Unitra-miłość

Zaczęty przez jimmi, Wrzesień 25, 2018, 01:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

jimmi

Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

malg

to juz było, chyba w niesamowitych rzeczach
ale rzeczywiscie ciekawe

jimmi

Ogladajac to, poczulem sie jak ja sam, bedac w jego wieku.Ten chlopak nie lubi dzwieku wspolczesnego sprzetu. Z tego co wiem to nie tylko on, bo i wielu dorosych.. Nie mniej wazna jest pasja, zamilowanie do czegos a nie czysty konsupcjonizm. Dzis  ewidentnie widac, jak pieniadze zmieniaja ludzi. Z dobra podstawa mentalna, mozna sie przed tym bronic  :P :P :P
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

spalon

Fakt , było ale jak miło że młode pokolenie sięga po takie sprzęty które jak byłem w jego wieku podziwiałem u rodziców kolegów i były wtedy marzeniem nie tylko dla mnie

dino

No cóż - sentyment czuje nadal. Ale jak posłuchałem teraz starych gratów to zrozumiałem dlaczego tak ważny był dla nas stosunek sygnał/szum.  ;D
Mieszkałem 15km od Diory i kilku inżynierów pracowało w OBR. U jednego nawet słuchałem Dark Side w SQ !
Złota era Diory to eksportowe Emmersony - "duża wieża" (magnetofon miał podłużne zaokrąglone klawisze).
Dopieszczone grały cudnie. Potem było już tylko gorzej.

GregWatson

Pamiętam jak kiedyś składałem kasę i składałem aż wreszcie kupiłem wymarzonego Daniela i przez całe miasto niosłem go w rękach bo wydałem ostatni grosik na niego. Jak o tym pomyślę to aż mi ręce zaczynają boleć.  :) Ale warto było.  :) :) :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

malg

już w którymś wątku zebrało nam się na wspomninki .. ale starzy jesteśmy i sentymentalni
(nawiasem mówiąc ja też )

cdt

Młody człowiek z filmu ma wielkiego farta że ta unitra jest jego wyborem . Ja w jego wieku też miałem unitre . Ale ja wyboru nie miałem  ;D :P .
Swoją drogą to jest w sumie dla takiego narodowca jak ja bardzo miłe . W końcu chłopak wybiera Polskie  ;)

malg

Cytat: cdt w Wrzesień 25, 2018, 21:40
Młody człowiek z filmu ma wielkiego farta że ta unitra jest jego wyborem . Ja w jego wieku też miałem unitre . Ale ja wyboru nie miałem  ;D :P .
Swoją drogą to jest w sumie dla takiego narodowca jak ja bardzo miłe . W końcu chłopak wybiera Polskie  ;)
+50

daris666

Też kiedyś zbierałem Unitry, Radmory. Dużo się nauczyłem, posłuchałem. Chociaż w pracy ciągle gra Kleopatra nie mam żadnego sentymentu dla tego sprzętu. Dla młodego to początek ciekawej audio drogi :)

merlin1973

Mam kolege który w latach 80tych miał Radmora ,korektor ,Altusy 110 i jakieś Altony, gramofon Emanuela  ,wszystko grało wtedy zajebiście  ;) ale najgorsze jest to,że ON nadal twierdzi  do dziś ,ze nie słyszał lepszego dźwięku  :o
Pozdrawiam S.CH.

vasa



Cytat: merlin1973 w Wrzesień 25, 2018, 23:40ale najgorsze jest to,że ON nadal twierdzi  do dziś ,ze nie słyszał lepszego dźwięku  :o

Bo wtedy jeszcze wszystkie dźwięki słyszał [emoji16]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jimmi

Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

dino

Stoją u mnie (i czekają na zimę kiedy może będę miał czas) Altusy szwagra.
Kupił "odnowione" przez kogoś bo ma "sentyment" i co chwila coś mu pada.
Aż się boję zaglądać  ;D
Na razie dostał moje EV i siedzi cicho.
BTW - zawsze mnie wzruszało rozwiązanie tłumienia w Altusach czyli wełna mineralna szczelnie zafoliowana.