Superlux HD-330

Zaczęty przez rudy-102, Wrzesień 10, 2017, 18:40

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Mam te słuchawki w domu od chyba dwóch lat, ale oprócz pierwszego testu po kupieniu nie przywiązywałem do nich większego znaczenia. Dałem synowi, żeby miał do smarkfona. Wrażenie z pierwszego odsłuchu było takie, że mają wykop ale brakuje im przestrzeni i detalu. No i miały lekki problem z wyższymi częstotliwościami.
Tak było. Syn słuchał sobie na nich i było fajnie, a ja miałem spokój bo nie podbierał moich.
Wczoraj przyszedł do mnie i powiedział, że mu się kabel ułamał i spytał czy mogę zlutować. Pękło w dziwnym miejscu i nie chciało mi się obcinać i lutować, tym bardziej że to kabel spiralny. Zaproponowałem mu, że mam taki podobny kabel od AKG to może po prostu go wo całości wymienimy.
Dzisiaj wymieniłem kabel, podłączyłem do wzmacniacza żeby sprawdzić, czy wszystko dobrze połączyłem i ... .... gacie mi spadły z wrażenia. Te chińskie, tanie słuchawki po wymianie kabla zagrały z taką klasą jakiej trzeba szukać w słuchawkach za 300, albo 400 euro.
Jestem pod wrażeniem.
Zamawiam teraz takie same i wymieniam kompletnie całe okablowanie łącznie z wewnętrznym.

rudy-102


christo

A może po prostu się wygrzały?
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

frywolny trucht

Mam je. Pewnie podobny czas. One mi się kojarzą w stylistyce  oddawanego dźwięku z wkładką Ortofon 2M Red. Przyjemna barwa, mało szczegółów, nieprzesadna scena, wycofana góra. Żona i syn lubią. Ale ta pierwsza, bo nie angażują gdy robi coś innego ( pracuje w CAD), a ten drugi- bo i tak grają lepiej jak tanie wypierdki douszne, które niszczy masowo.  I mają bas w grach. Ostatnio zauważyłem, że nauszniki popękane ...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Śliczne zdjęcia. Jakby kosztowały parę tysi.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 10, 2017, 19:13Mam je. Pewnie podobny czas. One mi się kojarzą w stylistyce  oddawanego dźwięku z wkładką Ortofon 2M Red. Przyjemna barwa, mało szczegółów, nieprzesadna scena, wycofana góra.
Zgadza się. Tak one grają z firmowym kablem. Po zamianie to się zmienia na lepsze.
Ja moje dodatkowe już zamówiłem. Za taka cenę można się pobawić.

rudy-102

Słuchawki te mocno przypominają Beyerdynamic DT-770. Słyszałem kiedyś, że podobno produkowane są w tej samej chińskiej montowni, tylko z gorszych materiałów. Nie wiem, czy to jest prawda. Może po prostu plagiat.

MAC

Słuchawki? Fuj......   :-\

rudy-102

Cytat: masza w Wrzesień 10, 2017, 19:54
Słuchawki? Fuj......   :-\

Podłączasz takiego Fuja do tego pudełka i słuchasz jakbyś nie miał słuchawek :)


rudy-102

Wykresik.


MAC

Same słuchawki, nie ważne do czego sa podłączone wywołują u mnie efekt beretu z przyciasna gumką  :D
No ni cholery, źle się czuję odłączony od świata i z czymś na głowie.
Ile razy chorowałem przez brak czapki a i tak nie założę. Fobia jaka czy co?  :o

frywolny trucht

Cytat: rudy-102 w Wrzesień 10, 2017, 19:44Po zamianie to się zmienia na lepsze.

Jak wygląda schemat połączenia kablowego? Ile tam jest żył w nim? 5? W jednym miejscu się lutuje?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: masza w Wrzesień 10, 2017, 20:01Same słuchawki, nie ważne do czego sa podłączone wywołują u mnie efekt beretu z przyciasna gumką  :D
Ja też wolę normalnie, ale są takie chwile, że inaczej się nie da. A czasem po prostu lubię się wsłuchać i być odłączony od reszty.

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 10, 2017, 20:02
Cytat: rudy-102 w Wrzesień 10, 2017, 19:44Po zamianie to się zmienia na lepsze.

Jak wygląda schemat połączenia kablowego? Ile tam jest żył w nim? 5? W jednym miejscu się lutuje?

Niestety żadnych zdjęć nie zrobiłem, ale nic straconego za kilka dni będę miał drugi egzemplarz to podczas przeróbki mogę popstrykać. Ja po prostu nie spodziewałem się takiego efektu.

Ogólnie oryginalny kabel ma cztery żyły. Kabel AKG ma tylko trzy, ale to nie jest problem bo Superlux ma masę pociągniętą na dwie żyły.
W lewej muszli jest mała płytka drukowana, do której podlutowane są kabelki i tam można to łatwo pozamieniać. Następnym razem zamienię też kable wewnętrzne to tą płytkę pewnie pominę.

rudy-102

O! Jak komu nie podoba się tanio wyglądająca, niebieska naklejka to można sobie wkleić np. kawałek forniru.


amati74

Cytat: rudy-102 w Wrzesień 11, 2017, 13:15
O! Jak komu nie podoba się tanio wyglądająca, niebieska naklejka to można sobie wkleić np. kawałek forniru.


A to właśnie ten oryginalny kabel AKG.?

rudy-102

Nie. To jest zdjęcie z sieci. Nie moje. Na tym widać, że jest jeszcze z normalnym kablem Superlux. AKG ma okrągły przekrój i idzie pojedynczą ścieżką. Jak chcesz to wieczorem mogę zrobić zdjęcie.
W egzemplarzu dla mnie (przerabiałem dla syna) będzie zamontowane gniazdo mini xlr, żebym mógł podpinać kable od słuchawek na których za zwyczaj słucham do tej pory. Nie będę musiał wtedy wydawać dodatkowych pieniędzy na długi kabel i drogi wtyk. Przy tych słuchawkach byłaby to wielokrotność ich wartości.

amati74

Tak chce a nawet poproszę o to foto [emoji12]

amati74

I nie doczekalem sie fotki nowego kabelka  :-(

rudy-102

Извините. Я забыл

frywolny trucht

... i zdjęcia z demontażu i montażu też prosim.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Jak będę rozbierał następne słuchawki do dostaniecie pełną dokumentację :).
Z Musikhaus Thomann napisali mi, że jakiś wirus rozwalił im system w logistyce i dostawa opóźni się o kilka dni. O czymś takim rzeczywiście w radio ostatnio wspominali, że zaatakowane zostały firmy przesyłkowe.

moon

tez chetnie popatrze, moje pracowe superluxy 681  moze bym zmienil na cos innego, a i w domu porownal sobie z AT
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

Cytat: moon w Wrzesień 14, 2017, 12:17moje pracowe superluxy 681
Ach to te co mają być podobne do AKG 712? ;)

moon

Cytat: rudy-102 w Wrzesień 14, 2017, 12:57Ach to te co mają być podobne do AKG 712?

a to nie wiem, kupilem dwa komplety do pracy dla siebie i lubej, i tyle:) o porownaniu pierwsze slysze
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand