Słuchawki - ale jakie ?

Zaczęty przez GregWatson, Czerwiec 05, 2014, 12:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

dino

Mój raczej "słucha".
Wytrzymam do AVS i jak tam czegoś nie namierzę to Superluxy.

Therion

A mi sie wciąż podobają 660S.

Brakowało mi dźwięku sennek.

Nie mniej 702ki nadal nie są na sprzedaż
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

pierotez

A K701 / K702 z obecnej produkcji są dzisiaj coś warte czy to już nie to znane, dobre brzmienie??

dino

Młody na razie nie dostanie za dobrych słuchawek bo ..niszczy.  ;)
Jak zacznie szanować to ...sam sobie kupi.

Therion

#379
Panowie, chcialbym kupić etui podróżne na swoje 660s. Co polecacie?

Znalazlem cos takiego, ale nie znam sklepu. To chyba Chinczyk?


https://www.joom.com/pl/products/5d36dbda8b451301018efbe6
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Kangie

#380
Mam podobne etui do tego podlinkowanego. Różnica taka, że moje puste w środku, tylko jedna mała kieszonka zamykana na zamek błyskawiczny. Dałem 60zł. Znany portal aukcyjny. Całkiem dobrze się sprawdza, choć więcej leży i chroni przed kurzem, niż jeździ i podlega fizyce newtonowskiej ;)

Therion

Dzięki. Właśnie w tę stronę kombinuję. Co by fizyka newtonowska mi nie utegociła ulubionych słuchawek  >:D
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Piterski

Cytat: Therion w Listopad 05, 2019, 13:40Co by fizyka newtonowska mi nie utegociła ulubionych słuchawek  >:D
Gorzej jak się za nie weźmie fizyka kwantowa bo ich w ogóle nie znajdziesz  >:D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dino

Cytat: Piterski w Listopad 05, 2019, 14:02Gorzej jak się za nie weźmie fizyka kwantowa bo ich w ogóle nie znajdziesz 
Ale może za to sobie inne światy posłuchają :)

Keef98

Szukam czegoś na BT, bo już się o kable potykam. Czy Audio Technica ANC700BT są ok?

Kangie

Zbyt wielu miłośników słuchawek Audio Techniki tutaj (chyba) nie uświadczysz. Wymienionych przez Ciebie nie słuchałem. Natomiast mam ATH 990Z i chwalę je sobie.

Keef98

Teraz mam AKG (ich się pozbywać nie chcę). Wcześniej miałam Sennheisera i były super. Teraz myślę nad jakąś inną firmą (z ciekawości) no i muszą być na BT, bo to mają być słuchawki głównie do telefonu i lapka, aby móc się zamknąć w pudełku nicości, no i do gry na gitarze do późna, bo moja zabawa z metalem jest traumatyczna dla otoczenia 😅

Kangie

Próby, odsłuchy i własne odczucia. Do salonów (na salony?) i będziesz wiedzieć.

Keef98

Byłam, ale nie mają wszystkiego. Zresztą coś może np. na początku robić fajne wrażenie, a potem irytować, no i wiadomo, że nie przesłucham wszystkich ulubionych utworów. Muzyki słucham różnej, chociaż na ogół to cały czas blues i rock.

paul_67

Nie lubię słuchawek, szczególnie w czasie gry.Już wolę dźwięk z deski jeśli ćwiczę po 22.

Keef98

Do realizacji muzyki potrzebne są słuchawki, bo bawię się w nagrywanie różnych rzeczy (głównie dla zabawy). Z kolei katowanie dive bomb oraz innych bajerów czy "Eruption" Van Helena (w środku nocy!) znając życie jest skrajnie irytujące dla otoczenia.

