Witajcie w "małpiarni" czyli znów strugamy "wariata". Klon EAR834.

Zaczęty przez McGyver, Czerwiec 18, 2018, 13:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

U mnie po wypięciu pinów z wkładki nie brumi, tylko trochę szumi. Takie szumienie w lampowym torze jest do zaakceptowania. W każdym razie jest cichsze niż szum podłoża na płycie.
Na próbę podpiąłem inną wkładkę (Ortofon Quintet Blue) i ona brumi dużo ciszej i wyżej niż AT.
Moje brumienie nie jest raczej winą przedwzmacniacza

LampowY

Ale gdyby to miała być wina jedynie kredensa to by brumiło też na LARze. Tak?

rudy-102

Cytat: LampowY w Luty 08, 2019, 11:52
Ale gdyby to miała być wina jedynie kredensa to by brumiło też na LARze. Tak?
Później przełączę na LARa to będę wiedział. Coś tam chyba też brumiło, ale prawie niezauważalnie.

McGyver

Cytat: rudy-102 w Luty 08, 2019, 12:10przełączę na LARa to będę wiedział. Coś tam chyba też brumiło, ale prawie niezauważalnie.
EAR ma jebutne wzmocnienie jak na MM więc brum z gramofonu/kabli/SUT będzie wyraźniej słyszalny niż na innym pre. A skoro:
Cytat: rudy-102 w Luty 01, 2019, 08:23
Cytat: McGyver w Styczeń 24, 2019, 13:37Odłącz SUT, przetestuj na MM, zapewne nie będzie brumić nic.
Dokładnie tak jest. Po odpięciu traf - cisza.
to znaczy że nie brumi pre, tylko coś co do jego wejścia jest podpięte.
Ponadto patrząc na to foto: https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2738.msg226206#msg226206 zastanawiam się jak tam masz masę poprowadzoną. Masę wejścia masz spiętą z masą wyjścia??

rudy-102

Cytat: McGyver w Luty 08, 2019, 12:41Masę wejścia masz spiętą z masą wyjścia??
Tak. Tak zrobiłem bo z fazy testów na otwartej płycie tak mi mniej brumiło. Teraz rozpiąłem to połączenie i nic się nie zmieniło.
Cytat: LampowY w Luty 08, 2019, 11:52to by brumiło też na LARze
Chyba tego testu nie muszę przeprowadzać bo zrobiłem inny test. Połączyłem bezpośrednio gniazda wejścia z pinami wkładki i nic nie brumi.
Coś mam walnięte w Fontku. Być może kabelki Andrzeja nie izolują wystarczająco dla takiego wzmocnienia.

To ja się teraz na wszelki wypadek pójdę upić, a jak wytrzeźwieję to zabieram się za Fontka.

rudy-102

Jedyna pociecha w tym, że nowe lampy wstawione do EARa zaczynają grać.

Jeszcze raz wszystko posprawdzałem i ten brum to raczej cichy mruk jest. O tej porze z fotela odsłuchowego, przy podniesionym ramieniu trzeba się skupić żeby go usłyszeć. Podczas słuchania muzyki nie zauważam tego. Laptop trzymany na kolanach jest już głośniejszy.

malg

Cytat: rudy-102 w Luty 08, 2019, 14:28
Cytat: McGyver w Luty 08, 2019, 12:41Masę wejścia masz spiętą z masą wyjścia??
Tak. Tak zrobiłem bo z fazy testów na otwartej płycie tak mi mniej brumiło. Teraz rozpiąłem to połączenie i nic się nie zmieniło.
Cytat: LampowY w Luty 08, 2019, 11:52to by brumiło też na LARze
Chyba tego testu nie muszę przeprowadzać bo zrobiłem inny test. Połączyłem bezpośrednio gniazda wejścia z pinami wkładki i nic nie brumi.
Coś mam walnięte w Fontku. Być może kabelki Andrzeja nie izolują wystarczająco dla takiego wzmocnienia.


a nie mówiłem zebyś sprawdził
Ty masz chyba rurkę metalową i jak kabelek masy nie jest dobrze podłaczony do główki to .... może być róznie, co prawda pisałeś ze masz kontakt tylko jaki ?


a gdzie masz uziemienie w PRE ?

rudy-102

Cytat: malg w Luty 08, 2019, 17:47i jak kabelek masy nie jest dobrze podłaczony do główki to .... może być róznie,
To nie to.
Cytat: malg w Luty 08, 2019, 17:47a gdzie masz uziemienie w PRE ?
W tej chwili połączony z masą wyjścia, ale to nie ma znaczenia.

Po odłączeniu kabelkow w ramieniu i  podłączeniu osobnych kabelków bezpośrednio z pre do wkładki nie brumi.

kowacz

Cytat: rudy-102 w Luty 08, 2019, 09:09Ładnie wyszło. Tylko ta niebieska dioda nie bardzo mi osobiście podchodzi, ale ja też mam nie taką jaką chciałem .
Pokrywa to akryl?
Możesz pokazać wnętrze?

