Podyskutujmy o kolumnach do SET'a na 6C33C (i nie tylko)...

Zaczęty przez tomekkk1, Kwiecień 14, 2018, 15:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

christo

Cytat: Moriarty w Maj 22, 2018, 14:34- Ile wynosi cło za import AN z USA?
@tomekkk1, christo
Grają już te Wasze kolumny? Jak wrażenia? :)
Przy tej cenie cła raczej nie będzie ale doliczyć trzeba 23% vat do ceny głośników wraz z kosztami wysyłki. Te (mam na myśli koszty wysyłki) również do najtańszych nie należą. Sprzedawca liczy sobie ok. $120. Podsumowując. Głośniki 8 cali ferrite classic to przy zakupie przez stronę $350 z wysyłką. Drogo. Urząd celny na 99% upomni się o swoje. Razem wyjdzie około 1570 zł. Inne rozwiązanie to zakup przez ebay. Niższe koszty wysyłki i dodatkowo program Global shipping doliczający od razu opłaty importowe. Cena tych samych głośników via Ebay to w granicach $360 czyli około 1300 zł. Trzecie rozwiązanie - rodzina bądź znajomi w USA. Jeśli masz takowych poproś aby paczkę z głośnikami przepakowali ci w niefirmowe opakowanie i zadeklarowali że to prezent o wartości powiedzmy $50. Duża szansa, że unikniesz dodatkowych opłat. Ryzyko jest takie, że jak paczka ci zaginie albo ulegnie zniszczeniu, domagać się możesz zwrotu wartości przesyłki z deklaracji. To oczywiste. Dlatego pomysł z zaniżaniem wartości w ogóle jest średni.
Pomysł z Sonido bardzo mi się podoba. Kolumny bodnara słyszałem i zrobiły na mnie lepsze wrażenie niż AN. Z tego co wiem, warto zwrócić uwagę na aplikację głośników Audio Nirvana robioną przez firmę JAG-electronics. Ponoć to nieco inny projekt skrzyń i gra to lepiej. Ale czy tak jest w rzeczywistości - tego nie wiem.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Moriarty

#76
Dzięki za odpowiedź. Ciekawy trop z tym JAG Electronics. Gdzieś wyczytałem, że przednią ściankę kolumn robią kanapkowo, sklejając MDF z HDF, by zminimalizować rezonanse i usztywnić konstrukcję (choć nie mam potwierdzenia, że dotyczy to też modelu Nirvana). Sam się kiedyś zastanawiałem nad wykorzystaniem HDF, ale w sumie odpuściłem, bo sklejanie płyt (nie znalazłem nigdzie należycie grubych HDF, by z jednej HDF zrobić przednią ściankę) to kolejna komplikacja przy zamówieniu obudów u stolarza - czyli większe koszty i większe prawdopodobieństwo, że coś pójdzie nie tak. Ostatecznie uznałem, że 50 cm MDF załatwia sprawę. Ale może warto przemyśleć to raz jeszcze, z powodu rezonansów.

Obecnie przymierzam się do weryfikacji u źródła paru kwestii, bo strona Sonido jest chyba trochę niekompletna. Na jakimś forum - chyba serbskim - wyczytałem, że jeden z dużych modeli, który akurat biorę pod rozwagę, dostał w nowej wersji większy magnes (nawet były już oddzielne ceny dla starego i nowego modelu, mimo że oba miały to samo oznaczenie kodowe). W sieci był też wykres z ładną, całkiem płaską krzywą, podczas gdy na wykresie modelu wciąż wywieszonego na stronie Sonido ta krzywa jest zdecydowanie mniej fajna i sugeruje, że magnes przy takim rozmiarze membrany już nie wyrabia. Możliwe, że od dawna już tej strony nie aktualizowali.     

