Rolki czyszczące do płyt winylowych

Zaczęty przez GregWatson, Marzec 15, 2015, 16:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Zmierzam do tego, że ta rolka szybko, to co odkleiła, zostawi na naelektryzowanym winylu. Jest rolka Nagaoki za "trochę" więcej miedziaków, która zdejmuje ładunki elektrostatyczne w czasie taczania. To może mieć sens, tylko cena...
Acz to mogą być tylko moje indywidualne doświadczenia. Może ktoś umi, a ja się muszę nauczyć.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Tak czytam Wasze zmagania z rolkami i nie wiem  skąd tyle problemów . Ok może Nagaoka to mistrzostwo świata i dla tego nie mam z nią problemu. Będę nudny i się setny raz powtórzę  . W moim przypadku Nagaoka załatwia mi wszystko  pozostawiając czystą płytę od kurzu .  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

rudy-102

#52
Podczas rolkowania mocno elekryzuje się płyta, ale paprochy chyba lepiej usuwa niż szczotka.
Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 27, 2016, 21:03Jest rolka Nagaoki za "trochę" więcej miedziaków, która zdejmuje ładunki elektrostatyczne w czasie taczania.
W sklepie, w którym kupowałem panowie powiedzieli mi, że efekt czyszczący jest taki sam. O ładunkach nie rozmawialiśmy.

kawosz

A ja jestem zadowolony z analogisa  :) . Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma  ;) .

rudy-102

Cytat: miniabyr w Czerwiec 27, 2016, 21:14Tak czytam Wasze zmagania z rolkami i nie wiem  skąd tyle problemów
To żadne problemy, tylko dla mnie to nowość więc porównuję.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Cytat: miniabyr w Czerwiec 27, 2016, 21:14W moim przypadku Nagaoka załatwia mi wszystko  pozostawiając czystą płytę od kurzu . 

No ale ty masz sprytne palce basisty i suniesz rolką po płycie jak Marcus Miller po gryfie :) 
A na poważnie, efekt widziałem, Nagaoka działa u miniabyra świetnie. Ale i tak wole poburczeć NG :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

kawosz

Szczotki nie schowałem . Zrobiłem doświadczenie . Najpierw szczotka później rolka .

rudy-102

Cytat: kawosz w Czerwiec 27, 2016, 21:24
Szczotki nie schowałem . Zrobiłem doświadczenie . Najpierw szczotka później rolka .
i?

kawosz

Spróbuj :) może mi to na wyobraźnie zadziałało ale jak by lepiej niż samą rolką  :o

miniabyr

Cytat: elem w Czerwiec 27, 2016, 21:23
Cytat: miniabyr w Czerwiec 27, 2016, 21:14W moim przypadku Nagaoka załatwia mi wszystko  pozostawiając czystą płytę od kurzu . 
[/quote
No ale ty masz sprytne palce basisty i suniesz rolką po płycie jak Marcus Miller po gryfie :) 
A na poważnie, efekt widziałem, Nagaoka działa u miniabyra świetnie. Ale i tak wole poburczeć NG :)

]
No ale mycia brudnej płyty to nie zastąpi to fakt. U mnie Okki Nokki ma swój udział w zachowaniu higieny intymnej płyty winylowej.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

No tak. Starą, brudną płytę czochrać to jedno. Ja się zastanawiam nad nowymi, naelektryzowanymi masakrycznie i w białych strzępkach. Rolkom nie umiem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102


MAC

Nowe naelektryzowane płyty załatwia doskonale pędzel Furutecha.

rudy-102

U mnie to załatwia dotknięcie krawędzią płyty do żeliwnego kominka. Na prawdę działa.

christo

Znalazłem jeszcze coś takiego: Rolka nazywa się In the Groove, do kupienia na Amazonie ($38 z wysyłką)
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

christo

Cytat: rudy-102 w Czerwiec 27, 2016, 22:02
U mnie to załatwia dotknięcie krawędzią płyty do żeliwnego kominka. Na prawdę działa.
Ktoś pisał swego czasu o iskrowniku piezoelektrycznym z zapalniczki, który działać ma podobnie jak pistolet zerostat za 400 zł.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

rudy-102

Cytat: christo w Czerwiec 29, 2016, 09:43
Cytat: rudy-102 w Czerwiec 27, 2016, 22:02
U mnie to załatwia dotknięcie krawędzią płyty do żeliwnego kominka. Na prawdę działa.
Ktoś pisał swego czasu o iskrowniku piezoelektrycznym z zapalniczki, który działać ma podobnie jak pistolet zerostat za 400 zł.
Kominek wychodzi mi taniej i nie muszę go za każdym razem z szuflady wyciągać :).

moon

Cytat: christo w Czerwiec 29, 2016, 09:37Znalazłem jeszcze coś takiego: Rolka nazywa się In the Groove, do kupienia na Amazonie ($38 z wysyłką)

komentarz pod filmem: the ORIGINAL Nagaoka one is better. FYI ;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

wrzucilem na liste Mikolaja rolke Analogis, jak ona sobie radzi przy nowych plytach? musze zmodernizowac docisk do Knosti, a nim to zrobie, nie mam czym plyt myc, rolka wystarczy nim umyje? Mam za duzo nowych plyt i troche bym posluchalby, a brudnymi nie lubie krecic;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

cdt

#70
Mam . Nie używam . Wolę szczotkę . Kupiłem licząc że będzie przejściowym rozwiązaniem zanim kupię myjkę . Po rolkowaniu płyta wygląda łądnie to fakt . Mam jednak ciągle wrażenie że działa jak walec . Jedno oczyści drugie wepchnie w rowki .

moon

szczotke mam, wiadomix, kurz to chyba jednak lepiej sciagnie rolka niz szczota
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

cdt

Pewnie jak płyta jest naelektryzowana to rolka lepiej sobie poradzi . Sprzedam za pół ceny  ;D

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

cdt

Cytat: moon w Grudzień 22, 2017, 12:57trzeba bylo wczesniej;)
To chowam do szafy :D . Może kiedyś się przyda :)