Yamaha CD-S700 czy Pioneer PD50 ?

Zaczęty przez playandplay, Maj 25, 2018, 13:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

muda44

Cytat: paul_67 w Czerwiec 03, 2018, 15:01
Takie pieniądze, a w środku plastyki? Gdzie się podziały te aluminiowe odlewy? Nie opłaca się? Mi również nie, to kupić.

To nie Marantz CD10 z odlewaną podłogą i żeliwnymi bokami ale i bez przesady z tymi plastikami .
13,6kg nie wzięło się z plastików a z " odlewanego " Marantza ten DP-400 robi pośmiewisko ;)


Cytat: playandplay w Czerwiec 03, 2018, 15:07
Sprawdziłem. Mam wersję z wejściami analogowymi nad optic i coaxial. Czyli wersja niby dobra. Jutro odsyłam i odbieram kasę.

Ok , nie napisałeś z jakiej dystrybucji pochodzi i czy próbowałeś umyć płytę - płyty .

Jakub

Cytat: muda44 w Czerwiec 03, 2018, 14:43
To jest servo tego odtwarzacza .
Nie dogadaliśmy się  ;)
Ty pisałeś o sterowniku, a mnie chodziło o silnik przesuwu i powiązaną mechanikę.


playandplay

Płyty umyłem choć nie było im to absolutnie potrzebne ponieważ są zadbane jak moje dzieci;) Nie wiem z jakiej dystrybucji. Jak to poznać i czy mi ta wiedza jest potrzebna do czegoś? Jeśli kupuję nowe urządzenie i ma w specyfikacji napisane, że coś robi to ma robić. Gdyby to mi grało to pewnie nie było by tematu i nikt by nie pytał z jakiej dystrybucji. To nie jest istotne po zakupie. O takie rzeczy powinienem pytać przed zakupem. To jest wkurzające tylko, że masz radochę niby na fajny cdek, a tu rozczarowanie. Płyty ECM, EMI, Venus..itd nie mam bubli ( i to nie jest samochwalstwo). Acha.. CD-R wypalonych w laptopie też nie czyta. W USB czyta MP3, bo WMA już nie, ale chyba tych to nie ma czytać? Ot, jestem zły i rozczarowany. Jak tylko odzyskam kasę kupię sobie coś , co nie będzie mi spędzało snu z oczu:)

muda44

Pisałeś o niższej cenie i serwisie nie producenta . Mi w takim przypadku zapala się czerwona lampka .
Wolę dołożyć i kupić w dużym , znanym i od lat działającym sklepie biorącym sprzęt od krajowych dystrybutorów . Nie twierdzę że wszyscy kombinują i tam gdzie kupiłeś ktoś kombinuje ale niższa cena skądś się bierze .

Odtwarzacz był fabrycznie zapakowany bez śladów wyciągania , używania ?

Mogło się coś stać w przesyłce .

Odtwarzacz oddaj jak możesz . Nie powinien mieć problemów z oryginalnymi płytami a skoro ma to problem może się z czasem pogłębiać .

playandplay

#179
Cytat: muda44 w Czerwiec 03, 2018, 11:07Kupiłeś model z oficjalnej , krajowej dystrybucji ?
Chyba nie , skoro pisałeś że przy ewentualnych naprawach nie będzie naprawiany w autoryzowanym serwisie .
Ja spytałem jak z ewentualnym serwisem. Powiedział,że naprawy gwarancyjne mogą być przez niego. Nie powiedział, że tylko przez niego. Przesyłka była cała i nie zauważyłem by coś było otwierane. To jest firma. Gość ma NIP , Regon, adres, nr rachunku..wszystko na stronie. Nic na razie nie zrobię. Jutro odeślę cdeka i poproszę o zwrot pieniędzy.

maniek67

Z mojej strony polecam Arcam CD-73T, CD-82T lub CD-92. Tani laser od Sony i naprawdę dobre granie. A i dizajnersko niczego sobie.

