Dzieciak wziął się za analog ;)

Zaczęty przez Keef98, Styczeń 27, 2015, 17:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

Keef98

Miałam napisać bloga tylko nigdy takich nie pisałam, więc pyskata małotala zacznie tego czego słucha ;)
Steviego Ray'a Vaughana:

Kaczmarskiego:

Którego słucham od zawsze, ale ostatnio jest nawrót nałogowego słuchania ;)
Zeppelinów, czyli oczywista oczywistość:

the Rolling Stones:

Deep Purple:

Manhattan Transfer:

U2:

Bruce'a Springsteena:

Lou Reeda:

Joe'go Bonamassę:

the Smiths, wina mamy ;)

AC-DC:
https://www.youtube.com/watch?v=etAIpkdhU9Q
Jeszcze by się chciało wkleić drugie tyle, ale któż tego będzie tyle słuchał? ;)
To na papa:

I jak Boga kocham, normalnie króla prawie nie słucham!!! Nie wiem, co mnie napadło ;)
Mam jeszcze głupią historyjkę:
Odpalam pierwszego winyla, aby przeleciał cały. Gra, gra, gra... Nagle igła dojeżdża do labela i... ramię wraca na swoje miejsce ;) Z moich ust dobiega głupkowaty odgłos, rodzice go usłyszeli i pytają się, co się stało, odpowiadam... A oni zaczęli się śmiać ;) Ze mnie! >:( ;D Cóż za odwaga ;)
Cierpliwości do małolat życzę ;)
Marysia ;) nie MARIAN :)

[poprawiłem jeden link do jutuba]

vasa

A może byś raz na tydzień posłuchała sonat albo koncertu fortepianowego?
To pomaga.
Na wszystko [emoji12]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Coś Ty za przedwzmacniacz kupiła? No, przyznaj się. Miał  być ART DJ PRE II?

;D

Keef98

Wolisz pozostać w niewiedzy ;)
Łatwo go odsprzedać, a jak dojdzie hajsik zmienię audio w pokoju.
Miała kupić Art Dj Pre, ale Pan w sklepie nie znał tego modelu :(
Nie krzyczeć na mnie. Poprawię się :) Za parę lat będziecie że mnie dumni :)
Muszę uciekać, mama krzyczy ;)

frywolny trucht

Jeśli masz problem z oceną czy płyta jest oryginalna, wbij ją tutaj: http://www.discogs.com/

I tak na przykład taka płyta: http://www.soundstagedirect.com/rolling-stones-some-girls-remastered-180-gram-vinyl-records.shtml ma podany numer: 0602527147246

Wbijasz go i wyskakuje: http://www.soundstagedirect.com/rolling-stones-some-girls-remastered-180-gram-vinyl-records.shtml

Gdyby coś było z nim nie tak, albo by w ogóle nie znalazł, albo opisał jako butleg, albo unoficial :)
Oczywiście, może się zdarzyć taki rarytas, że nikt nie skatalogował jeszcze na discogs, ale umówmy się, że Stones'om to nie grozi.

Proste, prawda? Gorzej jeśli ktoś perfidnie podrabia czyjeś konkretne wydawnictwo, przeklejając niejako numery.
Na to jednak też jest proste rozwiązanie. Nie kupować na aledrogo okazji.

frywolny trucht

Wkładka wysłana. Podczas zamiany:
1. Pamiętaj aby nasunąć osłonkę igły.
2. Zrób komórką zdjęcie układowi kabelków podpiętych do wkładki i zweryfikuj czy kolorki odpowiadały takiemu oznaczeniu kolorów jak niżej. Musisz sczytać oznaczenia z okolicy pinów by zweryfikować czy naprawdę kanał lewy to białyi i tak dalej. Przy okazji jest graficzny sposób podłączenia Grado (prawy, górny róg obrazka:



3. Po powieszeniu nowej wkładki, zwróć uwagę, że jest zapewne sporo wyższa od poprzedniej, należy ją skalibrować.
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=35.0  punkt 9. Podczas kalibracji osłonka leży obok gramofonu.

