wzmacniacz technics - co polecacie ?

Zaczęty przez krisdebowski, Październik 26, 2016, 20:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

krisdebowski

kusi mnie by sobie skompletować drugi zestaw audio - technics. obecnie posiadam magnetofon RS-BX501. chciałbym dokupić odtwarzacz cd i wzmacniacz (lub końcówkę mocy i przedwzmacniacz). oczywiście sprzęt używany, musi pasować stylistyką do posiadanego magnetofonu. polećcie koledzy jakies modele tego sprzętu, rozpocznę poszukiwania. liczę ze to ładnie zagra do rocka i metalu na głośnikach canton 407. z góry dzieki za opinie.

kawosz

Z wieży o tej estetyce został mi Az 6 . Wieżę miałem od nowości i sprzedałem w zeszłym roku . Szczerze odradzam . CD jeszcze mogę  polecić ale wzmacniacze to porażka . Miałem i żeberka i wycieraczki ( 1000 z odzielnym zasileniem ). Może te najwyższe modele zagrają lepiej ( nie słuchałem ) ale one są mega drogie .

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Cytat: frywolny trucht w Październik 26, 2016, 20:23To nie był dobry czas Technicsa 
To w sumie były słabe czasy audio . Deki są fajne maja amorficzne głowice . CD też nie są jakąś porażką . Najgorzej jest ze wzmacniaczami . Dopiero te najwyższe modele były budowane zgodnie ze sztuką ale tak jak pisałem to mega drogie zabawki

frywolny trucht

#4
Eeee. Może w ten deseń jednak uderzać? Czas kiedy nie używano przesadnie plastiku w Hi FI.  Mniej znaczy więcej  ;D





ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tomasz_pianista

Technics robił świetne rzeczy, ale do lat 80', potem już tylko równia pochyłą.

Oprócz tego sprzęt Technicsa jest w Polsce dość drogi. Ja szczerze mówiąc nie wchodziłbym w nic poniżej koncówki mocy SE-A5. Jakieś 2500-3500zł.

Ze starych wzmaków dużo lepiej wypada moim zdaniem Yamaha (cena/jakość).
Grupa ratowania poziomu.

kawosz

ladniutkie som tie klocki  ;D . Kolega jednak ma już kaseciaka . Ja swojego zostawiłem bo to nufka sztuka jest na swoje prawie 20 lat grał może z 3 miechy  ;D . Rolki tylko musiałem wymienić bo sparciały ze starości  :o . Ale jak bym miał sobie budować to bym zostawił tego kenwooda . Czasem żałuje że się pozbyłem tych keniów bo ładne były :)

krisdebowski

no ale czy  zestaw z kaloryferem serii 800 czy wycieraczkami serii 900 tez lipa ? w sumie chciałem sobie na tym kaset słuchać, czasem cd ...a tak to ma stać i oko cieszyć, mam dotychczasowy harman kardon do słuchania gramofonu i cd.

kawosz

#8
900 nie miałem ale podejrzewam że będzie gorsza niż 800 . To to samo tylko zamiast żeberek wycieraczki więc więcej pary w gwizdek . Metaliczny suchy dźwięk . Zagra tylko poprawnie . Naprawdę szczerze Ci radzę miałem tego technicsa prawie 20 lat .No chyba że masz jakąś okazję . Jak już się uparłeś kup model z wirtualną baterią
Wymieniłem żeberka na 1000 z odzielnym zasilaniem i to był błąd bo nie grał lepiej może nawet gorzej pamiętam że bardzo żałowałem  .
1. Sprawdzenie potencjometru - lubią padać
2. Sprawdzenie przełącznika źródeł - jw

frywolny trucht

Cytat: kawosz w Październik 26, 2016, 21:07Metaliczny suchy dźwięk

One zawsze grały lepiej od polskich Tosców, Radmorów, ale tak to pamiętam. Szpan bajerami, pochodzeniem z Pewex-u, misterną jakością wyświetlaczy, ale dźwięk? Hmmm.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

merlin1973

Cytat: kawosz w Październik 26, 2016, 20:18Miałem i żeberka i wycieraczki
Marzyłem o nich, cena była zaporowa dla mnie wtedy :(:(:(
Pozdrawiam S.CH.

kawosz

#11
Cytat: frywolny trucht w Październik 26, 2016, 21:42ale dźwięk?
Rozwalcowany przez tańszego marantza w drzazgi :) . Pewnie że w porównaniu z Polskimi wzmacniaczami to było cudo . Nic nie brumiło nic nie trzeszczało . Ale obiektywnie to ta ostatnia seria to chłam . Gadałem z Ondrejem o nich . Przez przypadek się okazało że On je sprzedawał na Słowacji . Plastik fantastik . Grały te modele najwyższe . Były robione tak jak sprzęt z poprzednich lat . Ale one to kosmos cenowy wtedy i dziś . Frywolny Twój zestaw z biura to mistrzostwo świata przy tych moich technolach ze zdjęć  ;D
Nie wiem ile teraz krzyczą tego od biedy można kupić  :o ;)

Szerakles

Mogę ci sprzedać technics SU8080
100 wat mocy dual mono solidna konstrukcja z lat 80 ........

muda44

Oprócz najdroższego zestawu pre power Technicsa ( te złote  ) reszta oprócz ładnego wyglądu gra okropnie . To poziom Sony czy Pioneera za 300zł .
Ostatnie dobre wzmaki Technicsa to SUA900MKII ale dzisiaj znowu w jego cenie da się kupić NADa C350 który jest jego przeciwieństwem .
Brzydki i dobrze gra :)
Odtwarzacz też da się kupić lepszy w tej cenie no ale jak ...

Jak musi być Technics to SUA900MKII , SL-PS840 / SL-PS7  a deck RS-BX707 / 727 .
Te z kieszenią na środku miałem 646 ( nowy w 1995r i wtedy w stosunku do DIORY to był sprzęt :)  ) i z 2 alta temu 747 - totalne nieporozumienie przy 707 - 727
AZ 6 i 7 nie znam za dobrze .

No i oczywiście SH-GE70 ale tego nie wpinać w tor tylko dla ozdoby niech sobie słupki skaczą - bardzo degraduje brzmienie .