowego ;D 
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

naczesany

Cytat: LampowY w Lipiec 21, 2019, 12:31Jakie polecacie wytrzymałe (żeby sie nie rozpadły po tygodniu kable) i w miarę grające douszne?
Xiaomi Mi Piston V4 Iron Hybrid Pro
Dwuprzetwornikowe, kabel na bazie kewlaru, grają całkiem nieźle ze smartfonami i tanie. Porównywałem z Nuforce 700 dwukrotnie droższymi i wg mnie Xiaomi lepsze.

Therion

Od lat używam tyko jednych dokanałowych, to białe Samsunga, jakie dawali do swoich telefonów. Były (są) niezłe. Teraz dodają AKG, ale mi wypadają z uszu zatem nadal uzywam białych. Ostatnio w pozostalosciach po sklepie gsm znalazlem 3 pary z czego jedna okazała sie świetne brzmieniowo. To Kruger&Matz z drewnem.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Kangie

Cytat: Piterski w Lipiec 21, 2019, 21:33Sądzę, że tak może być, a może kupię słuchawki Staxa, a te są od razu z przedwzmacniaczem .
Pamiętacie jak Stary Audiofil czepiał się tego przedrostka? ;)

Therion

Stary Audiofil sam pisał tak, że ledwie mozna bylo go zrozumieć. Ciekawe co tam u niego, na czym słucha...
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

rudy-102

Raczej tylko niebiańskich chórów :(.

frywolny trucht

Gdyby ktoś miał ochotę na tanie douszne, bezprzewodowe, to sugeruję zainteresować się Xiaomi Air Dots. Ja nie znoszę dokanałowych, ale moja familia, testerzy na jutubie, pieją z zachwytu. Słuchawki nie są oferowane w polskiej dystrybucji. Albo wprost z Chin ( poniżej stówki), albo Alegru- okolice 120 zł za czarne).

https://www.youtube.com/watch?v=di0qMNpUWiQ
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

Kupiłem JBL E25BT. Na rołvera i do jakości empeczy z telefonu aż zanadto dobre.


    lekkie słuchawki douszne dokanałowe
    technologia Bluetooth zapewnia do 8 godzin odtwarzania
    łatwe przełączanie pomiędzy źródłami
    pilot z mikrofonem i 3-przyciskowym sterowaniem
    klips do zaczepienia


    Specyfikacja techniczna:
    Rozmiar sterownika: 8,6 mm
    Zakres dynamicznej odpowiedzi częstotliwościowej : 20Hz - 20kHz
    Czułość: 96 dB SPL / 1 mW
    Czułość: 96 dB SPL1kHz
    Czułość: 96 dB SPL / 1 m przy 1 kHz dB v / pa: -21
    Impedancja: 16Ω
    Przesyłana moc Bluetooth: 0 ~ 4 dBm
    Modulacja z transmisją Bluetooth:
    GFSK, DQPSK, 8-DPSK
    Częstotliwość Bluetooth: 2,402 GHz - 2,48 GHz
    Profile Bluetooth: HFP v1.5, HSP v1.2,
    A2DP v1.2, AVRCP v1.5
    Wersja Bluetooth: V4.1
    Typ baterii: GSP051230 01
    Typ baterii: Polimerowy akumulator litowo-jonowy
    (3,7 V, 120 mAh)
    Pilot z mikrofonem na kablu
    Regulowanie głośności: tak
    Czas ładowania: <2 godziny
    Czas odtwarzania muzyki w BT na:> 8 godz
    Czas rozmowy z BT na:> 8 godz
    Waga (g): 16,5 g




Therion

#343
Miałem kiedyś sklep gsm a w nim kilka par takich samych sluchawek. Nie docenialem ich, po zamknięciu sklepu, porozdawalem je kolegom i rodzinie. Byli zachwyceni.

2-3 lata później zabralem ostatnią parę jaka mi została na obóz. I kopara mi opadła. To jest brzmienie mojego systemu! Scena rewelacja, basicho i wysokie tony - koncertowe! szczegóły! Takie małe g.. a jak to gra!

Niestety, ich sprzedaż sie juz zakończyła. Jeżeli rozpoznajecie ten model przed brendowaniem przez Krugera, to dajcie znać. Chyba, że miał wyłączność u Chinczyka, to dupa.


Kruger&Matz KM108

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

vasa

Dzięki uprzejmości Alexandra moje Staxy SR-5 odzyskały głos i sprawność elektryczną :D
Teraz muszę je naprawić mechanicznie bo tworzywo, niestety popękało a część kawałeczków wyparowała :(
Mogę to zrobić albo klejąc pracowicie to co zostało i uzupełnić ubytki żywicą albo zeskanować i wydrukować sobie nowe.
Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia ze skanem i drukiem 3d? Jakieś podpowiedzi? Namiary?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GB

We Wrocławiu masz firmę Materialise.

https://www.materialise.com/pl


______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

vasa

Cytat: GB w Październik 09, 2019, 11:21
We Wrocławiu masz firmę Materialise.

https://www.materialise.com/pl


______________
Pozdrawiam,
GB
Dzięki [emoji4]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Jak to narysujesz w 3D to Ci wydukuje :)
Poćwicz np Design Spark Mechanical  ;)
Mi się ostatnio rozpadły plastiki na końcach pałąków w AKG K271 MK II.
Na szczęście miałem jakieś stare AKG z uwalonym jednym kanałem to włożyłem 15 letni pałąk. Był w lepszym stanie niż 6 letni.

vasa

Cytat: dino w Październik 09, 2019, 16:27Jak to narysujesz w 3D to Ci wydukuje
Jak dostanę zabawkę z powrotem to narysuję :)
Zobaczymy czy to działa ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Przyszły Staxy po naprawie.
Podłączyłem ...
I przypomniałem sobie dlaczego zamiast wywalić stare graty usilnie próbuję je naprawić [emoji1]
Mają zniewalające brzmienie [emoji7]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.