Ciche buczenie cd

Zaczęty przez amati74, Listopad 17, 2016, 01:40

Poprzedni wątek - Następny wątek

amati74

Koledzy może wiecie jaka moze byc przyczyna cichego ale slyszalnego brzęczenia w odtwarzaczu cd po jego włączeniu,  to taki dzwiek jak brzeczy czasami transformator wysokiego napiecia  na ulicy ale oczywiscie troche ciszej [emoji12].  Taki sam dzwiek słysze jak uruchomie wzmaciacz ale moze we wzmaku to normalne,  prosze o jakies rady co to moze byc i jak sobie z tym poradzic

Odemnie z fona


[poprawiono literówkę]

vasa

Są chyba tylko dwie możliwości,
raz, jeżeli to ustaje po chwili to słyszysz napęd,
dwa, trafo buczy i trzeba je wymienić

Wszelkie wzbudzenia i przydźwięki słyszałbyś w kolumnach.

Swoją drogą, zaintrygował mnie tytuł wątku :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

amati74

Sorka za to (uczenie) literowka

Odemnie z fona


amati74

#3
Cytat: vasa w Listopad 17, 2016, 01:56
Są chyba tylko dwie możliwości,
raz, jeżeli to ustaje po chwili to słyszysz napęd,
dwa, trafo buczy i trzeba je wymienić

Wszelkie wzbudzenia i przydźwięki słyszałbyś w kolumnach.

Swoją drogą, zaintrygował mnie tytuł wątku :)
Faktem jest ze po załączeiu wzmaka slysze bardzo cichy szum w kolumnach ale mam nadzieje ze to nie jest cos zlego, ale jesli jest to prosze o porade dodatkową.  Kolumy to nówki tannoy revolution dc6 grają u mnie od 1.5roku.
Jesli chodzi o wymiane trafa nie wiem czy to oplacalne finansowo bo moj player i wzmak troche wiekowe i sredniej jakosi. Moze ktos wie jakie to mogą byc koszty?

Odemnie z fona

Jakub

Skoro burczą obydwa trafa to może też być składowa stała w sieci. Jak masz możliwość, to pożycz gdzieś DC Blocker i sprawdź czy to coś poprawi.

muda44

Cytat: amati74 w Listopad 17, 2016, 01:40Koledzy może wiecie jaka moze byc przyczyna cichego ale slyszalnego brzęczenia w odtwarzaczu cd po jego włączeniu,
Niskiej jakości transformator .
Co to za odtwarzacz ?

amati74