THE DOORS

Zaczęty przez wojtek41, Luty 05, 2015, 12:59

Poprzedni wątek - Następny wątek

magus

Czy to jest faktycznie tyle warte? http://allegro.pl/show_item.php?item=6968423772

Niby z Elektry (pierwotny wydawca Doorsow) ...

rudy-102

Cytat: magus w Październik 01, 2017, 13:44
Czy to jest faktycznie tyle warte? http://allegro.pl/show_item.php?item=6968423772

Niby z Elektry (pierwotny wydawca Doorsow) ...
Sprzedający nie podaje jakie to wydanie. Po wyglądzie label`a wygląda mi to na współczesne wznowienie. To możesz kupić nowe  i to nawet trochę taniej np. tu: https://www.jpc.de/jpcng/poprock/detail/-/art/Doors-Strange-Days-180g/hnum/8967278

P.S.
Jeśli miałby to być oryginał NM to kosztowałby kilkakrotnie więcej.

rudy-102

Cytat: magus w Październik 01, 2017, 13:44Niby z Elektry (pierwotny wydawca Doorsow) ...
Wznowienia Doorsów też wydawane są prze Elektrę.

magus

Czy tylko Elektra będzie miała wznowienia z orginalnych matryc?

Bo w sumie, jak nie orginalna płyta to chociaż żeby z orginalnej matrycy była ...
Boję się, że wznowienia z kopii będą cyfrowo "poprawiane"...

rudy-102

Moim zdaniem prawie na pewno wznowienia nie są tłoczone ze starych matryc. Jak był wykonany mastering do nowych wydań może więcej powie coś elem, albo wojtek41.

elem

#830
Oryginalne matryce to już na pewno myszy zjadły. Oryginalna taśma-matka istnieje i zapewne z jej kopii produkcyjnej korzystają przy współczesnych tłoczeniach. Ale full analog to tylko wersje Analog Productions po 300 zł  lub więcej.

https://www.jpc.de/jpcng/poprock/detail/-/art/Doors-Strange-Days-200g-Limited-Edition-45-RPM/hnum/2887495

Na allegro jest wznowienie z 2009:

https://www.discogs.com/Doors-Strange-Days/release/2030783

Tegoroczne tłoczenie europejskie kosztuje 63 zł. Może być tylko lepsze :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

magus

Gdzie najlepiej - najbezpieczniej i adekwatnie cenowo kupowac?

Obecnie na alle sa wznowienia by Rhino za ok 80zl z przesyłką.

rudy-102

Cytat: magus w Październik 01, 2017, 16:01Gdzie najlepiej - najbezpieczniej i adekwatnie cenowo kupowac?
:) U kolegi piszącego piętro wyżej. :)

magus

Cytat: elem w Październik 01, 2017, 14:46Ale full analog

Co masz na myśli? Bez cyfrowej korekcji?

Co do samego procesu: czy orginalnie nagrania studyjne leciały na wielościeżkowcu i to było potem źródłem do wydań winyli i kaset/szpulówek ?

Jak rozumiem obecne nagrania są po remasteringu, czyli obróbka cyfrowa usuwająca szumy i inne problemy. Pytanie tylko, czy to nie przerabia analogu na wersje CD ...
Chętnie bym posłuchał wersji wersji analogowej i po poprawkach, bo obawiam się, że traci się klimat analogu, a mnie nie zależy na sterylnej czystości CD.

rudy-102, dzięki za sugestię :)

Flip Back

To wydanie z allegro wydawało się być pierwszym amerykańskim wydaniem. Jeśli moje przypuszczenia by się potwierdziły to cena sprzedaży jest okazją. Te label był tylko przez krótki czas. Dlatego ta płyta bywa drogowa.

Słuchałem wielu wydań, tłoczeń płyt The Doors. Najlepszy dźwięk mają pierwsze wydania amerykańskie. Te płyty są obłędnie nagrane. Żadne inne wydania nie są w stanie im dorównać (w mojej ocenie). Tłoczenia Elektry z UK już sporo słabsze od US.

Odnośnie oryginalnych taśm to gdzieś czytałem, że zaginęły lub nie są w dobrym stanie. Współczesne reedycje są robione z najlepszych dostępnych kopii.

elem

#835
Cytat: Flip Back w Październik 02, 2017, 00:25wydanie z allegro wydawało się być pierwszym amerykańskim wydaniem

pierwszy obrazek - kopia z alegro, drugi - wydanie 1967 , trzeci re-edycja US 2009
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102


magus

Ja w każdymbądź razie zagadałem do kolegi elem'a - zobaczę co trzyma w skarbczyku :)

Flip Back

Tak wygląda oryginalny egzemplarz.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Flip Back


merlin1973

Dziś wpadło w ręce  ;)
Pozdrawiam S.CH.

wojtek41

Cytat: elem w Październik 29, 2016, 19:20W grudniu - 10"+CD plus plakat
Chyba czas rozpakować i posłuchac... :D

gratefullde

Piszesz o tym:

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41


gratefullde

Ja mam rozpakowane, obejrzeliśmy z żoną zawartość i wróciło na półkę ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

U mnie stan dziewiczy :D

wojtek41

Choć nie, coś już było ruszane  ;)

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9