Powodzenia!

Keef98

Dzięki. Układ kolorów jest identyczny.

Keef98

Troglodyta ma pytanie. Przykręciłam nową wkładkę, podłączyłam kabelki, tylko jest z nimi problem, wypadają :( Wie ktoś co zrobić? Podgrzać? Czy kupić nowe?
Z góry dzięki,
Pozdrawiam,
Analogowy troglodyta

vasa

Zacisnąć delikatnie paluszkami metalowe końcówki.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

i dopiero nasunac na piny wkladki
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Keef98

Dzięki. To starczy? To takie proste? Czasem naprawdę jestem głupsza niż ustawa przewiduje ;) 

vasa

Nie wpisuj się w ogólny trend.
Please [emoji57]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

To jak Wam się nudzi to fajnie by było gdyby ktoś napisał i wytłumaczył co to VTA ;) i te wszystkie trudne nazewnictwa z ustawiania wkładki, bo mi na nich nitka siada, gdyby nie słuchawki, to by mi uszy odpadły ;D

frywolny trucht

Cytat: Keef98 w Luty 05, 2015, 18:33bo mi na nich nitka siada, gdyby nie słuchawki, to by mi uszy odpadły

Nic nie rozumiem.

Keef98

Cytat: frywolny trucht w Luty 05, 2015, 18:36
Cytat: Keef98 w Luty 05, 2015, 18:33bo mi na nich nitka siada, gdyby nie słuchawki, to by mi uszy odpadły

Nic nie rozumiem.

W skrócie wysiadły na tym moje zdolności intelektualne.
Nitka, to mózg ;) Taki durny, zresztą stary, jak świat żart ;D

frywolny trucht

Możesz wrzucić ze dwa zdjęcia z różnych stron, pokazujące ramię w miejscu mocowania do obudowy.
Obszar zainteresowania jest taki jak na zdjęciu poniżej.

frywolny trucht

O kalibracji wkładki punkt 9: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=35.0
Ostatnio został odkryty taki oto przyrząd, który pomoże sprawdzić VTA:


pmcomp

Keef,

Czy mogę nieśmiało zapytać ...Ty jesteś 98 rocznik?
Znaczy jeszcze pełnoletnia szkocka nie jesteś ... :) , sorki ja wszystko rudą mierzę ... i wzięłaś się za winyla ???
Aż muszę się posilić z wrażenia. To, że ja słucham mono to jeszcze w miarę normalne ale TY? A gdzie trendy, a gdzie cool?
Jakies porządki na strychu czy w piwnicy były?

Nie mogę wyjść z podziwu. A może ty nie całkiem normalna jaesteś? Fejs, czaty, nety to beeee ??

Sorki, "stary dziad" z ciekawości zapytuje.

Pozdro

frywolny trucht

Wszyscy chyba byliśmy przekonani, że to jakiś stary troll się zabawia w niewybredny sposób udając nastolatkę.
Niektórzy do teraz patrzą podejrzliwie :)

pmcomp

ja już gdzie podobny wątek widziałem ... gdzie indziej oczywiście.

Pozdro

Keef98

Cytat: pmcomp w Luty 05, 2015, 18:55
Keef,

Czy mogę nieśmiało zapytać ...Ty jesteś 98 rocznik?
Znaczy jeszcze pełnoletnia szkocka nie jesteś ... :) , sorki ja wszystko rudą mierzę ... i wzięłaś się za winyla ???
Aż muszę się posilić z wrażenia. To, że ja słucham mono to jeszcze w miarę normalne ale TY? A gdzie trendy, a gdzie cool?
Jakies porządki na strychu czy w piwnicy były?

Nie mogę wyjść z podziwu. A może ty nie całkiem normalna jaesteś? Fejs, czaty, nety to beeee ??

Sorki, "stary dziad" z ciekawości zapytuje.

