Expedit kaputt

Zaczęty przez frywolny trucht, Sierpień 25, 2014, 19:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

dino

Cytat: Jakub w Wrzesień 15, 2018, 08:23Zamiast pilśni można wstawić taki krzyżak:

Ten krzyżak wygląda podobnie jak reszta produktów z ikei - ja bym nie wierzył, że pomoże. Albo pęknie albo się wyrwie  ;)
Oryginalnie jest do "drewnianych" regałów.

cdt

Są sklepy w stylu Juana http://juan.pl/oferta/ . Mozna zamówić formatki i sobie poskręcać .

Jakub

Cytat: dino w Wrzesień 15, 2018, 09:04Ten krzyżak wygląda podobnie jak reszta produktów z ikei - ja bym nie wierzył, że pomoże.

Miałem taki w starym regale z paździeża zastawionym książkami i ustawionym w poprzek pokoju. Bardzo dobrze spełniał swoją rolę.

krzysiek

Cytat: dino w Wrzesień 14, 2018, 23:53
Przy regałach bardzo ważne dla stabilności są tkzw. "plecki" czyli pilśnia z tyłu. Expedit chyba jej nie ma.
Trzeba ją dobrze umocować dodając sporo gwoździków (nie wkrętów) bo zazwyczaj w komplecie jest tylko kilka sztuk.

Nie ma plecków, ale ma w zestawie takie kątowniki do przymocowania do ściany:



Stoi to u mnie parę lat i póki co się nie zawaliło

Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

GregWatson

Skleciłem wreszcie regał Panama z Bodzio. Dodatkowo zamontowałem złącza kątowe dla lepszej wytrzymałości. (są różne; wielkość, koloru, ozdobne itp.) można je dostać bez problemu w sklepie budowlanym. Kupiłem do tego wkręty do drewna. Jest trochę zabawy ale za to pewność że trochę dłużej postoi. Co do plecków to taka grubsza dykta ale ładnie gwoździkami można ją umocować i spełnia swoje zadanie. Nóżki regulowane więc można sobie wypoziomować kto jak chce. Całość dosyć stabilnie stoi.
Jedna uwaga: boki dochodzą nie na dolną część podstawy a do boku tej podstawy. Podstawa ma 6 kołków czyli całe obciążenie półek wisi na tych 6 kołkach i dodatkowych 2 zaczepach. Ja dołożyłem dodatkowe złącza kątowe (4 szt.)
Pierwsze wrażenie; regał jest dosyć pojemny co mnie zaskoczyło - myślałem, że mniej upcham. Mam go za drzwiami pokoju więc sam wygląd nie jest dla mnie taki istotny. Regał można kupić za ok. 100 zł + 20 zł na dodatkowe złącza kątowe i wkręty.
Będzie Pan zadowolony.  :) :) :)

Tak to mniej więcej wygląda (regał jest schowany za drzwiami więc ogólnie jest mało widoczny.

Trochę tego i trochę tamtego też.

cdt

Mnie to siem podba ta fornirowana szafa obok bodzia  :P

GregWatson

To moi rodzice dostali w ślubnym posagu. Stara jak świat. Jakby to powiedzieć - vintage.  :) :) :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

cdt

Cytat: GregWatson w Wrzesień 15, 2018, 20:19Jakby to powiedzieć - vintage.
Dlatego mi się podoba ;D moje klimaty :)

frywolny trucht

Mnie też. Czysty analog  8)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

Cytat: GregWatson w Wrzesień 15, 2018, 17:47Jedna uwaga: boki dochodzą nie na dolną część podstawy a do boku tej podstawy.
Niestety tak matołki projektują.  >:D W szafkach przewidywanych na duże obciążenie zawsze robi się odwrotnie (wieniec dolny na całą szerokość a boki opierają się na nim).
Dlatego większość mebli do domu ...robię sam (tylko czasu mało)  :'(

GregWatson

Fajny regał bo można go wcisnąć wszędzie no i w miarę tani. Chyba dokupię jeszcze jeden i temat przechowywania płyt będę miał rozwiązany ju na dłuższy czas. Złącza kątowe mi jeszcze zostały no i wiem jak się do tego teraz zabrać.
Trochę tego i trochę tamtego też.

dino

Czyli kupować fabryczne i ..upgrade :)

GregWatson

U mnie o tyle pasowało, że mam część mebli z tej linii i regał się jakoś wpasował w całość. Ale upgrade jak najbardziej. Regał za 120 zł to cena do przełknięcia. Są nieco szersze regały z tej linii też więc można sobie wybrać co ktomu pasuje. Akurat ten półki ma sztywne i nie ma niebezpieczeństwa, że będą się wyginały.
Trochę tego i trochę tamtego też.