Suszarka czy pralko- suszarka?

Zaczęty przez frywolny trucht, Grudzień 10, 2016, 17:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

To są te ,o których mówiono,że dałem pod gramofon :) A- nie! Matę dodali gratis to wypróbowałem, ale chyba wywalę.Bardzo trudno dziadostwo podłożyć pod pralkę, zwłaszcza jak ma się mało miejsca.

krzysiow122

Witam - minął miesiąc jak się cieszysz nową pralko-suszarką. Jak wrażenia z użytkowania i przede wszystkim czy już znasz koszta suszenia? Pytam bo moja żona zaczęła przebąkiwać jak bardzo by pragnęła coś takiego mieć.
Pozdrawiam Krzysiek
DIY Klon Sun Audio 2A3/6sn7,  Monobloki DIY SET 300B/6SN7,  kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS; CD  Grundig 8400 MK II,   Lenco L-75 Mod - Nuda Mini, Ad Fontes - Dl 110,  PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8, RPI4/AlloBoss 1.2

paul_67

Ja mam suszarkę.Kosztów eksploatacji na razie nie znam, ale dobre jest ustrojstwo.Ulubione moje gacie żona wyprała w południe, a już o 14 siedziałem w nich na obiedzie u teściowej :)

Pboczek

Suszarka potrzebna od zaraz. Trójka bąków nie daje nam szans. Rzeczy do prania nigdy się nie kończą a zasypują nas.

Co kupiliście? Chciałem to postawić na pralce - znaczy się szukać u producenta pralki żeby wymiar był? Czy są jakieś std wielkości?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

rudy-102

Cytat: Pboczek w Listopad 17, 2019, 17:48Co kupiliście?
Miele, ale ja jestem pod względem bezwzględny :).

paul_67

Ja mam Electroluxa.Szerokość 60 gł.Bodajże 65 cm (górny blat).

Pboczek

Znalazłem że pomiędzy pralką i suszarą trzeba stosować łącznik (od 100 do 300 zeta za szt.). Chyba więc jestem skazany na Siemens, bo taką mam pralkę. Wysłałem do firmy zapytanie jak działają te łączniki, zobaczę co odpiszą.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

rudy-102

Cytat: Pboczek w Listopad 17, 2019, 17:48Chciałem to postawić na pralce - znaczy się szukać u producenta pralki żeby wymiar był? Czy są jakieś std wielkości?
Wymiary mogą być różne. Najważniejsze jest chyba żeby suszarka nie była głębsza od pralki bo szerokość jest standardowa. Są specjalne przekładki pomiędzy maszyny, niektóre nawet z praktyczną szufladą. 

https://www.youtube.com/watch?v=jyxeXBrK_qQ

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

rudy-102

Teraz dopiero włączyłem dźwięk i usłyszałem co i jak oni tam opowiadają. Masakra.

Pboczek

Oglądałem bez dźwięku, więc dobrze zrobiłem  ;).
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Żeby się nie naszukać, zwróciłem się z zapytaniem o łączniki do obsługi Siemens, a bo taką mam pralkę i myślałem też o zakupie takiej suszary. Okazało się że to też obsługa Boscha. Obie firmy mają zaprojektowane tak samo strony www i jak mi zdaje, również niektóre modele urządzeń różnią się nieznacznie. Dobrze się złożyło, bo u Boscha znalazłem podobną do interesującej mnie za 300 zeta mniej. Ma być w przyszłym tyg., tak sobie zażyczyłem  :).

Trzeba rozważyć wielkość robionego prania i potrzeby, u mnie stanęło na 7 kg. Gdyby kogoś naszło, można kupić suszarkę nawet na 10 kg do tego z siecią, czyszczeniem parowym i samoodkudlaniem.

Misja - zamontować łącznik prawie, prawie wykonana.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

frywolny trucht

Zasada jest całkiem prosta.
Masz miejsce- kup pralkę i suszarkę osobno.
Nie masz miejsca- pralkosuszarka jest spoko. Trochę jest kudłów, trochę jest przyśpieszone zużycie ubrań, ale komfort suchych, cieplutkich gaci na za dwie- trzy godziny- bezcenny.
Najgorsze co można zrobić, to mieszkać w małym lokum, zakitować okna na zimę, mieć małe dzieci i codziennie gotować, prać i suszyć pranie na wieszaku w którymś pokoju, czy przedpokoju, czy łazience. Grzyb gwarantowany. Klimat Amazonii w gratisie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#39
Jeśłi chodzi o prąd za suszarkę, uważam problem za pomijalny na dziś. Dycha miesięcznie więcej? Może mniej. Coś poza granicami percepcji dla mnie. Natomiast na biuro przyszedł rachunek stówę wyższy i na chatę to samo. Nie wiadomo skąd. Tu i tu powinno być mniej, bo mniej odbiorników niż wcześniej, oszczędniejsze, a jest jakby sporo więcej na rachunku. Sądzę, że po nowym roku każdy będzie miał zupełnie inną skalę podwyżek za prąd, niż to co generuje suszarka.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: Pboczek w Listopad 30, 2019, 16:57do obsługi Siemens, a bo taką mam pralkę i myślałem też o zakupie takiej suszary. Okazało się że to też obsługa Boscha. Obie firmy mają zaprojektowane tak samo strony www i jak mi zdaje, również niektóre modele urządzeń różnią się nieznacznie.
Bo Siemens i Bosch to jest jedna firma, a pralki, suszarki i kuchenki tych firm robione są w Słowenii przez Gorenje.

Kangie

Nasz kombajn AEG kosztował full siana jak na mój gust, ale gra warta świeczki.
Problem opisał Frywolny. Zimą zawsze był problem z suszeniem.

rudy-102

Ja mam ten komfort, że mieszkam we własnym domu i suszymy na strychu. Niby wszystko ładnie, zdrowo i "ekologicznie", ale kicha robiła się zawsze przy takich temperaturach jakie mamy akurat teraz. Dwa stopnie w plusie i wysoka wilgoć. W takich warunkach pranie potrafiło po tygodniu wyć jeszcze wilgotne i niestety zaczynało nie ładnie pachnieć. Wkurzyłem się kiedyś i przywiozłem suszarkę. Jestem super zadowolony, ale używamy jej w zasadzie tylko w zimie. Latem na strychu bywa 50 stopni i więcej więc tam suszy się szybciej.

Pboczek

Suszara robi robotę! W dwa tygodnie zeszliśmy z ilością brudnego prania do normalnych rozmiarów. Wygoda i nawet nie trzeba prasować, polecam.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

paul_67

Wygoda jest to fakt, a o ile rachunki wyższe nie wiem.Żona płaci nie marudząc.

Pboczek

Zwykle wygoda kosztuje i w tym wypadku nie będzie inaczej.

A propos takich kosztów coraz częściej myślę o solarach. Mając możliwość, chyba trzeba uderzać w tym kierunku. Zrobić baterie na dachu i mieć wywalone na ceny prądu. Zwłaszcza że będzie coraz więcej słońca   :-\.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

paul_67

Cytat: Pboczek w Grudzień 22, 2019, 09:27Zwłaszcza że będzie coraz więcej słońca   :-\.
Ta, u mnie go nie było już z trzy tygodnie :)

Pboczek

#47
U mnie świeci regularnie.

Mieszkasz w Skandynawi?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

paul_67