Z kolei na innym forum - chyba ukraińskim - wyczytałem, że Sonido sprowadza magnesy AlNiCo z Japonii, co - jeśli jest prawdą - byłoby znakomitą informacją. AlNiCo bywają podobno bardzo często kiepskiej jakości i niektóre (zwłaszcza tanie modele z Chin) wręcz ustępują ferrytowym.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

tomekkk1

Cytat: Moriarty w Maj 22, 2018, 14:34@tomekkk1, christo

Grają już te Wasze kolumny? Jak wrażenia? :)

Moich to jeszcze na szkicach nie ma i jeszcze trochę wody w Tamizie (jak i w Wiśle) upłynie ;)
Muszę ogarnąć wszystkie otwarte tematy, zanim temat ruszy z kopyta :)


jeśli chodzi o stronę Sonido, to pierwsze na co zwróciłem uwagę to brak głośnika full-range powyżej średnicy 20cm - dopiero w serii "wide range" są takowe, ale jeśli charakterystyki częstotliwościowe są dalekie od idealnych to w praktyce tym bardziej lepiej nie będzie.
Poza tym ich deklarowana efektywność jest dużo niższa niż Audio Nirvana. Robiąc głośniki założyłem przyszłościowo, że wysoka efektywność to jeden z warunków - jak mi się zamarzy wzmacniacz na 1-2W lampkach to nie chcę wracać więcej do tematu ;)


Cytat: christo w Maj 22, 2018, 15:10Te (mam na myśli koszty wysyłki) również do najtańszych nie należą. Sprzedawca liczy sobie ok. $120

Sprzedawca na eBay podaje koszt tylko głośników opartych na AlNiCo, czyli cięższych i wynosi na przykład $65.90 w przypadku największego głośnika 15" :)

krzysiow122

Witam - obudowy do moich kolumn robiłem sam (MDF zamówiłem przez internet), najpierw skleiłem i skręciłem pudła bez doklejania frontów (do testów odkręcałem je), tak jak pisałem podwojenie frontu i zrobienie tzw. kanapki dało bardzo dobry efekt. Teraz jak miał bym to robić to zrobił bym odkręcany tył, tak jak to bywało w "starszych" kolumnach.
Ja użyłem jakieś  podstawowe terminale razem z rurami basreflex fi 100 dł 100 mm i kablem jantzen'a 2,5 mm z jakiejś firmy na Allegro, która sprzedaje produkty Monacor.
Jestem z okolic Lublina. Kolumny bardzo dobrze grają z diabłami, miałem u siebie co najmniej 3-4 konstrukcje.
Duży wpływ na brzmienie ma strojenie bassreflexem, ja poszedłem na kompromis między ilością basu a jego "szybkością". Pozdrawiam
DIY Klon Sun Audio 2A3/6sn7,  Monobloki DIY SET 300B/6SN7,  kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS; CD  Grundig 8400 MK II,   Lenco L-75 Mod - Nuda Mini, Ad Fontes - Dl 110,  PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8, RPI4/AlloBoss 1.2

gratefullde

Nie wiem jak Sonido ale z moich Audio Nirvana jestem mega zadowolony. Kolumny dzieki wysokiej skuteczności grają świetnie z małowatowym SE na diabełkach. Czuć, że głośniki grają nieskrępowanie, z dużą swobodą. Piękna scena i stereofonia, barwa dźwięku znakomita. U mnie zanosi się, że zostaną bardzo długoooo......
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Moriarty

Dzięki za uwagi, gentlemen! Kurczę, no nie jest łatwo podjąć właściwą decyzję - z drugiej strony, to jest chyba już taki pułap jakości dźwięku, że jakiego z tych głośników bym nie wziął, powinienem być zadowolony :)

Na razie zbieram na totalny upgrade mojego wzmacniacza na El34. Większość trzewi pójdzie do wymiany - na szczęście znam kogoś, ktoś świetnie się na tym zna i zawodowo ulepsza lampowce, ja nawet nie mam lutownicy. Kolumny będę pewnie składał pod koniec roku (odpukać), zresztą pewnie się zaczaję na korzystniejszy kurs złotówki, więc mam jeszcze chwilę czasu na podjęcie decyzji. Jedno w każdym razie się klaruje - co prawda mam zero doświadczeń w stolarce, ale chyba będę musiał pójść tropem kolegi spod Lublina i samemu zmajstrować skrzynkę. Dostałem właśnie odpowiedź od firmy, która robi obudowy na zamówienie. Otóż przy braku zdejmowanej ścianki winszują sobie 1100 zł, a ze zdejmowaną 1300 zł. Za sztukę. Słodki jeżu...