Pozdro

Nie, porządków na strychu ani w piwnicy nie było. Poprostu pewnego pięknego słonecznego dnia napadło mnie, że chcę gramofon ;D
Trendy i mody mnie nie interele ;D Grunt to MUZYKA.
Aha, przywykłam do takiej reakcji, jeśli chodzi o moją osobę.
Facebook... Głupie toto, ale przydatne, jak się umie z tego korzystać ;) Czatuję tylko na forach ;)
Aha... Pominęłam najważniejsze ;) Tak jestem z 1998 :D
Cytat: frywolny trucht w Luty 05, 2015, 18:53
O kalibracji wkładki punkt 9: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=35.0
Ostatnio został odkryty taki oto przyrząd, który pomoże sprawdzić VTA:


Ja nawet takie ustrojstwo posiadam ;D Szkoła... rozszerzona matma... ;)
Cytat: frywolny trucht w Luty 05, 2015, 18:44
Możesz wrzucić ze dwa zdjęcia z różnych stron, pokazujące ramię w miejscu mocowania do obudowy.
Obszar zainteresowania jest taki jak na zdjęciu poniżej.
Dzięki. Wstawić foty mojego ramienia? Ok. Sorry za jakość, ale mam beznadziejne oświetlenie w moim "kąciku odsłuchowym", a robiłam foty z telefonu.

Keef98

Cytat: frywolny trucht w Luty 05, 2015, 19:10
Wszyscy chyba byliśmy przekonani, że to jakiś stary troll się zabawia w niewybredny sposób udając nastolatkę.
Niektórzy do teraz patrzą podejrzliwie :)
Kto jeszcze we mnie wątpi? Przyznawać się ;)
Cytat: pmcomp w Luty 05, 2015, 19:13
ja już gdzie podobny wątek widziałem ... gdzie indziej oczywiście.

Pozdro
Gdzie? Nic nie wiem.

pmcomp

Muzyka ... tak trzymac, o to w tym całym ałdjofiliźmie powinno chodzić.
Powodzenia.

Pozdro

pmcomp

Cytat: Keef98 w Luty 05, 2015, 19:17
Cytat: frywolny trucht w Luty 05, 2015, 19:10
Wszyscy chyba byliśmy przekonani, że to jakiś stary troll się zabawia w niewybredny sposób udając nastolatkę.
Niektórzy do teraz patrzą podejrzliwie :)
Kto jeszcze we mnie wątpi? Przyznawać się ;)
Cytat: pmcomp w Luty 05, 2015, 19:13
ja już gdzie podobny wątek widziałem ... gdzie indziej oczywiście.

Pozdro
Gdzie? Nic nie wiem.

No i jeszcze ... pyskata. Oczy wydrapie! Niech nikt się nie waży w realu, pamiętajcie, ostrzegałem :).

Nie pamiętam, jakies deżawu po rudej 18-o latce miec musialem ;).

Pozdro

Keef98

Żaden ze mnie audiofil (hajsu za mało ;), a są inne wydatki np. koncerty ). Kocham muzykę, to wszystko.
Cytat: pmcomp w Luty 05, 2015, 19:23
Cytat: Keef98 w Luty 05, 2015, 19:17
Cytat: frywolny trucht w Luty 05, 2015, 19:10
Wszyscy chyba byliśmy przekonani, że to jakiś stary troll się zabawia w niewybredny sposób udając nastolatkę.
Niektórzy do teraz patrzą podejrzliwie :)
Kto jeszcze we mnie wątpi? Przyznawać się ;)
Cytat: pmcomp w Luty 05, 2015, 19:13
ja już gdzie podobny wątek widziałem ... gdzie indziej oczywiście.

Pozdro
Gdzie? Nic nie wiem.

No i jeszcze ... pyskata. Oczy wydrapie! Niech nikt się nie waży w realu, pamiętajcie, ostrzegałem :).

Nie pamiętam, jakies deżawu po rudej 18-o latce miec musialem ;).

Pozdro

Nie jestem pyskata. Tylko szczera, momentami do bólu ;D