muda44

Cytat: playandplay w Czerwiec 03, 2018, 15:55
Cytat: muda44 w Czerwiec 03, 2018, 11:07Kupiłeś model z oficjalnej , krajowej dystrybucji ?
Chyba nie , skoro pisałeś że przy ewentualnych naprawach nie będzie naprawiany w autoryzowanym serwisie .
Ja spytałem jak z ewentualnym serwisem. Powiedział,że naprawy gwarancyjne mogą być przez niego. Nie powiedział, że tylko przez niego. Przesyłka była cała i nie zauważyłem by coś było otwierane. To jest firma. Gość ma NIP , Regon, adres, nr rachunku..wszystko na stronie. Nic na razie nie zrobię. Jutro odeślę cdeka i poproszę o zwrot pieniędzy.

Ok , nie chce mi się tego rozwlekać . Oddaj i tyle .

muda44

Cytat: maniek67 w Czerwiec 03, 2018, 15:59
Z mojej strony polecam Arcam CD-73T, CD-82T lub CD-92. Tani laser od Sony i naprawdę dobre granie. A i dizajnersko niczego sobie.
Z 73T można zrobić bdb transport CD .
Bardzo dobre wykonanie w środku ale gra tyle ile kosztuje .

Najlepszy jest CD23T ale tego w dobrym stanie dostać graniczy z cudem a i tak trochę latek ma .
CD23T ma BARDZO ładny wyświetlacz chociaż na zdjęciu tego nie widać .

playandplay

Też nie chcę rozwlekać. Pytałeś o serwis i dystrybucję więc napisałem.

muda44

Znalazłem zdjęcie jak 73T robił u mnie z transport , niepotrzebnie go sprzedałem ...

I jedno w środku , tylko takie mi zostało ale widać jak wysokiej klasy elektronika jest w środku .


Michał

Cytat: muda44 w Czerwiec 03, 2018, 14:29
Serwo mają swoje i to robi różnicę jak wyżej też pisałem .
Każdy CD Accuphase jaki miałem nawet na tym zwykłym 213 chodzi o wiele lepiej niż inne odtwarzacze z takim samym laserem .

Czasy porządnych silniczków od kręcenia płytą też minęły .

Z jednej strony to źle ale z drugiej skoro cały oryginalny napęd KSM213 da się kupić za kilka stów a ten działa w oryginale z 10 lat to czemu nie .



A od kiedy to tak się podniecasz Accu,jeszcze całkiem niedawno twierdziłeś,że to przedłużanie przyrodzenia a najlepsze na świecie są xindacz i kambodża. Już tak nie jest?
Sorry brachu,ale mam niestety wrażenie,że wszędzie gdzie się pojawiasz,to tylko w celu kręcenia lodów. Nieładnie

muda44

Cytat: jamówię w Czerwiec 03, 2018, 19:52
Cytat: muda44 w Czerwiec 03, 2018, 14:29
Serwo mają swoje i to robi różnicę jak wyżej też pisałem .
Każdy CD Accuphase jaki miałem nawet na tym zwykłym 213 chodzi o wiele lepiej niż inne odtwarzacze z takim samym laserem .

Czasy porządnych silniczków od kręcenia płytą też minęły .

Z jednej strony to źle ale z drugiej skoro cały oryginalny napęd KSM213 da się kupić za kilka stów a ten działa w oryginale z 10 lat to czemu nie .



A od kiedy to tak się podniecasz Accu,jeszcze całkiem niedawno twierdziłeś,że to przedłużanie przyrodzenia a najlepsze na świecie są xindacz i kambodża. Już tak nie jest?
Sorry brachu,ale mam niestety wrażenie,że wszędzie gdzie się pojawiasz,to tylko w celu kręcenia lodów. Nieładnie


Nigdy nie pisałem że Accu to przedłużenie czegokolwiek ...
Jak każdy sprzęt ma swoje zalety i wady o których staram się pisać .

Xindak którego chwalę od lat to końcówka mocy - A600P . Genialny sprzęt i najuczciwiej wycenione urządzenie jakie znam w tej branży .
Cambridge o których pisuję i którego mam nadal to strumieniowiec .
Nic się nie zmieniło .
Zapomniałeś dodać Denona 2020AE o którym pisałem w innym wątku ...