Przepraszam ale wczoraj nie dałem rady, będę musiał na jakiś czas odstawić klona
ze względu na robotę. Poza tym wczoraj stwierdziłem że środek jest do
przebudowania. Będzie trochę cięcia, wiercenia. Zdjęcia po finalnym montażu.
Góra jest zrobiona z akrylu z wyciętymi otworami - projekt żony.
Wracając do brumu, przyczyną jest na 100% Toshiba na pewno jedna z lamp 12ax7
Zrobiłem test, przełożyłem chińskie Shuguangi i jest cicho.
Jeśli ktoś z kolegów chce.
Mogę wypożyczyć to testów i sprawdzenia moje lampy.
Robienie klona to ciężka przeprawa.
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

moon

Cytat: rudy-102 w Luty 08, 2019, 22:29W tej chwili połączony z masą wyjścia, ale to nie ma znaczenia.

Rudy, a sprawdzales, czy brum ustaje, jak dotkniesz mase z Fonciaka z gniazdem RCA w Earze?;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

Stykałem GND z masą RCA na wejściu - nic, na wyjściu - z obydwoma też nic. Ten cichy brum pochodzi z okablowania ramienia. Taka jest moja diagnoza bo jak odepnę piny wkładki to przestaje brumić, jak podłączę to znowu mruczy. Jak podpiąłem osobny kabel bezpośrednio od RCA w pre do wkładki to też nie mruczało.
Dzisiaj już nie będę miał czasu, ale jutro spróbuję odkręcić płytkę z gniazdami w Ad Fontes. Może tam coś znajdę, ale raczej czeka mnie wymiana okablowania.





tomekkk1

Daj sobie spokój z tymi na 5 pinów. W Modushop masz porządne na 4 piny (2 piny załączanie, 2 piny dioda) z diodą na 12V. Na miejscu i  świecące porządnie ;)

marwis73

Cytat: AudioAddicted w Luty 12, 2019, 23:20
Daj sobie spokój z tymi na 5 pinów. W Modushop masz porządne na 4 piny (2 piny załączanie, 2 piny dioda) z diodą na 12V. Na miejscu i  świecące porządnie ;)
Dokładnie tak zrobię, dzięki

rudy-102

Te pięć pinów nie jest takie straszne. To jest najprawdopodobniej przełącznik typu on-on i jak się podłączy tylko dwa dwa piny to wychodzi on-off. Trzeba tylko sprawdzić miernikiem w którym ustawieniu to działa. Piny C, NO, NC są do włączania napięcia. Piny + i - do zasilania oświetlenia przycisku.

rudy-102

Cena tego jest fajna, tylko kto ma aż tyle cierpliwości i potrafi czekać dwa miechy?

marwis73

Cytat: rudy-102 w Luty 13, 2019, 08:07
Cena tego jest fajna, tylko kto ma aż tyle cierpliwości i potrafi czekać dwa miechy?
Cierpliwość to ja mam bo obudowa się robi i będę musiał poczekać (może nie dwa miechy), ale za to mają bardzo fajną kolorystykę, myślę że dla testów zamówię jedną sztukę tylko się zastanawiam czy zamówić na 12V czy 220V(muszę do nich napisać zapytać czy te napięcie dotyczy podświetlenia czy "robocze")

nikhil

Cytat: rudy-102 w Luty 13, 2019, 08:07
Cena tego jest fajna, tylko kto ma aż tyle cierpliwości i potrafi czekać dwa miechy?
Coś się chyba ostatnio zmieniło. Zamówiłem ostatnio dwie płytki z chin, obydwie przesyłki nie przekroczyły trzech tygodni.
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

McGyver

Cytat: nikhil w Luty 13, 2019, 22:25
Cytat: rudy-102 w Luty 13, 2019, 08:07
Cena tego jest fajna, tylko kto ma aż tyle cierpliwości i potrafi czekać dwa miechy?
Coś się chyba ostatnio zmieniło. Zamówiłem ostatnio dwie płytki z chin, obydwie przesyłki nie przekroczyły trzech tygodni.

Ja zamawiałem w styczniu. Dostawa - miesiąc. A kiedyś bywało że w dziesięć dni przychodziło.

rudy-102

To chyba zależy jak się trafi. Lampy też przyszły w tydzień mimo że grozili miesiącem. Puścili samolotem, a nie statkiem.

marwis73

Zamówię jedną sztukę dla testów zobaczymy co jest to warte ale zamówię wraz z gniazdem. Zauważyłem również że są dwa rodzaje przełączników jedne spełniają funkcje reset a drugie są na stałe, zresztą jak dostanę odpowiedź to będę wszystko wiedział (co oznaczają te napięcia i czy nadają się do obudowy naszego klona)

marwis73

Jakie kable polecacie do podłączenia zasilania do sygnałówki, a jaki do podłączenia sygnałówki do RCA?

rudy-102

Cytat: marwis73 w Luty 13, 2019, 23:10
Jakie kable polecacie do podłączenia zasilania do sygnałówki, a jaki do podłączenia sygnałówki do RCA?
Mogę tylko powiedzieć jak ja to zrobiłem, ale nie wiem czy tak jest najlepiej. :)
Zasilacz z sygnałówką połączyłem drutami wyjętymi z kabla instalacyjnego - NYM-J5G1,5.