Firma kurierska czy jednak Poczta Polska

Zaczęty przez GregWatson, Maj 14, 2017, 17:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Wątek dosyć istotny bo nierzadko dotyczy naszego sprzętu, który wysyłamy w świat. Mając na uwadze bezpieczeństwa jak i czas podróży naszych urządzeń chciałbym się zorientować co do Waszych doświadczeń w tym zakresie. Ja osobiście wysyłałem zarówno Pocztą Polską jak i Kurierem i póki co wszystko (odpukać) szło całkiem gładko. Aczkolwiek uprzedzony różnymi filmikami z netu jestem z dnia na dzień coraz to bardziej zaniepokojony w jaki sposób traktowane są nasze cudeńka.

Jeśli chodzi o Pocztę Polską to mile zaskakują mnie wszystkie przesyłki zagraniczne (Japonia, Hong Kong) przychodzą wręcz błyskawicznie (7 dni od daty wysłania zapłaty PayPalem) - jestem w szoku.
Natomiast krajowe wleczą się (przesyłka wysłana we wtorek jeszcze do mnie nie dotarła).
Co do bezpieczeństwa transportu i przeładunków to byłem z racji swojego zawodu na na "bazie" przeładunkowej   jednej z większych w Polsce - we Wrocławiu. Potężna hala gdzie pracownicy popylają po niej na rowerach. Zarówno załadunek jak i przeładunek odbywa się tam w miarę bezpiecznie ludziska przesyłają nawet zwierzątka w różnych specjalnych pojemnikach. Nie zauważyłem tam negatywnego traktowania przesyłek choćby z racji monitoringu jaki funkcjonuje gdzie w każdej chwili można zrewidować w jaki sposób traktowane są przesyłki.


Swego czasu sporo wysyłałem różnymi kurierami i w zasadzie nie mam poważniejszych uwag co do czasu trwania. Jedyną w zasadzie niepokojącą rzeczą jest ich sposób traktowania ukazana na wielu filmikach. Prawda czy fałsz. Kiedyś wysyłając paczkę zmuszony byłem podrzucić ją bezpośrednio na halę (odlotów paczek) - szczerze mówiąc nie polecam, widok jest wręcz brutalny a pracownicy to raczej ludzie z przypadku.

Ciekaw jestem jakie są Wasze doświadczenia i czy jest jakiś "złoty środek".

Trochę tego i trochę tamtego też.

Wireless

Ja myślę, że trudno generalizować, bo wiele zależy od konkretnej placówki pocztowej/centrali kurierskiej.
W moim przypadku - jednoznacznie kurier. Przesyłka pocztowa raz, że idzie wieki, a dwa, że listonosz dowożący paczki ich, de facto, nie dowozi, tylko wrzuca do skrzynki awizo. A potem muszę i tak jechać na pocztę i tak. Z kurierami natomiast (odpukać) żadnych problemów nigdy nie miałem.
Pozdrawiam, Wireless

GregWatson

Wiem. Najlepszym rozwiązaniem jest odbiór osobisty albo przez znajomego ale nie zawsze jest to możliwe. I to rozwiązanie jest najbliższe ideału.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Każda z firm ma lepsze i gorsze dni. Co niektóre zostawiają mi przesyłki na parapecie. Nie chce się jeździć w te i z powrotem, ja to rozumiem ale mają tel i mogą się umówić na odbiór. Nie dzwonią. Cholera.
PP jes tak sobie, nie będę piał z zachwytu bo trochę się polepszyło. Ale też nie będę ich negował. Czasami im się udaje. Za to brawo.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

axolotl

Baaardzo ciekawy temat. W zasadzie mam jedno pytanko, bo chyba ze ciemny jestem na dzisiejszy swiat.
Przyjezdza do mnie kurier ( nie bede podawal firmy bo to nieistotne) i przywozi paczke za 3k.

Odbieram, wszystko ok.
Pytam, gdzie podpisac? A on , ze nic nie trzeba podpisywac.
Mada faka przeciez jakby trafil na oszusta i naciagacza to dzwonie nazajutrz do kolesia , ktory mi paczke wyslal i pytam .... kiedy do mnie dojdzie paczka.

Nie kumam tego, a takich przypadkow u m ie bylo wiecej. Towary wcale nie mniej kosztowaly.


Wireless

Cytat: axolotl w Maj 14, 2017, 17:54
Baaardzo ciekawy temat. W zasadzie mam jedno pytanko, bo chyba ze ciemny jestem na dzisiejszy swiat.
Przyjezdza do mnie kurier ( nie bede podawal firmy bo to nieistotne) i przywozi paczke za 3k.

Odbieram, wszystko ok.
Pytam, gdzie podpisac? A on , ze nic nie trzeba podpisywac.
Mada faka przeciez jakby trafil na oszusta i naciagacza to dzwonie nazajutrz do kolesia , ktory mi paczke wyslal i pytam .... kiedy do mnie dojdzie paczka.