Tylko że tu nie piszemy ani o strumieniowcu Cambridge ani o końcówkach więc w czym masz problem ?

Cytujesz mój wpis o Accuphase DP-400 którego dawno sprzedałem ale że go miałem ( jak i dziesiątki innych urządzeń ) i mam jakieś tam pojęcie o sprzęcie więc pozwoliłem sobie wkleić kilka fotek i moje o nim spostrzeżenia .
To są moje na ten cel poświęcone pieniądze , czas i zdobyta wiedza którą staram się dzielić .

Też źle :)

To jest ostatnie forum na którym czasem coś napiszę .
Czas z tym skończyć .
Szkoda moich nerwów ...







muda44

#188
Cytat: jamówię w Czerwiec 03, 2018, 21:21
Nigdy nie pisałeś?no popatrz...

http://www.audiostereo.pl/naim-nait-xs2-vs-musical-fidelity-m6i_105239.html

Post 25 to moja uszczypliwa odpowiedź do usera Accu którym jak się okazało jest discomaniak71 i bald w jednej osobie . Facet który przez lata pisał na forum sam ze sobą popierając się " wzajemnie " a pisał bzdury wyssane z palca o sprzęcie którego nigdy nie miał.
Nie o sprzęcie Accuphase ale o człowieku , tym co robił i jego podejściu .

Ale już widzę co ciebie boli , masz w awatarze NAIMa a ja tam o NAIMie pisałem :)
Zresztą później też o tych burczących transformatorach i wylewających wyświetlaczach ...

I co te wpisy sprzed 5 lat z innego forum mają wspólnego z tym forum i tym wątkiem a sprzętem tam opisywanym ?
Właśnie 5 lat mija i nic się nie zmieniło . Do tej pory nie znam lepiej zbudowanej , grającej i mocniejszej NOWEJ końcówki od A600P w cenie nawet x2 .

Lecz się chłopie .
Myślałem że trolle zostały na tamtym forum ale jak widać nie .

To mój ostatni wpis , możesz sobie poużywać .


Michał

Nic mnie nie boli a w awatarze wklejam Naima,bo podoba mi się i już. Naima nabędę,bo wart jest wiecej niż te wszystkie twoje opowieści o tym,jak to dożywotnio ksindacz i w ogóle szlus. Pamiętam też twoje opowieści o tym jak to Atilla jest naj,naj do momentu aż zmienił własciciela. NAD rulez,ale na stoliku stoi Accu,bo się priorytety zmieniły. Kto tu się ma leczyć?Na wątek w którym wypisujesz te  bździny trafiłem przypadkiem i tak mi się przypomniały twoje wywody,ktore mają Ci napędzać klientów. Zacznij uczciwie od początku,nip i regon pod awatarem a potem z otwartą pszyłbicą a rynek zweryfikuje,bo tego naganiania to już tu większość znieść nie może.

maniek67

Cytat: muda44 w Czerwiec 03, 2018, 16:24
Znalazłem zdjęcie jak 73T robił u mnie z transport , niepotrzebnie go sprzedałem ...

I jedno w środku , tylko takie mi zostało ale widać jak wysokiej klasy elektronika jest w środku .
CD-73T



playandplay

Pionek oddany, kasa zwrócona. Nowy cel obrany. Mam nadzieję, że teraz trafię w dziesiątkę:)

cdt


Michał

Cytat: playandplay w Czerwiec 07, 2018, 11:46
Pionek oddany, kasa zwrócona. Nowy cel obrany. Mam nadzieję, że teraz trafię w dziesiątkę:)
A co to będzie?

playandplay

Może jutro uda się wrzucić jakąś fotkę.

playandplay

Dzisiaj u mnie ładnie zagrało :)

marekw 76

I jak wypada dźwiękowo w porównaniu z Pioneerem?
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Piterski

Ten Denon to po modyfikacji czy przed?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Melepeta

Miałem takiego zlampizowanego, ale długo nie zagościł. Nie grał wtedy w moim systemie przyzwoicie. Wolałem Arcama CD82T bez modyfikacji.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.