W każdym razie poniżej 10 cali nie chciałbym schodzić, choć ośmiocalowce niby też fajnie grają... gratefullde, Ty masz chyba, o ile pamiętam Twoje uwagi z innych wpisów, właśnie ośmiocalowy głośnik? I nie narzekasz na ilość/kontur basu?
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

christo

Cytat: tomekkk1 w Maj 22, 2018, 22:46Sprzedawca na eBay podaje koszt tylko głośników opartych na AlNiCo, czyli cięższych i wynosi na przykład $65.90 w przypadku największego głośnika 15"
Nic podobnego. W ofercie commonsenseaudio na Ebay jest praktycznie wszystko. Jeśli u ciebie na stronie poniżej wyświetli się mniej niż 38 pozycji znaczyć to może, że oferta jest różna dla Polski i Wlk. Brytanii.
https://www.ebay.com/sch/commonsenseaudio/m.html?_nkw=&_armrs=1&_ipg=&_from=
Piętnastocalowy głośnik jest tylko alnico, zarówno classic jak i super. Nawet na stronie producenta. Wysyłka do Polski to blisko $84 i $313 opłat importowych. Drożej więc niż na wyspy.
Cytat: Moriarty w Maj 23, 2018, 09:15Na razie zbieram na totalny upgrade mojego wzmacniacza na El34.
A ten wzmacniacz to SE czy PP? No i czy aby do EL34 potrzebna jest aż tak duża skuteczność (98dB)?
Cytat: Moriarty w Maj 23, 2018, 09:15W każdym razie poniżej 10 cali nie chciałbym schodzić, choć ośmiocalowce niby też fajnie grają... gratefullde, Ty masz chyba, o ile pamiętam Twoje uwagi z innych wpisów, właśnie ośmiocalowy głośnik? I nie narzekasz na ilość/kontur basu?
Słuchałem kolumn na 12 calowych AN - jak dla mnie z basem było tak sobie. Zdecydowanie powinieneś sam posłuchać. Każdy lubi co innego.
Cytat: Moriarty w Maj 23, 2018, 09:15Dostałem właśnie odpowiedź od firmy, która robi obudowy na zamówienie. Otóż przy braku zdejmowanej ścianki winszują sobie 1100 zł, a ze zdejmowaną 1300 zł. Za sztukę. Słodki jeżu...
Poszukaj na allegro gościa z diyaudio.pl (w kolumnach głośnikowych szukaj diy). Za tyle może okazać się, że zrobi ci parę. Chyba że się mylę i od mojej rozmowy z nim jakiś już czas temu ceny uległy znaczącej zmianie.
Możesz zabawić się też sam. Są firmy sprzedające materiał (mdf, sklejka, itp) z usługą rozcięcia. Proponuję rozejrzyj się w okolicy (gdzie mieszkasz) - na pewno ktoś ci to zrobi.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

gratefullde

Cytat: Moriarty w Maj 23, 2018, 09:15I nie narzekasz na ilość/kontur basu?

Nie, nie narzekam. Raczej urzeczonym. Choć na początku bywało różnie. Głośniki potrafią dać w kość w czasie pierwszych odsłuchów i trochę trwa zanim dźwięk się ułoży. Co do basu to u mnie leci dużo muzyki akustycznej, jazz, trochę małych składów muzyki tzw poważnej no i ostatnio sporo symfoniki. Choć oczywiście nigdy nie zamykam się na żadne gatunki. Basu mam w tej chwili dokładnie tak jak lubię, jest w sam raz. Jego jakość jest znakomita (zależy oczywiście od realizacji nagrania). To moje subiektywne odczucia i ktoś inny może słyszeć to inaczej.

Jeśli miał bym coś sugerować to może wypróbuj gdzieś el34 z takimi głośnikami.... u mnie takie zestawienie grało dość kiepsko choć to dziwne bo z Tannoy Cheviott grało że hey ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

EmilioE

8 cali jest już wystarczająco, aby oddać ładnie bas, bez sztucznego pompowania bas refleksem.
Ja przesiadłem się na 8 cali z 12 i jest ok.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

Moriarty

Cytat: christo w Maj 23, 2018, 10:00
A ten wzmacniacz to SE czy PP? No i czy aby do EL34 potrzebna jest aż tak duża skuteczność (98dB)?

PP, ale z możliwością przełączania na tryb triody, no i tu już moje obecne kolumny (ESA Ostinato 2) zaczynają ciężko sapać. Poza tym chciałbym mieć tę miłą świadomość, że jeśli kiedyś zechcę zbierać na SET, to mogę! :). Chcę kolumny na dekady. Na ciągłą żonglerkę sprzętem zwyczajnie mnie nie stać.

