Transrotor - silnik

Zaczęty przez Bartolo, Listopad 12, 2019, 18:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

Bartolo

Mam na sprzedaż silnik od transrotora Fat Bob. Kupiłem z zamysłem podmiany w Fonciaku, ale w miedzy czasie trafiła się "okazja" a Fonciak się sprzedał.
To chyba najlepsza alternatywa dla Andrzejowego "słabeusza"... ;)
Można do niego dokupić zasilacz ze zmianą regulacji obrotów, zamówić radiowy w Muarah Audio, Paweł Zontek też podobno ogarnia swoim sterownikiem. Albo pozostać przy rzecznej zmianie obrotów. ;) Obroty trzyma stabilnie, jak alkoholik kieliszek wódki.. :D
Cena 1000 zł.
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

rudy-102

Czy możesz podać parametry silnika jak zasilanie i prędkość obrotowa bo on w originale kręci chyba podstawką, a nie talerzem.

Therion

Mam ten silnik u siebie w Transku i potwierdzam - jest świetny.

Kręci mniejszym talerzem na ktorym leży ten główny.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

rudy-102

To jest silnik AC, czy DC?

Bartolo

Cytat: rudy-102 w Listopad 12, 2019, 18:37
Czy możesz podać parametry silnika jak zasilanie i prędkość obrotowa bo on w originale kręci chyba podstawką, a nie talerzem.
jutro go rozkręcę, i spiszę co tam jest napisane. Zasilanie AC 18V. Oryginalny zasilacz w komplecie. Klasyczny, nie impulsowy.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

rudy-102


Alexander

Rudy możesz zdradzić dlaczego zasilanie ac czyni u Ciebie ten motor nieprzydatnym?

Piterski

Nie wiem czy coś się zmieniło ale sterownik Pawła ma na wyjściu tylko napięcie stałe.


Jak ktoś nie ma tego sterownika to myślę, że ten silnik można zaadoptować po przez zastosowanie odpowiedniej przekładni dla rolki napędowej silnika lub po przez inny sterownik. Czy przypadkiem ProJect nie stosuje zmiany obrotów po przez zmianę częstotliwości prądu zasilania?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rudy-102

Cytat: Piterski w Listopad 13, 2019, 12:56sterownik Pawła ma na wyjściu tylko napięcie stałe.
Dokładnie z tego powodu. Używam z wielkim zadowoleniem tego sterownika, a on obsługuje tylko silniki DC.

Alexander

W przypadku tego silnika (asynchronicznego) nie musiałbyś wcale używać sterownika. Ich prędkość obrotowa zależy od ilości par nabiegunników i częstotliwości prądu. M.in. dlatego - o czym wspomniał Piterski - silniki ac Projectach mogą mieć regulację prędkości obrotowej zrealizowaną również przez zmianę częstotliwości zasilania.

moon

czyli zamiast sterownika mozna zmienic silnik i trzymanie obrotow jak ze sterownika Pawla?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Bartolo

Cytat: moon w Listopad 13, 2019, 15:37
czyli zamiast sterownika mozna zmienic silnik i trzymanie obrotow jak ze sterownika Pawla?
Tak
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Alexander

Nie wiem tylko, jaką rolkę napędową ma oferowany silnik, bo na zamieszczonych fotkach są dwie różne. Na pierwszym zdjęciu  - duża - służy do napędu paskiem obejmującym talerz, na drugim - mała - do napędu za pośrednictwem subplattera. Bartolo przyznaj się, którą masz w swoim motorze? Chyba, że masz obydwie i są wymienne  :)
Jeśli chodzi o stabilność częstotliwości prądu w sieci to jest pewnie odchyłka coś około 0,1Hz - proszę skorygować jeśli się mylę, dawno nie sprawdzałem.

jacek-k-wawa

W temacie sterownika do silników AC to polecam to:

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=3377.msg260505#msg260505

Funkcjonalnoność podobna do silnika Pawła ( ogarnia też generowanie innej częstotliwości dla 33 a innej dla 45 obrotów) a dodatkowo ma jedną funkcje, której nie ma sterownik Pawła (choć ją mu już jakiś czas temu sugerowałem): ma licznik czasu z którego mozna sobie  oszacować, ile godzin juz ma nasza wkładka.

Bartolo

Cytat: Alexander w Listopad 13, 2019, 16:18Bartolo przyznaj się, którą masz w swoim motorze?
Na sprzedaż jest ta duża... Do paska napędzającego talerz. Małą mam na tym co napędza mój gramofon.
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski