SME 3009 seria 3

Zaczęty przez kawosz, Maj 21, 2016, 13:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

kawosz

Czy mógł by mnie ktoś oświecić względem tego ramienia . Czy podwieszę pod nie 109R bo obawiam się że to ramię raczej się do tego nie nadaje .

intenser

nie ma szans
to leciutkie ramię
nawet jak dociążysz headshell to nie wyważysz

ahaja

103R? Naturalnie, że przykręcisz.
Muzyki z tego nie będzie. Tylko bardzo podatne wkładki.
A najlepiej sprzedać, dołożyć i kupić 3009 wcześniejsze.

MAC

Darek, tu nie powiesisz żadnego Denona.
Miałem to ramię. Masa efektywna 4,5g.
Dwie wkładki jakie miałem na nim powieszone to Shure V15II i AT OC9III.

Jakub

A sam raz do AT440mla.

kawosz

#5
No i ok to już mam problem z głowy  :) . Mam do wyboru denona 9cali lub to SME . Nie pamiętam symbolu denona jest tańsze a któreś muszę wybrać bo samej plinty mi nie sprzedadzą . Dziękować za pomoc Panowie

jjacek

Zadnej wkladki MC do tego nie da sie dopasowac?

tomasz_pianista

Da się! AT-OC 9 ML III jest mięciutka, complaince 18, ale dla 100hz, więc z reguły przyjmuje się x1.5, czyli 27. Powinno grać!


Ja próbowałem z Denonem 301mk II i też grało w porządku.
Grupa ratowania poziomu.

vasa

Cytat: jjacek w Marzec 17, 2020, 08:28
Zadnej wkladki MC do tego nie da sie dopasowac?
Są też firmowe blaszki dociążające headshell. Ja mam taką o masie 3g.

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Maciek też pisze, że miał na nim AT-OC9III.

Cytat: MAC w Maj 21, 2016, 13:04Miałem to ramię. Masa efektywna 4,5g.
Dwie wkładki jakie miałem na nim powieszone to Shure V15II i AT OC9III.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

jjacek

Kupilem "nowy" gramofon z takim ramieniem i wk Stanton 681 EEE. Nie chce teraz zmian , ale musze miec MC ... AT-OC9III mam na innym ramieniu moze sprobje. Widze ze wybor nie jest duzy. :-\

Piterski

jjacek ramię lekkie to specjalnie nie poszalejesz. Możesz trochę próbować ratować się stosując ciężki headshell.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tomasz_pianista

W tym ramieniu nie zmienia się headshella, tylko całą rurkę ramienia.

To jest dobre ramię, tylko wybór wkładek ograniczony.
Grupa ratowania poziomu.

vasa

Wiecie co. Jest teoria i jest praktyka.
U mnie SME 3009III + 3g dociążenia + Transfiguration AXIA daje na płycie testowej rezonans 9Hz
Japońskie wkładki, jak wiadomo, mają podatność mierzoną przy 100Hz co daje spory mnożnik. Tomasz podał 1,5 co moim zdaniem jest bardzo ostrożnym rachunkiem :) Mnie na podstawie porównania deklarowanej podatności i pomierzonej wychodziło zawsze 1,7 lub więcej.
Przykładowa blaszka: https://www.ebay.co.uk/itm/SME-3009-SERIES-III-3009-3012-SERIES-II-4-4-GRAM-METAL-BALLAST-WEIGHT-BRAND-NEW/143506502859
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jjacek

Zamowilem te blaszke  chociaz wazy 4.4 gr.

Piterski

Moim zdaniem mocno nie poszalejesz i musisz jednak szukać "miękkich" wkładek.
Z moich doświadczeń z Rohmanem wynika, że jednak masa efektywna ma duże znaczenie.
Na DD-40 stosowałem ciężki headshell Nagaoki ale dopiero na dłuższym i cięższym ramieniu PL70 z masywnym headshellem Ortofona to zagrało tak, że zacząłem poważnie rozważać pozostawienie sobie tej wkładki.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa



Cytat: Piterski w Marzec 18, 2020, 08:24
Moim zdaniem mocno nie poszalejesz i musisz jednak szukać "miękkich" wkładek.
Zwyczajowo mam inne zdanie niż Piterski.
Myślę że wszystko co ma europejskie CU15 i więcej zagra bez problemu [emoji41]


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Może masz Mariuszu racje i to trzeba sprawdzić doświadczalnie.
Może też być być tak jak z Denonem 103R czy Rohmanem.
Gra ale w dobrze dopasowanym układzie może zagrać jeszcze lepiej 8)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

jjacek

 8)