Audio Video Show 2018

Zaczęty przez malg, Wrzesień 20, 2018, 19:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

LampowY

Tylko wypierdol to lampowe phonopre  ;D

cdt

#201
Lechu zorganizował extra spotkanie na narodowym . Pan Mieczysław włączył na mam dwie płyty i pozamiatał reszte . Była kawa winko i fajne  opowieści . Ale to było tylko preludium do prawdziwie audio melomańskiego spotkania u Pawła.
U Pawła poza wspaniałym repertuarem muzycznym i wybornym towarzystwem do wina doszły mocniejsze trunki . Przednia zabawa . Dzięki wszystkim za miłe spotkanie .

LampowY


LampowY


gratefullde

Ten monwrigh to jest porażka... Do kasacji [emoji3]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Jakub

#205
Miałem okazję się przysłuchiwać ciekawej dyskusji dwóch postronnych panów z panią na stoisku w temacie lewitującego gramofonu.
Jak widać na załączonym obrazku, jest to tylko i wyłącznie gadżet, bo buja tym makabrycznie.


miniabyr

#206
Cytat: LampowY w Listopad 18, 2018, 09:39
To do Pawła  8)
[/qu
Cytat: LampowY w Listopad 18, 2018, 09:38
I odkup Audio Noty  :P


He ,He Ale po co bo ja nie narzekam ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Paweł ma fajny system, tylko że analog w wersji vinylowej przestał u niego grać jak analog... a to za sprawą tego dziwnego pre. Bardzo fajnie gra u Pawła w cd a znakomicie ze śpulaka...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Cytat: gratefullde w Listopad 18, 2018, 09:42
Ten monwrigh to jest porażka... Do kasacji [emoji3]
Hmmm To ciekawe ,bo wasze odczucia są diametralnie inne od innych Audiomaniaków słuchającycha go u mnie . Ja dziś rano odpaliłem Moona i  ......zdania nie zmienie .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Cytat: miniabyr w Listopad 18, 2018, 10:06
Cytat: gratefullde w Listopad 18, 2018, 09:42
Ten monwrigh to jest porażka... Do kasacji [emoji3]
Hmmm To ciekawe ,bo wasze odczucia są diametralnie inne od innych Audiomaniaków słuchającycha go u mnie . Ja dziś rano odpaliłem Moona i  ......zdania nie zmienie .


Pawełku daj się przekonać :) Którzy to audiomaniacy kochają jak im szkliwo z zębów schodzi? ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

#210
No palcem nie będę wskazywać !  ;)   Aby nie smiecić tu  ,to na temat brzmienia Modrighta zapraszam do mojego wątku !!!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

LampowY

Cytat: gratefullde w Listopad 18, 2018, 10:10Którzy to audiomaniacy kochają jak im szkliwo z zębów schodzi?
Sam mówiłeś, że dino jest głuchy  ;D

Jakub

#212
Dobra, to jadę ze zdjęciami.

Tutaj zamieszczę tylko kilkanaście zdjęć tego co faktycznie jakoś zwróciło moją uwagę.
Całość relacji wrzucam na Flickera.

Sobieski:

W Sobieskim mało co mi się podobało. Większość zestawów grała albo za głośno, albo miała tak przewalony bas, że się nie dało słuchać.

Cube Audio. Nie dudniło, choć bas był ilościowo na granicy przyzwoitości. Całkiem fajny przestrzenny dźwięk.


Kondo plus jakieś dziwne kolumny. No nie grało. Może dlatego, że ktoś próbował słuchać na tym Toola. Spokojniejsze kawałki też nie przekonywały niestety.





Audio Note. Nie wiem kto wpadł na pomysł żeby wstawić te kolumny w kątach i do tego nie zastosować choćby śladowego wytłumienia pierwszych odbić. No dramat.



Na szczęście honoru bronił zestaw u Pana Sułka :) Tu już grało bardzo przyjemnie.



Szerokopasmowce JAG na przetwornikach Audio Nirvana. Bas trochę zbyt bass reflexowy, ale podobało mi się.



Tutaj jakieś ultra drogie kolumny, które ostatnio Pan Redaktur recenzował. Muszę przyznać, że zrobiły wrażenie, bo to był jedyny pokój w Sobieskim, gdzie była autentycznie holograficzna scena bez względu na to co puścili.



Absolute Sound. Podobało mi się.



Kolumny GMP Tech. Polski producent. Podobały mi się dużo bardziej niż JAG.



ValveEncore i Studio 16Hz. McGyver się naprawdę postarał. Jeden z najlepszych pokoi w Sobieskim. Nie dudniło, była ładna poukładana scena. Wszystko na swoim miejscu.



Haiku Audio. Tu spędziłem najwięcej czasu w Sobieskim. Wzmacniacz Origami nie dość, że ładny, to jeszcze grał z klasą. Nie wiem co to za kolumny, ale bardzo mi się podobała całość prezentacji.



DiyAudio.pl. Wszedłem bez patrzenia co jest w środku. Podobało mi się. Fajny poukładany dźwięk. Jak na warunki wystawowe naprawdę super.



Audiostereo.pl. Straszny jazgot. Chyba najgorszy pokój w Sobieskim. Naprawdę czasem warto ściszyć. Nie udało się.



