Nieznane gramofony

Zaczęty przez neomammut, Marzec 29, 2015, 21:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

neomammut

SEIKO EPSON Σ2000, cena w 1990 roku wynosiła 1,400,000¥






The record prayer which the temple fence person of the temple fence laboratory developed with the
cooperation development with the SEIKO Epson. σ2000 was announced, as the moderate price type of
σ5000 which is announced in 1994 47 units were sold.
The fact that the close prayer is built up only the complete transmitter without with the goal of, development
is advanced with the viewpoint of clarification of the fulcrum, even quite the accurate prayer which the
"surface roughness meter" can be said is actualized.

Źródło:
1. http://www.edsstuff.org/docs/seikoepson_sigma2000.pdf
2. http://audio-heritage.jp/SEIKO_EPSON/player/sigma2000.html

neomammut

SEIKO EPSON Σ5000II, cena w 1997 roku wynosiła 3,200,000¥







Źródło: http://audio-heritage.jp/SEIKO_EPSON/player/sigma5000ii.html

frywolny trucht

Czy AU/RA albo JBE podchodzą?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

neomammut

Wszystko co było w małych ilościach i przeważnie tylko znane w obrębie danego rynku, firma nieznana lub robiąca później kompletnie co innego :)

frywolny trucht

Zarzucę więc "mój kochany" JBE series 3 w jdeynie prawidłowej wersji gdzie plinta jest z łupka walijskiego. Gramofon na tyle nieznany, że przy próbie wbicia w gugla, ten sugeruje aby zmienić nazwę na JBL :)

Tutaj więcej: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=348.0



ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

neomammut


miniabyr

Ło matko i córko toż to  zabawki audio dla Robocopa.A na serio to Japończycy są mistrzami takiej sztuki technicznej.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

neomammut

Gramofon, w zasadzie zestaw dla DJ`a od Western Electric :) To także jakieś lata 20`ste, może 30`ste?


vasa

Rany kota. Na drugim zdjęciu ramię liniowe o konstrukcji nożycowej.
Transformers normalnie
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jamówię

I pomyśleć,że na AS jest jeden taki zawodnik,który twierdzi,że Azja nie ma nic do zaoferowania i potrafi tylko kopiować,żal mi go ;D

Druga sprawa,co mają przy takim gramiaku do zaoferowania jakieś SME,Kuzmy,Linny, Fickerty,Thalesy,VPI,czy inne współczesne drapaki?
Air Force One pewnie sie obroni,ale jako były posiadacz SME,muszę stwierdzić,że zaawansowanie techniczne Anglika,przy tym zawodniku,jest po prostu na poziomie szkolnego zpt  ;D

elem

Pantograf rewela!  Reszta jak z laborki z miernictwa ale swój urok ma :)

Sprzęt studyjny, do archiwizacji nagrań albo do... japońskego M2 :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

Ale przyznasz,że jest to inżynierska orgia i to miedziane(chyba)ramię :o

neomammut

Tak, to chyba jest miedź :)
Nie wiem, czy odwiedzaliście link, ale tam jest więcej tego  :)



elem

Miedziane chyba nie, moze podstawa. Sam patyk wygląda na jakieś tworzywo.  odnosze wrażenie, że surowość i flaki na wierzchu trochę wzmagają niezwykłość projektu. Kto wyciera kurz z takich urządzeń?
Gejsze, tylko gejsze!
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię


neomammut

No czas na kolory Azji :)


AVDesignHaus Dereneville VPM2010-1
WWW: http://www.avdesignhaus.de/AnalogLaufwerkStudie-Node_15728.html








jamówię

Masakra,ja jestem naprawdę pod wrażeniem.

neomammut

Pozostaje tylko pytanie, ile bajera w bajerze 8)

jamówię

Odsłuch,tylko odsłuch,ale patrząc okiem,łeb urywa.

neomammut

Patrzę na mojego Denona, patrzę na LP12 - ja nie potrzebuje tego co tam wyżej pokazują, nawet dźwiękowo już nie :)

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

neomammut

Budulec to plexi, ale jak jest napęd zorganizowany? :)

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Na żyłkę.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93