Nie kumam tego, a takich przypadkow u m ie bylo wiecej. Towary wcale nie mniej kosztowaly.



Dość dziwaczne faktycznie. Ja zawsze muszę pokwitować ...
Pozdrawiam, Wireless

GregWatson

Potwierdzam, mnie też tak się zdarzyło raz. Jak to jest możliwe?
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

#7
Też mi się parę razy zdarzyło. Podejrzewam, że po pierwsze zachodzi sytuacja gdy kurier zna klienta. Po drugie- te elektroniczne gówienka do podpisywania ważą i im się nie chce ich nosić, sami w samochodzie podpisują. Po trzecie- podpisanie się plastikowym rysikiem w tym okienku graniczy z cudem. Sam bym nie poznał czy ja podpisywałem, czy nie. Z reguły byłbym na nie  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

axolotl

No chyba ze sa paczki wysylane bez potwierdzenia odbioru i sa tansze. Moze na tym bazuja .... Ale tylko chyba idiota wysyla np. telefon za 2k i nie chce byc pewien ze dotrze ...

christo

Cytat: axolotl w Maj 14, 2017, 17:54
Przyjezdza do mnie kurier ( nie bede podawal firmy bo to nieistotne) i przywozi paczke za 3k.
Brak potwierdzenia - trzeba dokłądnie spojrzeć na taryfę, w jakiej została paczka wysłana. Możliwe, że niektóre firmy kurierskie wprowadziły coś takiego jak paczka ekonomiczna. Dlatego jeśli możesz powiedz co to za firma kurierska - zobaczymy jej ofertę. W pewnym sensie podobnie jest z pocztą. Przesyłki listowe ekonomiczne (czyli do 2 kilogramów), które nie mieszczą się do skrzynki są awizowane. Idąc z awizem na pocztę nie trzeba się legitymować.
Cytat: GregWatson w Maj 14, 2017, 17:07
Co do bezpieczeństwa transportu i przeładunków to byłem z racji swojego zawodu na na "bazie" przeładunkowej   jednej z większych w Polsce - we Wrocławiu. Potężna hala gdzie pracownicy popylają po niej na rowerach. Zarówno załadunek jak i przeładunek odbywa się tam w miarę bezpiecznie ludziska przesyłają nawet zwierzątka w różnych specjalnych pojemnikach. Nie zauważyłem tam negatywnego traktowania przesyłek choćby z racji monitoringu jaki funkcjonuje gdzie w każdej chwili można zrewidować w jaki sposób traktowane są przesyłki.
Wszystko działa tak, jak najsłabsze ogniwo. W przypadku kurierów często tym ogniwem jest kierowca (ostateczny dostawca poaczki), który wrzuca towar "na pakę", jedzie często jak wariat, paczki fruwają w środku i tu pojawiają się najczęściej uszkodzenia. Na etapie sortowni, przeładunku firmy mają zwykle monitoring i przede wszystkim wypracowane standardy.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

frywolny trucht

Cytat: christo w Maj 15, 2017, 09:27Idąc z awizem na pocztę nie trzeba się legitymować.

Trzeba, ale znowu gdy placówka jest mała, klient znany- nie wymagają i to jest takie wręcz nobilitujące :) U mnie kobity jak mają szukać paczki to tylko pytają- płyty? Płyty. I już wiedzą, że mają szukać szarego, o specyficznej formie, pudełka ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

christo

Cytat: frywolny trucht w Maj 15, 2017, 09:33Trzeba, ale znowu gdy placówka jest mała, klient znany- nie wymagają i to jest takie wręcz nobilitujące
No właśnie nie, Arek. List ekonomiczny (nie polecony czy coś tam), który nie mieści się do skrzynki możesz odebrać na podstawie awiza.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

christo

Tak na prawdę najważniejszy jest sposób pakowania. Jak sprzęt jest porządnie spakowany, najgorszy kurier go nie zniszczy. Widziałem kiedyś na jutubie jak spakowany był przez Japończyków Technics 1210. Szok. Nic nie miało prawa się uszkodzić. Wszystko bardzo ciasno. Z należytą starannością - jak to Japończycy.
Ważniejsze chyba jest jak firmy kurierskie podchodzą do reklamacji. Ja mam złe doświadczenia np. z DPD. Fakt - sprzedawca się nie postarał (oględnie mówiąc) ale DPD nie brało nawet tego pod uwagę. Skoro odbiór został pokwitowany - sprawa zamknięta.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

frywolny trucht

Czyli coś co powinno być paczką zostało wysłane zwykłym listem? Chyba z taką sytuacją nie miałem okazji. Spytam się na poczcie. Powinni raczej sprawdzać czy ktoś np. nie zawinął awizo ze skrzynki.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

christo

Cytat: frywolny trucht w Maj 15, 2017, 10:02
Czyli coś co powinno być paczką zostało wysłane zwykłym listem?
Nie. Listem było wysłane coś, co miało być wysłane listem. List to taka tańsza paczka do 2 kg. Można to również ubezpieczyć, wysłać poleconym, priorytetem (wtedy trzeba na poczcie pokazać dokumenty).
Jeśli chodzi o przesyłki krajowe (płyty itp) najbardziej cenię sobie jednak Paczkomaty.
Macie jakieś doświadczenia z przesyłkami konduktorskimi? To też jest jakaś opcja...
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

