Kolumny do lampy 8-10-12K PLN

Zaczęty przez Therion, Kwiecień 04, 2019, 22:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

Therion

Słucham cały czas na Hypkach. Raz, że brzmią nieźle a dwa, że nie chcę się szarpać z klockami gdy nie ma wyraźnej potrzeby.

Ale może jednak zrobić sobie Dobrą Zmianę?

Szukam dźwięku ciepłego (czyli porządna podstawa basowa z lekkim wejściem na średnicę) z szeroką i głęboką sceną. Skuteczność raczej nie mniej niż 90dB, choć lampy zwykle mam PP.

Podobają mi się (wizualnie) np. VIENNA ACOUSTICS Beethoven Concert Grand, Sonus Faber, Usher i tego typu klocki.
Nie mam ciśnienia na to, że muszą pachnieć nowością. Mogą być używki.

Co proponujecie?

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

LampowY

EV jak lubisz majsterkować  >:D

tomekkk1

Audio Nirvana, jak lubisz budować i od początku do końca wiedzieć co masz ;D
A wykarmisz je czymkolwiek, grały nawet gdy były podpięte do wzmacniacza słuchawkowego w moim PC! :D

Therion

Wolałym:
- Poproszę kolumny
- Proszę bardzo, zapakować?
- Poproszę.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

vasa

Cytat: Therion w Kwiecień 04, 2019, 23:37Wolałym:
- Poproszę kolumny
No ale przecież takie już masz :o

A tak na marginesie - dlaczego nie Tannoy?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

LampowY

Cytat: vasa w Kwiecień 04, 2019, 23:52A tak na marginesie - dlaczego nie Tannoy?
Myślę, że Adam oczekuje innego basu.

Therion

Nigdy nie rozumiałem uwielbienia w bezbasiu. Jest grzot, jest pomruk, jest fizyczne odczuwanie. W basie jest mnóstwo informacji, np. czasami to bas rysuje scenę.

Tak, bass ma byc taki, żebym miał wrażenie, że mi Tajka goło pupo brzuch masuje. Szczupła Tajka, także nie musi być basowa linia transmisyjna, chociaż... tez byloby miło. To co, T+A? Słuchałem kiedyś u Starego. Nie zachwyciły, ale on miał grzebane i słuchał bardzo głośno. Świeć mu Panie.
Może nie grzebane grają lepiej?
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

LampowY

Cytat: Therion w Kwiecień 05, 2019, 09:48Nigdy nie rozumiałem uwielbienia w bezbasiu.
Nigdy nie rozumiałem uwielbienia do basu górującego nad resztą pasm wszak na basie w muzyce dzieje się... najmniej   :-\
I skąd pomysł, że Tannoye basu nie mają?  :o

Kangie

Panie, przejedź smyczkiem po kontrabasie, to powiem Ci jaki masz bas (Oscar Peterson Trio - You look good to me z płyty "We get requests") i poziom głośności średni / średnio-duży ;)

Tannoye mają bas. Pamiętam dawno temu u dino jak przestawiały szklanki w barku ;)

Therion

Piszemy o skrajnych rzeczach - bezbasie lub bas dominujący nad resztą.

Pisząc "bezbasie", miałem na myśli małe monitory typu CDM1. Taka luźna myśl poza tematem nt basu.
Nie pisałem o Tannoye (!), których kiedyś słuchałem, więc dźwięk ich nie jest mi obcy. Tak, pamiętam, mają bas i grają pięknie. Chętnie ponownie ich gdzieś posłucham, bo szczegóły mi się zatarły (dawno było) i zmienił mi się też repertuar.

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

A pisząc Tannoye które macie na myśli?

Stare czy współczesne?

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

marekw 76

#11
Gdybym nie przewrócił sobie życia do góry nogami to miałbym (raczej na pewno Tannoye) naprawdę, jeśli bas jest nagrany to go prezentują cudnie. Słuchałem u Lutka jego kombinowanych w 105 l i tych "od kolegi". Genialne konstrukcje. Słuchałem też Turnberry i nie urwały mi kopytek ale to było w sklepie i na Naimie dla mnie zbyt bezpośrednio troszkę.
Szukałem kolumn do "dwunastki" i największe wrażenie zrobiły na mnie właśnie Tannoy i KEF R700.
A u mnie głównie rock przecież więc sam wiesz... bas musi być :)
*do dwunastki - czytaj 12000 pln

P.S. Chciałbym mieć teraz taki problem jak Ty...
Ale ja mam inny, brak kapuchy  :( więc muszę żyć ze starymi kolumnami a w nowym pomieszczeniu rock już nie gra tak samo...
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

dino

A jak bardzo chcesz dużo basu z Tannoya to Gleanair 15  ;D

Therion

Chyba nie ominą mnie wizyty w salonach :(



Poki co z uzywek  znalazlem te https://allegro.pl/oferta/tannoy-definition-dc8ti-7945441753
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

muda44

Cytat: Therion w Kwiecień 04, 2019, 22:14


Szukam dźwięku ciepłego (czyli porządna podstawa basowa z lekkim wejściem na średnicę) z szeroką i głęboką sceną. Skuteczność raczej nie mniej niż 90dB, choć lampy zwykle mam PP.

Podobają mi się (wizualnie) np. VIENNA ACOUSTICS Beethoven Concert Grand, Sonus Faber, Usher i tego typu klocki.
Nie mam ciśnienia na to, że muszą pachnieć nowością. Mogą być używki.

Co proponujecie?




