Trochę kabli i nie tylko

Zaczęty przez Melepeta, Listopad 10, 2019, 22:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

merlin1973

Za kalbel 1200zł  :o do prądu  ::)
Ja mam wszedzie taki i gra juz kilkanaście lat  :) i to zajebiście.
Pozdrawiam S.CH.

Melepeta

To mogę Ci tylko pozazdrościć. Sporo kasy zostaje na inne wydatki. Ja niestety słyszę różnicę i to mnie boli, bo ta różnica kosztuje.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

merlin1973

Hmmm.... no pewnie kabel jest specjalny  ;) ale z elektrowni do rozdzielni do transformatora do domu i w domu mamy przewody w ścianach różne i te po drodze też. To co da ten kawałek specjalnego pewnie dobrej wysokiej jakości kabel?
Rozumiem,że  prosto z elektrowni takim kablem do systemu to mogło by coś dać ale tak  :o
Pozdrawiam S.CH.

Melepeta

Nie wiem. Nie znam się. Jak chcę się napić dobrego piwa, to nie zgłębiam tajników piwowarstwa. Tylko próbuję i piję te, które najbardziej mi smakuje. Z kablami jest podobnie. Słucham i wybieram ten, który mnie się najbardziej podoba. A jeśli nie słyszę różnicy ,to wybieram oczywiście tańszy. Nie zgłębiam fizyki kwantowej, bo to za wysokie progi. Chociaż jest to nader ciekawa dziedzina.
Toteż w moich ogłoszeniach proponuję wypożyczenie. Nie będzie różnicy, to dobrze. Będzie zmiana na lepsze, to trudno. Trzeba szykować kasę :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Piterski

Merlin1973, jeśli jesteś zadowolony z efektu jaki uzyskałeś na sznurówkach to pozazdrościć.
Ja do transformatora z 220V-110V (1kW), kupiłem kabel zasilający w ekranie ze sklepu "Toroidy". Od chciałem mieć po prostu przyzwoity kabel odpowiedniej grubości i ekranowany.
Jak Bartolo przywiózł mi UR Preludio to w raz z nim przywiózł kabel kupiony na Aliexpress. Skoro był to na nim grałem, ale na próbę wpiąłem w go w miejsce mojej sieciówki do transformatora i nie chciałem uwierzyć własnym uszom :o. Przecież to kabel do transformatora, a dalej idzie stary przewód zasilający więc jaki cudem to wprowadza zmiany  :-X ???.
Na moje szczęście kabel okazał się tani i działa, w odróżnieniu od kabli komputerowych, które próbowałem, nawet takich z pierścieniem ferrytowym.

Tak więc dla spokoju ducha i portfela radzę Ci nie próbować takich eksperymentów bo może jeden drugi Ci nic nie wniesie, u mnie tak bywało, ale za którymś razem nieopacznie Twój spokój ducha może runąć  ;).
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Old Man Kensey

Miałem kilka kabelków od Arka, zresztą jednego Enerra mam do dzisiaj. Potwierdzam, bardzo przyzwoite przewody, zwłaszcza do zasilenia źródeł. Ja również znam kilka osób, które "nie słyszą" przewodów... szczęściarze, ja się do nich nie zaliczam >:D
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

paul_67

Ja gdy podłączyłem lepszy kabel do wzmaka to na drugi dzień mi nawalił, ale to chyba przypadek był :)

Melepeta

Ten co masz Łukaszu, to Delight Animus. Gorszy od Euphoria Animus i dużo gorszy od Symbola czy Illusiona.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

wiki

Zasypałeś internet tymi Swoimi kablami...  :) gdzie się nie rozejrzę to Twoje ogłoszenia...   ;)

Na co nowego się szykujesz z zakupami?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Melepeta

Nowe już grają :) Nie muszę sprzedawać dotychczasowych, żeby nowe kupić.
Też Enerry. Tylko wyższe modele.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

wiki

No to super...  :) myślałem, że na coś zbierasz
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.