GregWatson

Zaczynam się wkurzać na Pocztę Polską. Przesyłka wysłana do mnie PACZKA 48 w środę  zawiesiła się we Wrocławiu w piątek rano - i sobie tam odpoczywa do teraz. Dzwoniłem na pocztę a tam też tylko sprawdzili że jest tak jak mówię i rozłożyli ręce. Łapy opadają. Dałem cynk do nadawcy bo on ma papier żeby coś z tym fantem zrobił.

Trochę tego i trochę tamtego też.

jajacek1410

U mnie działa i Poczta i kurierzy.
Wolę Pocztę - listonosz ten sam od lat. Nie trzeba mu tłumaczyć jak dojechać. Dojedzie zawsze. Golfem I przez największe zaspy, jak czołgiem. Wrzuci paczkę do kurnika, podpisze sam co trza i wszyscy zadowoleni.
Z kurierami jeden minus - za każdym ( prawie ) razem inny kierowca. A, że z nawigacji nie mają  zwyczaju korzystać, to tłumacz im, kuźwa, za każdym razem jak dojechać, żeby się w bagnie nie potopili, albo na rozstajach nie pobłądzili. Najchętniej to by paczki w GS-ie zostawiali, bo dojadą do centrum wsi i wydaje się im, że są tuż, tuż  -a tu surprajz - jeszcze 5 kilometrów przez moczary. No ulituję się czasem nad nieszczęśnikiem i pozwolę w sklepie zostawić. Później trzeba tylko praliny  jakie sklepowej , za fatygę, choć się wzbrania, ofiarować. Ale , co tam, śmieszno jest i przy okazji jakie lepsze winko zakupić można.

KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

frywolny trucht

Był ja dziś na poczcie i spytałem. List zwykły, za duży- listonosz zostawia awizo. List może odebrać każda osoba z tym samym zameldowaniem i powinno być to zweryfikowane. A jak już jest w życiu to inna sprawa.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kotok

Firma DHL-we wtorek robię zlecenie  ( mam umowę i muszą odebrać paczkę w tym samym dniu). Drukuję list przewozowy i system DHL generuje nr przesyłki. Niestety nikt się nie pojawia po paczkę. W środę dzwonię na infolinię i tam nie ma mojego zlecenia. Paniusia ręcznie wprowadzam moją przesyłkę i mam czekać na kuriera w godzinach 12-16-ta. Nikt się nie pojawia.  W czwartek dzwonię ponownie i okazuje się, że zabrakło dla mnie miejsca w samochodzie kuriera. Fajnie ? Osoba ,do której wysyłałem paczkę nie zostawia na mnie suchej nitki.
Grożę rozwiązaniem umowy i za godzinę paczka jest odebrana.Tylko żeby doszła w całości......
Denon DP-59L, 300B PSE, 6C33C SE, AKAI GX-625, Akai GX-635D,TEAC V-7, TEAC V-5, RIAA HIRAGA, Pioneer Sc-E700, Audio Physic Tempo VI, i wiele innych...

miniabyr

Wczoraj wysłałem paczkę Pocztą Polską z Warszawy   do Nowego Sącza . Dziś doszła . Taką mam wiadomość zwrotną  Paczkę nadałem o 18  a odebrana została następnego dnia o 15,40 . Chyba nie jest z tą Pocztą tak źle!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Wszystkie nagrody- z reguły były to winyle- w konkursach były wysyłane PP. Prawie trzy lata. Nikt się nie skarżył, albo może nie chciał mi wiochy robić?  ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


elem

Zdarzyło mi sie kilka razy, nie było problemów. Po prostu nadawca musi przy pakowaniu brać pod uwagę pracę przewoźnika :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Flip Back

Poniżej wrzucam zdjęcie jak zdolnych kurierów posiada firma GLS. To jedna z trzech płyt, które udało im się połamać. Płyty były zapakowane w gruby karton. W środku pomiędzy płytami dodatkowo usztywniacze. Naprawdę trzeba posiadać ponadprzeciętne zdolności aby to się udało zniszczyć.
Brak słów...
Tak więc kupiłem sobie ramkę w szwedzkim sklepie i okładkę powieszę na ścianie.

Od teraz L.P. już tylko i wyłącznie będę wysyłał Pocztą Polską.

cdt

A ja dostałem dziś maila że mam do odbioru przesyłkę :) . Czekałem czekałem i dupa . Tydzień przed swiętami było za mało dla Poczty . Dziś pan listonosz pocałował klamke w pracy to teraz będę musiał ja dymać :) .