Ortofon Rohmann

Zaczęty przez MAC, Wrzesień 03, 2017, 19:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Cytat: vasa w Lipiec 05, 2018, 23:31Param pam pam ... :P
No cóż inaczej życie było by nudne ;D

Dziś się zacząłem się zastanawiać nad gramofonem z dwoma ramionami, tylko żeby to było na poziomie to będzie drogie. Obawiam się że wręcz za drogie  :-X.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

cdt

Nie koniecznie jak nie masz parcia na 12 . Wiem chyba co Ci chodzi po głowie  ;D :P . Można też tak

Bartolo

Piotrek ma wersję bez gniazd pod dodatkową bazę ramienia... ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Piterski

Tak bazy na drugie ramie nie ma, pewnie można by dorobić ale mi bardziej chodzi o to, że dobre ramię kosztuje i dlatego wolę chyba zainwestować w jedno droższe ale musi mieć możliwość łatwej zmiany wkładek.
Inna sprawa że kusi mnie 12" oj kusi  8)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

cdt

#379
A co ty chcesz od ramienia MA 505  :o .

Piterski

Cytat: cdt w Lipiec 06, 2018, 12:17
A co ty chcesz od ramienia MA 505  :o .
Najchętniej bym je na próbę wyciągnął  ;D  ... bo tak to nic a nic mnie w nim nie boli.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

cdt

Ondrej chwali swojego nowego Pionka . Wg niego ramię w nim jest lepsze od SME 3012 . Tam jest 11 cali z wymiennym headshellem . Może to jest opcja . Luxman PD 444 zawsze jest dobrym krokiem  ;) bo ramię sobie dobierzesz .
Opcja 3 to zabawa w majsterkowicza . Dobry ildler pilnta i ramię  :) . No i opcje za pierdylion $$$$ ale to sobie daruje  ;D

Piterski

Cytat: cdt w Lipiec 06, 2018, 12:35Ondrej chwali swojego nowego Pionka
No jest ładny nie można mu zarzucić tylko ta ilość automatyki tak jak by nie do końca do mnie przemawia.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.


Therion

Cytat: Piterski w Czerwiec 28, 2018, 12:32Może lepiej te krawędzie zeszlifować na połysk czysto metaliczny?


Mi się najbardziej podoba wersja srebrno-granatowa

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

#385
Po powrocie z wyprawy zobaczyłem, że headsell który polerowałem zmatowiał. Się wkurzyłem i jeszcze raz go spolerowałem i popryskałem lakierem bezbarwnym. Wyszło zarąbiście. Wg mnie lepiej niz oryginał. Zrobiła się fajna warstwa. Mam nadzieję, że teraz będzie ok na długo.

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

vasa

Cytat: Therion w Lipiec 10, 2018, 16:37
Po powrocie z wyprawy zobaczyłem, że headsell który polerowałem zmatowiał. Się wkurzyłem i jeszcze raz go spolerowałem i popryskałem lakierem bezbarwnym. Wyszło zarąbiście. Wg mnie lepiej niz oryginał. Zrobiła się fajna warstwa. Mam nadzieję, że teraz będzie ok na długo.
Ten u góry przed polerką a z dołu po ?
[emoji23]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Therion

Jest jak mówisz!  ;D  :np:
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Wreszcie odpowiedni, docelowy headshell.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

GP412

Oczywiście...de gustibus non est disputandum...ale te "złote" śrubki hmm..
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

Therion

#390
wiesz co, nie jest źle. Zdjęcie przekłamuje, headshell jest ciemniejszy znacznie. Ze śrubkami do Rohmannna jest o tyle problem, że muszą być b.krótkie, bo inaczej nie nasunę osłonki.

Oto właściwy kolor tego headshella

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Piterski

Zmieniam gramofon i nie będę miał możliwości wykorzystać tej wkładki dlatego wystawiam ją na sprzedaż.
Na razie ogłoszenie zamieszczam tylko u nas by dąć większe szanse zainteresowanym kolegom.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

malg

Własnie dzis chwile posłuchałem Romanka od Piterskiego.

Może narazę się kolegom z klubu ale jakos mnie nie urzekł (na razie) Romanek.

