PCB i komplet części do sterownika AC silnika gramofonu

Zaczęty przez jacek-k-wawa, Październik 28, 2019, 21:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

jacek-k-wawa

Hej,

Robię porządki w szufladzie z zalegającymi projektami i mam na sprzedaż płytkę, zaprogramowany uP oraz prawie cały komplet części do sterownika silnika AC do gramofonu z tego wątku:
https://www.diyaudio.com/forums/swap-meet/298449-microprocessor-turntable-psu-set.html

Do czego to jest?
Jest to sterownik do silnika prądu zmiennego którego obroty zależą od częstotliwości a nie napięcia (jak to jest w silnikach DC). W taki typ silnika jest wyposażony m.in starszy model Gyrodec'a (silnik Papst) i w prostej wersji taki silnik jest po prostu sterowany odpowiednio obnizonym napięciem sieci zasilającej co powoduje, że jego predkość obrotowa zależy od częśtotliwości sieci zasilającej.
Ten sterownik generuje syntetyczny sygnał sinusoidalny (dla ścisłości - dwa takie sygnały przesuniete w fazie - jest to potrzebne żeby silnik się obracał) na bazie oscylatora kwarcowego a więc dość dokładnie.
Dodatkowo zawiera parę przydatnych ficzerów (opis na DIY audio).

Miałem zamiar budować ten sterownik do mojego gyrodec'a ale w międzyczasie nastapiła zmiana gramofonu i projekt leży w szufladzie. Może się komuś przyda.

Co jest w zestawie? Płytka, zaprogramowany procek oraz większość części za wyjatkiem LM'a oraz transformatora.

150 PLN.

-jacek