Dzięki za wskazówki w kwestii DIY. Właśnie napisałem do pana, którego mi poleciłeś. Ceny na Allegro wydają się rozsądne. Zarówno na kompletne pudła, jak i na elementy. Pan z DIY.pl oferuje na przykład same gotowe fronty już z otworami na głośniki i nie kosztuje to fortuny.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

#85
Cytat: gratefullde w Maj 23, 2018, 10:07
Co do basu to u mnie leci dużo muzyki akustycznej, jazz, trochę małych składów muzyki tzw poważnej no i ostatnio sporo symfoniki.

O, to podobnie jak u mnie! :) Na marginesie, masz już ten 30-płytowy box "Philippe Herreweghe: Herreweghe The Harmonia Mundi Years"? Genialnie, audiofilsko brzmiące płyty z fenomenalnymi wykonaniami świetnej muzyki. Ostatnio słucham na okrągło i jestem pod takim wrażeniem, że wszystkim polecam! :D Warto kupić, póki jest, to są w przypadku HM zwykle krótkie serie.

A propos wypróbowania El34 z szerokopasmowcami, to nie bardzo mam jak. Zresztą ten mój wzmacniacz po przejściu bardzo głębokiego liftingu będzie już kompletnie inną machiną. To Yaqin MS-30L, ale dostanie fajne Mundorfy Supreme, AutoBias, bocznikowanie, większą pojemność zasilacza etc., etc. - generalnie wszystko co się da będzie poprawione (w SinusAudio, u pana Jaglarza). Lampy to NOS-y. Mocy: El34 RFT (bardzo lubię ich brzmienie), sterujące to 5654RT R.T.C. (militarne wersje baniek od Phillipsa).
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

EmilioE

Zainteresuj się ofertą ART Loudspeakers.
Ze słabymi lampami potrafią pięknie zagrać.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

gratefullde

Cytat: Moriarty w Maj 23, 2018, 12:25Na marginesie, masz już ten 30-płytowy box "Philippe Herreweghe: Herreweghe The Harmonia Mundi Years"?

Ano nie mam. Ale wkrótce zamówię u Tomaszka. Dzięki za wskazanie :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Moriarty

Cytat: EmilioE w Maj 23, 2018, 12:43
Zainteresuj się ofertą ART Loudspeakers.
Ze słabymi lampami potrafią pięknie zagrać.

To rzeczywiście kuszące, że potrafią zagrać pięknie ze słabymi lampami. Problem w tym, że zupełnie nie współgrają ze stanem mojego konta ;)

Paaanie!... Jam jeno prosty prekariusz, to nie moja kategoria wagowa! :)
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

EmilioE

Są na Allegro 3 sztuki w przystępnych cenach - niestety każda z nich na 6 calach.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

tomekkk1

#90

Cytat: christo w Maj 23, 2018, 10:00
Cytat: tomekkk1 w Maj 22, 2018, 22:46Sprzedawca na eBay podaje koszt tylko głośników opartych na AlNiCo, czyli cięższych i wynosi na przykład $65.90 w przypadku największego głośnika 15"
Nic podobnego. W ofercie commonsenseaudio na Ebay jest praktycznie wszystko. Jeśli u ciebie na stronie poniżej wyświetli się mniej niż 38 pozycji znaczyć to może, że oferta jest różna dla Polski i Wlk. Brytanii.
https://www.ebay.com/sch/commonsenseaudio/m.html?_nkw=&_armrs=1&_ipg=&_from=


Na eBay.com widzę 31 pozycji w ich ofercie, z czego 13 to przedmioty inne niż głośniki Audio Nirwana (lampy, zegarki, wzmacniacze, głośniki Fostex i Lowther). Wracając do ofert samych głośników AN koszty wysyłki widnieją jedynie przy głośnikach z magnesem AlNiCo i Neodymowym, przy ferrytowych brak kosztów wysyłki. Według tego co ja widzę, to brakuje osiem ofert jeśli porównasz z tym co jest na stronie http://www.commonsenseaudio.com, w tym kilku ferrytowych między innymi "Classic" 10" - na którego mam chrapkę :)
Na eBay.co.uk widzę 23 pozycje (wszystkie z innymi pierdołami) - nie widać tych ofert, które nie miały ustalonych kosztów wysyłki. Dopiero jak dodam do obserwowanych poprzez eBay.com, to mogę je zobaczyć na angielskim eBay - rzecz jasna bez podanych kosztów wysyłki ;)


Cytat: christo w Maj 23, 2018, 10:00Piętnastocalowy głośnik jest tylko alnico, zarówno classic jak i super. Nawet na stronie producenta. Wysyłka do Polski to blisko $84 i $313 opłat importowych. Drożej więc niż na wyspy.