Therion

Cytat: Keef98 w Listopad 06, 2019, 17:53
Teraz mam AKG (ich się pozbywać nie chcę). Wcześniej miałam Sennheisera i były super. Teraz myślę nad jakąś inną firmą (z ciekawości) no i muszą być na BT, bo to mają być słuchawki głównie do telefonu i lapka, aby móc się zamknąć w pudełku nicości, no i do gry na gitarze do późna, bo moja zabawa z metalem jest traumatyczna dla otoczenia 😅


Wiesz co... A nie chcesz odkupić moich, od dawna już nieużywanych słuchawek?

Są zajebiste, dla Ciebie by były idealne. Zamknięte, mocna podstawa basowa (jeżeli trzeba). Kiedyś kosztowały 1300PLN i tyle za nie zapłaciłem.

Mają apkę, na której możesz wyczyniać z nimi cuda + mają system wyciszenia otoczenia (czyli np. szumu samolotu).


HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Ps.

No jednak chyba nie będę ich sprzedawał - popatrzyłem na ceny - obecnie, używane są warte 300zł? za tyle stanowczo nie opłaca się ich sprzedawać. Dźwięk jest z poziomu referencyjnego - niech leżą. Teraz, jak sobie o nich przypomniałem, to raz na jakiś czas je założę.

A tak w ogóle, to pomyśl, czy nie kupić takich na Allegro / ebay. Dźwiękowo wymiatają. Nie jest to brzmienie audiofilskie - mają podbarwione wszystko, podbity, potężny drive, ale jest to kawał porządnego dźwięku i satysfakcji.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Keef98

A za ile? Są wygodne?
Edit. Okidoki.

Kangie

#394
Cytat: Keef98 w Listopad 06, 2019, 18:31Zresztą coś może np. na początku robić fajne wrażenie, a potem irytować, no i wiadomo, że nie przesłucham wszystkich ulubionych utworów. Muzyki słucham różnej, chociaż na ogół to cały czas blues i rock.
A myślisz, że od nas otrzymasz odpowiedź, że wskażemy słuchawki, które idealnie Ci podpasują?

Do pracy z dźwiękiem najlepiej kupić słuchawki studyjne. Nie mam pojęcia czy są takie z BT. Ja nie pracuję z dźwiękiem. Gitary podączam do wzmacniacza, a jeśli ma być cicho, to gram z deski. Słuchawek do gitary nie używam, bo nie lubię. Od kilku lat sięgam tylko po gitarę akustyczną. Ona prawdę powie i odwdzięcza się niesamowitą barwą, pełnią brzmienia, zawartością alikwotów i genialną odpowiedzią na atak na struny.

Do celów audio używam kilku par słuchawek przewodowych i spośród nich najlepiej wg mnie grają Audio Techniki ATH 990Z. Mają delikatną górkę na wyższej średnicy, grają dość detalicznie ale ja to akceptuję. Mam w planie potestować Beyerdynamiki DT150, ale podejrzewam, że nie zagrają lepiej. Ale to trzeba samemu sprawdzić. Mówię tutaj o słuchawkach za które nie zapłaciłem więcej niż 1100zł. Wyższy pułap jest poza moim zainteresowaniem.

Kangie

Cytat: Keef98 w Listopad 06, 2019, 10:23Czy Audio Technica ANC700BT są ok?
Cytat: Keef98 w Listopad 06, 2019, 18:31Muzyki słucham różnej, chociaż na ogół to cały czas blues i rock.
Będą dobre do szatańskiej muzyki. Sama zobacz ;)

Keef98

Haha, dzisiaj idę do Top HiFi sprawdzić czy mi pasują. Widzę, że już mnie wzywają 😅
Nie myślę, że ktoś wybierze coś za mnie, ale zawsze może się okazać, że warto też sprawdzić coś jeszcze, a dopiero potem podjąć decyzję.

dino

Czekaj na black friday  >:D

Kangie


Keef98

Kupiłam (nie w Black Friday, nie lubię tego święta kapitalizmu🤣) ATH M50xBT i są całkiem fajne. Ostatnio tak często nie używam słuchawek, więc trudno mi powiedzieć coś więcej.