Wieniawski 2016 - zapraszam do słuchania i dyskusji:)

Zaczęty przez tomasz_pianista, Październik 10, 2016, 12:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Opublikowano arkusze ocen ze wszystkich etapów.
Okazuje się że Celina ledwo przeszła do trzeciego etapu.
A w czwartym dostała tylko jeden głos :o
Czyj?
Konstantego Andrzeja Kulki  !

Jak ja lubię jak się zdarzy z mądrym zgubić  ;D ;D ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Cytat: vasa w Listopad 02, 2016, 22:54
Opublikowano arkusze ocen ze wszystkich etapów.
Okazuje się że Celina ledwo przeszła do trzeciego etapu.
A w czwartym dostała tylko jeden głos :o
Czyj?
Konstantego Andrzeja Kulki  !

Jak ja lubię jak się zdarzy z mądrym zgubić  ;D ;D ;D
Szkoda Celiny ,bo fajnie grała.Mam nadzieję ,że o niej jeszcze usłyszymy ,bo ma wielki talent.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Cytat: vasa w Październik 19, 2016, 14:36
[...] dowiedziałem się że istnieje muzyka Fritza Kraislera, którego wcześniej nie znałem.
Dziś słuchanie :)
Dla mnie laika to jest świetna płyta, doskonale zrealizowana.
Kupiłem ja w wersji japońskiej z polecenia właściciela sklepu i dla mnie to był strzał w 10!
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Listopad 03, 2016, 08:27Dla mnie laika to jest świetna płyta, doskonale zrealizowana.
Zgadzam się. Również jako laik :)

Popatrzcie na końcowe oceny jury konkursowego. Jedenastu profesjonalistów wysokiej próby, szkolących przez całe życie swoje uszy w wychwytywaniu najdrobniejszych niuansów dźwiękowych oceniło grę siedmiu zawodników.
Oceny od sasa do lasa. O ile nie było problemów z określeniem kto jest najsłabszy - Ryosuke Suho była prawie jednogłośnie sytuowana w ogonie to już pierwsza trójka wzbudziła, co najmniej, kontrowersje.
Zwyciężczyni - Veriko Tchumburidze wygrała na punkty ale czterech sędziów usytuowało ją w drugiej połowie stawki a siedmiu pozostałych dało pierwsze miejsce. Czy ktoś wie dlaczego?
Podobnie jest z miejscem drugim. Zresztą jak patrzę na cyfry to drugiego nie ma. Jest pierwsze, dwa trzecie miejsca i jeszcze dwa szóste.
Ale, ad rem. Jeżeli to jury miało taki rozrzut ocen to czy można myśleć w ogóle o jakiejś miarodajnej ocenie dźwięku? Zgrubnie można, wszak ostatnie miejsca zostały wskazane zgodnie ale im lepiej tym trudniej było o wyraźne różnice. A przy trzech pierwszych miejscach to pewnie nie różnice w grze a gusta oceniających zaważyły. I tak, wracając do naszych baranów, czy w tym kontekście ma sens dyskusja o wyższości jednego nad drugim, skoro obydwa są świetne :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomasz_pianista

Ty myślisz, że to takie proste:)

Każdy ma swoich ludzi, to przecież sitwa artystyczna. To samo było na Chopinowskim.

Wengerov powiedział, że nie będzie głosować (Włoszczowska to jego studentka). Ale Baeva, która jest spokrewniona z Wengerovem, dała Włoszczowskiej drugie miejsce. Marysia finał zagrała kiepsko, zwłaszcza Wieniawskiego.

Zachar Bron się obraził, bo wszyscy od niego wylecieli we wcześniejszych etapach. Z resztą nawet nie wyszedł na koncert laureatów i mówił dość kontrowersyjne rzeczy.

Tu masz matematyczną analizę wyników z Chopinowskiego, zobacz, jak jury układa się w grupy.

http://www.ujk.edu.pl/strony/Wojciech.Broniowski/sn_wb_chopin.pdf
Grupa ratowania poziomu.