Nie widzę nigdzie by ktoś twierdził inaczej odnośnie magnesów, podałem go jedynie jako przykład największego ewentualnego kosztu przesyłki ;)
Drożej ze względu na większą odległość do PL niż na wyspy  :D

christo

Cytat: tomekkk1 w Maj 23, 2018, 17:23edług tego co ja widzę, to brakuje osiem ofert jeśli porównasz z tym co jest na stronie http://www.commonsenseaudio.com, w tym kilku ferrytowych między innymi "Classic" 10" - na którego mam chrapkę :)
Dziwną politykę wysyłkową prowadzi ten sprzedawca... 10 cali ferrite Classic kosztuje na ebaju $308, wysyłka $72 i opłaty importowe ok. $100. Przy wysyłce do PL. W ogóle widziałem, że wysyłka przez ebay głośników 6.5 jest droższa niż  ośmiocalowych... Nic z tego nie rozumiem.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

christo

A! Przy dziesięciocalowym głośniku stoi:
Item location: Chesterfield, Missouri, United States
Shipping to: Americas, Europe, Asia, Australia, South Africa, New Zealand, Egypt, Reunion
Excludes: United Kingdom

Ciekawe czemu...
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

tomekkk1

Cytat: christo w Maj 23, 2018, 19:14
A! Przy dziesięciocalowym głośniku stoi:
Item location: Chesterfield, Missouri, United States
Shipping to: Americas, Europe, Asia, Australia, South Africa, New Zealand, Egypt, Reunion
Excludes: United Kingdom

Ciekawe czemu...
O widzisz?! To jest dobre pytanie, możliwe, że po prostu błędnie ustawione ma w ofercie. Dzięki  :alc:

tomekkk1

#94
Możesz wkleić linka do tego 10"?

edit: ok już mam ;)

lok

Tez mysle nad tymi glosnikami AN. Interesuje mnie 15 cali. Nie wiem tylko czy 15 cali nie za duze do pokoju ok 24m2. Nie wiem tez czy nie lepszy kompromis pomiedzy gora pasma i basem i isc w 8-10 cali. Czy z 15 cali nie bedzie gora slaba.
Wzmacniacz do tego na lampie 300b.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

tomekkk1

 
Cytat: lok w Maj 23, 2018, 20:07
Tez mysle nad tymi glosnikami AN. Interesuje mnie 15 cali. Nie wiem tylko czy 15 cali nie za duze do pokoju ok 24m2. Nie wiem tez czy nie lepszy kompromis pomiedzy gora pasma i basem i isc w 8-10 cali. Czy z 15 cali nie bedzie gora slaba.
Wzmacniacz do tego na lampie 300b.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

15 cali "Super" kończy się przy prawie 15kHz, zaś "Classic" przy 16kHz. Teoretycznie w muzyce powyżej tych częstotliwości nic się już nie dzieje, ale teoria to jedno - a praktyka to drugie. Moim amatorskim zdaniem może brakować powietrza muzyce...
W takim metrażu, to 10" powinno dać radę, poza tym masz do dyspozycji jeszcze 12", gdzie góra wędruje do 20kHz ;)

tomekkk1

Po szybkiej korespondencji z Davidem Dicksem okazało się, że nie wiedział o siedmiu ofertach, które były wykluczone w UK ;)

malg

Cytat: tomekkk1 w Maj 23, 2018, 20:25

15 cali "Super" kończy się przy prawie 15kHz, zaś "Classic" przy 16kHz.
no to trzeba podeprzeć się super tweeterem i bedzie góra
odciać go np na 12-13KHz I-szym rzędem (trzeba poeksperymentować )

malg

Cytat: lok w Maj 23, 2018, 20:07
Nie wiem tylko czy 15 cali nie za duze do pokoju ok 24m2.
Wzmacniacz do tego na lampie 300b.
ja gram 12" w 47m2 - lampa el84 - i jest dobrze
to chyba zależy jakiego basu się słuchacz spodziewa