Oczywiście detaliczność przekazu jest naprawdę porywająca, usłyszałem takie dźwięki których do tej pory nie słyszałem
szczególnie na płytach Vollenwaider - Behind the garden w tym ogrodzie, Oregon - 0ut of the Woods (oni są specjalistami od takich różnych ciekawych dźwięków)
tójac JML,PdL,AdM -  Friday Night of San Francisco,  przesuwanie paców po gryfie i po strunie, .... na wszysko fajnie HiEnd

ale mimo to nie grała muzyka, jakoś tak technicznie mi to grało nie było aury, może przezwyczajony jestem do 103R-ki i dlatego, bo ona gra bardzo muzykalnie.

To dopiero pierwsza przymiarka, skalibrowałem przesięg ,trakcję i nacisk 2,25g ( może to za mało) i wrzuciłem vinyla na talerz,
podświadomie chciałem aby było ŁAŁ, jak koledzy z klubu Romanka opisują
a tu d.. z króla.

Jutro jeszcze sprawdze rezonans i pobawię się naciskiem.

Może jakieś uwagi na co powinienem zwrócić uwagę




dino

Daj mu trochę czasu (czyli niech się uszy przyzwyczają).
Nie będzie "śpiewał" jak DL103.

Na żywo słuchałem Rohmana kilka godzin.
Natomiast długo i szczegółowo (monitory bliskiego pola na zmianę z Tannoyami Stirling) katowałem ripy w DSD zrobione na DL103R i Rohmanie.
Moje pierwsze wrażenia były podobne do Twoich - jest wszystko ale jakoś tak ..bezdusznie.
Po sporej chwili przyzwyczaiłem się do innego brzmienia i mimo, że DL103R był nagrany dodatkowo na ciężkim 30g ramieniu (oj jak to gra  :o) to Rohman pokazał finalnie swoja klasę.
Ciężko było wrócić do DL103R ale nadal uważam, że powinno się go trzymać jako wkładkę nr2.

Therion

Zrób to, co i mi poradzono kiedyś - posłuchaj przez tydzień Rohmanna a później wróć do 103R. Skrzywisz się.

Mam płyty, na których milej mi się słucha na 103R (taki dźwięk z podkręconym basem) ale to mniejszość. Większość brzmi fajniej / bardziej imponująco na Rohmannie - scena, zwiewność itd.


i waga o ile pamiętam 2,5g a nie 2,25
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

malg

Cytat: dino w Październik 02, 2018, 21:12
jest wszystko ale jakoś tak ..bezdusznie.

no własnie, własnie brakowało mi tego słowa, "bezdusznie", wszystko jest, ale nie gra jak bym oczekiwał

Romanka mam do piątku i wtedy musze podjąc decyzje,
103R-ki nie zamierzam się pozbywac w żadnym wypadku, niezależnie czy romanek bedzi mój czy nie

dino

Cytat: malg w Październik 02, 2018, 21:17no własnie, własnie brakowało mi tego słowa, "bezdusznie", wszystko jest, ale nie gra jak bym oczekiwał
Bo czysta "prawda" bywa bezduszna. Chyba, ze się przyzwyczaisz.  8)

malg

Cytat: dino w Październik 02, 2018, 21:26
Cytat: malg w Październik 02, 2018, 21:17no własnie, własnie brakowało mi tego słowa, "bezdusznie", wszystko jest, ale nie gra jak bym oczekiwał
Bo czysta "prawda" bywa bezduszna. Chyba, ze się przyzwyczaisz.  8)
no tak, ja rzeczywiscie lubię jak jest śpiewnie i muzykalnie
czy w muzyce, tej prawdziwej,  nie może tak być ?

cdt

Nie no obiektywnie choć jestem fanem 103R to Rohmann jednak jest dużo lepszą wkłądką . Może spróbuj dołożyć mu za 2g na headsell .

malg

Cytat: cdt w Październik 02, 2018, 21:29
Może spróbuj dołożyć mu za 2g na headsell .
ale ja używam ciezkiego headshella, jak dołoże to przeciwaga moze znależc sie poza salonem, bo juz jest prawie na samym końcu ;D

spróbuję jutro coś dołożyć
Piotrek mi o tym mówił ze ciezko mu potrzeba