LP klasyka

Zaczęty przez kefas, Wrzesień 14, 2018, 13:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Ja się skuszę i spróbuje Daniela Barenboima.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kefas

Piotrze doczytałeś, że ona w najlepszej kondycji nie jest? Jeśli tak to napisz czy wysyłać Ci już te dwie czy jeszcze do końca tygodnia coś dobierzesz?

Piterski

Napisałeś, że czasem słychać trzaski mam nadzieje że niezbyt głośne bo zaryzykował by zapoznanie się z tą płytą.
A jak jej realizacja jako taka?

Dobieramy dalej.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dino


kefas

Nie są może aż tak głośne ale na obu stronach płyty. Ocenił bym ją na (G) przez te trzaski natomiast brzmienie bardzo fajne. Dlatego cena 3zł

Piterski

Za taką cenę zaryzykuje najwyżej będę szukał jej w lepszym stanie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kefas

Też tak często robię i poznaje przez to wiele fajnych płyt. No i szukam.

vasa

Cytat: dino w Wrzesień 17, 2018, 22:11
Cytat: vasa w Wrzesień 17, 2018, 21:19Jasne
Przyleciał w jednym kawałku ?  :D
Na razie tkwi w Wawie.
Ale wciąż w jednym[emoji4]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kefas

Pierwsza płyta wytwórni DECA ma kilka skrzypnięć w cichych fragmentach ale największą bolączką jej jest widoczna na zdjęciu biała kropka która powoduje 8 głośnych pyknięć. cena 3zł. Następna DG bardzo fajnie grająca choć czasem może coś delikatnie zaskrzypieć  w ciszy.5zł kolejna to nieznana mi Orfeo i też bardzo fajnie brzmi a ewentualne delikatne skrzypnięcia nie przeszkadzają  w odsłuchu.5zł Ostatnia to Supraphon przez całą płytę słychać delikatne trzaski ale nie są one aż tak bardzo uciążliwe więc cena 4zł chyba nie będzie zabójcza

Piterski

Poproszę drugą i informacje o repertuarze Orfeo.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

Dostałem płyty ale już dziś paczki nie otworzę. Jutro dam znać co i jak. Dzięki.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kefas

Piotrze proszę bardzo

kefas

CytatDostałem płyty ale już dziś paczki nie otworzę. Jutro dam znać co i jak. Dzięki.
No to fajnie :)

kefas

Oj pomyliło mi się zaraz będzie repertuar Orfeo

kefas

I jest

Piterski

Głównie wokalistyka czyli dla mnie temat nie znany, może by mi się spodobało, a może nie :-[.
Czy w swojej kolekcji masz na zbyciu jakieś małe składy lub coś na gitary, wiolonczele, trąbki, fagoty itp instrumenty solo?
Może mógłbyś coś mi zaproponować pod moim kontem i szybciej dobiorę pierwszą 10.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kefas

Na fagot coś mam inne muszę posprawdzać ale ponadto wszystkie płyty przesłuchuję abyście nie kupowali kota w worku mimo jak myślę niewygórowanej ceny chyba, że chcesz tak jak jeden z kolegów brać w ciemno. Te płyty kupiłem już dawno ( jakieś 4 late temu)jak miałem tylko Technics'a SL Q2 z wkładką shure M97xe i prawie wszystkie grały na tym bardzo ładnie. Teraz na AF i wkładce Ortofon Black słychać więcej ,,smaczkow''  ale też więcej trzasków więc sam rozumiesz trwa to długo wiadomo praca, dom itp.   

vasa

Płyty doszły [emoji4]
Brahms poszedł na pierwszy ogień.
DMM Ererny gra bardzo ładnie.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Nie wiem jak koledzy ale mi zawsze podobało się brzmienie tłoczeń DMM . Było coś w nich klarownego .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Wrzesień 19, 2018, 16:17
Nie wiem jak koledzy ale mi zawsze podobało się brzmienie tłoczeń DMM . Było coś w nich klarownego .
W pełni zgadzam się z przedmówcą [emoji16]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kefas

No to bardzo się cieszę  :)

vasa

Cytat: kefas w Wrzesień 19, 2018, 16:49
No to bardzo się cieszę  :)
Nie ma się co cieszyć przedwcześnie.
Reszta czeka na przesłuchanie.
[emoji6]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kefas

Dla tych co znają germański

vasa



Cytat: kefas w Wrzesień 19, 2018, 17:09
Dla tych co znają germański

Fuck [emoji1658]
A reszta to od macochy?
[emoji3525]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kefas

Ja nie znam  :( Myślałem, że Ci co znają to sobie poczytają