Heco Aurora 1000. Gram na nich mimo że miałem sporo kolumn a najdroższe za 47 i 55000zł .
Bardzo naturalnie grające kolumny . Znam takie o lepszej precyzji , głębszym basie ale żadne nie sprawiają mi takiej frajdy ze słuchania muzyki jak te .
2 x20cm na basie , tuż ŻADNE monitory nie podskoczą . Kiedyś próbowałem wtedy topowe Dynaudio  SPEC 25 ale ze względu na protezę basu z monitorów odpuściłem .
Bardzo dobra średnica i taka też rozdzielczość . Idealna spójność zakresów .

Warto wypożyczyć ale koniecznie wygrzane demo bo nowe mają bułe na basie i dużo góry .

Vienny miałem Beethoveny . Jak to polipropylen czarował  ale wymagały spawarki żeby je napędzić . Poprzedni właściciel miał Vicka 236 i nie dawał rady nawet przy cichym słuchaniu . Ja je goniłem końcówką ważącą 63kg i GRAŁY .

Lutek

#15
Cytat: Therion w Kwiecień 05, 2019, 10:57Nie pisałem o Tannoye (!), których kiedyś słuchałem, więc dźwięk ich nie jest mi obcy. Tak, pamiętam, mają bas i grają pięknie. Chętnie ponownie ich gdzieś posłucham, bo szczegóły mi się zatarły (dawno było) i zmienił mi się też repertuar.

Bardzo niedaleko ode mnie mozesz posluchac modelu SRM 12X, natomiast u mnie identycznych glosnikow, tylko w wiekszych obudowach, co dalo troche glebszy i nizej schodzacy bas, a sam charakter brzmienia taki sam.

Lutek

Cytat: marekw 76 w Kwiecień 05, 2019, 15:41Słuchałem u Lutka jego kombinowanych w 105 l i tych "od kolegi"

A powidz kiedy to bylo, bo u mnie krucho z pamiecia. Czy juz w nowym lokum (od dwoch lat) czy starym. W nowym slucham w wiekszym pokoju - 30m kw. - i co ciekawe, pomieszczenie to dodatkowo spowodowalo, iz bas jest glebszy i nizej schodzi, co w stosunku do poprzedniego slyszane jest bardzo wyraznie. Zaproszeni koledzy z mojej miejscowosci doskonale znajacy poprzedni pokoj rowniez od razu to wychwycili.

marekw 76

Cześć Lutek,
byłem u Ciebie w lutym 2018 jechałem z Lublina...
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Lutek

Cytat: marekw 76 w Kwiecień 06, 2019, 20:50byłem u Ciebie w lutym 2018 jechałem z Lublina...
A..., no tak... Czyli sluchales juz w nowym pomieszczenieu. I przypominam sobie, ze bezposrednio do mnie jechales z Lublina (kawal drogi), ale w ogole,  to przyjechales z Irladii.

julius-6

Tyle pieniędzy nie będzie potrzebne.

Snell E3

Kapitalna przestrzeń i otwarta góra.
Ładna barwa, przy odpowiednim wzmacniaczu bas potrafi grać bardzo punktowo.
Strojone idealnie liniowo.

Pogoniły sporo dużo droższych konstrukcji mimo tanich przetwornikow i pozornie niewielkiego rozmiaru.

Therion

O dżizes...

Dzieki za porady. Wszystkie są zapewne ciekawe brzmieniowo, ale łączy je też pewna inna cecha: sa... wyjątkowej urody. Nie mieszkam sam. Współczynnik żony powinien być wysoko. Ta ja rządzę w chałupie, ale to nie są rządy totalitarne. Sprzęt stoi w salonie. Niech jakoś to też wygląda.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

LampowY

No to koniecznie Nautiliusy  :)

julius-6

Cytat: Therion w Kwiecień 07, 2019, 20:56
O dżizes...

Dzieki za porady. Wszystkie są zapewne ciekawe brzmieniowo, ale łączy je też pewna inna cecha: sa... wyjątkowej urody. Nie mieszkam sam. Współczynnik żony powinien być wysoko. Ta ja rządzę w chałupie, ale to nie są rządy totalitarne. Sprzęt stoi w salonie. Niech jakoś to też wygląda.
No weź już nie ściemniaj, że Audio Academy to wyglądają jakoś wspaniale :P

Miałem AA Rhea swego czasu - wszystkie kolumny tej marki są strojone dość podobnie - otwarta góra, dobra średnica, ale akurat Hyperiony na basie jakoś nie powalają. Snell przy całym szacunku do produktów AA, które uważam za świetne.... jest jeszcze lepszy, do tego napędzisz je nawet 300B i osiągniesz saysfakcjonujące efekty w kwestii dynamiki.

Jakby tego było mało te kolumny można kupić bardzo tanio, za 800-1000zł położyć taki fornir jak się podoba i pasuje do salonu. Na sąsiednim forum masz wątek, w którym wrzucałem i ja i Pawelec foty z efektów renowacji.

Mam nadal LGM, miałem SRM 12x i to świetne kolumny, natomiast Snell jest dużo bardziej uniwersalny, dużo bardziej elastyczny - znakomicie oddaje elektornikę, którą się do niego wpina, źrodło, czy każdy kabel. Znam ludzi, którzy mają systemy po kilkaset tys i jako jedną z par mają nadal Snelle, które są bezpośrednim protoplastą AN-E, które osiągają ceny kilkudziesięciu tys. zł.


Jakub

Cytat: McGyver w Kwiecień 07, 2019, 21:26Może im się zrobić tak:

Zakładasz oryginalne pianki Audio Note i po problemie.