Na koniec te maleństwa. Zero basu, ale i tak ładnie.




Golden Tulip

Grobel Audio. Chyba najlepsza prezentacja w Tulipie.



Boenicke. Efekty przestrzenne super, ale bas się zdudniał jak z suba w Golfie III.



Avatar Audio. Zaskakująco fajnie, ale trzeba siedzieć idealnie w sweet-spocie.



Audio Tekne. Po Grobelu chyba druga najlepsza sala. Grały te piramidy.




PGE Narodowy

Tutaj było zdecydowanie najwięcej ciekawych prezentacji. W większości sal było podobne wytłumienie. Najlepszy komfort zwiedzania.

Naim Statement i Focale. Potężny dźwięk, ale nie przekonało mnie.



Tannoy. Grały Legacy Cheviot. Podobało mi się choć repertuar średni.



MBL. Tutaj chyba jedyna prezentacja, gdzie regularnie grali muzykę poważną. Dynamika robiła wrażenie.



McIntosh. Bardzo mi się podobało. Jak byłem to grali głównie akustyczny jazz, więc cała ta elektrownia nie oddawała nawet 1W mocy :).



Sikora i Horns. Bardzo mi się podobało. Jak dla mnie pierwsza trójka na stadionie.



Harbeth i PS Audio. Również świetnie. Długo siedziałem.



Harbeth i Creek. No stąd wyszedłem bardzo szybko. Nie grało zupełnie.



Sonus Faber i AR. Ładnie, choć chwilami było zbyt ostro.



Pokój japoński, w którym mieliśmy spotkanie. Podobało mi się bardzo. AirTight i kolumny DaVore. Wracałem kilka razy.



No i tyle :)

dino

Cytat: LampowY w Listopad 18, 2018, 10:43Którzy to audiomaniacy kochają jak im szkliwo z zębów schodzi?

Sam mówiłeś, że dino jest głuchy  ;D
I teraz chowa sie po kątach w Tulipie :)





gratefullde

Jestem w Sobieskim [emoji16]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: gratefullde w Listopad 18, 2018, 11:44
Jestem w Sobieskim [emoji16]
Też wczoraj odwiedziłem.
Łapę McGyver'a uścisnąłem [emoji1666]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa



Cytat: LampowY w Listopad 18, 2018, 10:43
Cytat: gratefullde w Listopad 18, 2018, 10:10Którzy to audiomaniacy kochają jak im szkliwo z zębów schodzi?
Sam mówiłeś, że dino jest głuchy  ;D

No i pozamiatane [emoji1787]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

LampowY

Cytat: vasa w Listopad 18, 2018, 12:19No i pozamiatane
Grunt, że obiecał mi zrobić własnoręcznie grajka na 845 a do tego nie słuch jeno odwaga poczebna  8) ;D

vasa



Cytat: LampowY w Listopad 18, 2018, 12:25obiecał mi zrobić własnoręcznie grajka na 845

Czym żeś nieszczęśnika spoił [emoji50][emoji44][emoji43]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Moriarty

Jakub, też byłem ciekaw, z jakimi kolumnami to Haiku Audio Origami tak ślicznie gra i dowiedziałem się, że jest to samoróbka jakiegoś pana na Tonsilach  :o. A myślałem, że to jakaś nieznana mi wariacja na temat Audio Note. Przedstawiciel Haiku Audio powiedział mi, że planują produkować ten model.

Notabene byłem zaskoczony jakością brzmienia. Słuchałem z tym wiekszą ciekawością, że wziąłem udział w konkursie na hasło promujące Origami, z nagrodą w postaci tego wzmacniacza właśnie. Kurczę, już powinni ogłosić wyniki :).
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Hubertrs

Cytat: LampowY w Listopad 18, 2018, 12:25Grunt, że obiecał mi zrobić własnoręcznie grajka na 845 a do tego nie słuch jeno odwaga poczebna  
Co to za projekt? Bo ja ciagle szukam czegos co moze mocniej dmuchnac w gwizdek a zachowa finezje 300b. To moze by dokonal dwa za jednym zamachem??

Jakub

Ja się niestety nie załapałem na konkurs Haiku, bo zgłoszenia przyjmowali tylko w piątek.

vasa



Cytat: Hubertrs w Listopad 18, 2018, 12:40
dwa za jednym zamachem??
222?
[emoji848]


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102

Cytat: vasa w Listopad 18, 2018, 12:33


Cytat: LampowY w Listopad 18, 2018, 12:25obiecał mi zrobić własnoręcznie grajka na 845

Czym żeś nieszczęśnika spoił [emoji50][emoji44][emoji43]

[emoji485][emoji377]


A to w ogóle możliwe? :)

vasa

Cytat: rudy-102 w Listopad 18, 2018, 12:44
Cytat: vasa w Listopad 18, 2018, 12:33


Cytat: LampowY w Listopad 18, 2018, 12:25obiecał mi zrobić własnoręcznie grajka na 845

Czym żeś nieszczęśnika spoił [emoji50][emoji44][emoji43]

[emoji485][emoji377]


A to w ogóle możliwe? :)
Najwyraźniej tak.
O groźby karalne nie podejrzewam.

Chociaż?[emoji848]

Przekupstwo też może wchodzić w grę [emoji383][emoji383][emoji383]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.