Firma kurierska czy jednak Poczta Polska

Zaczęty przez GregWatson, Maj 14, 2017, 17:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

Flip Back

Pomyśl co było gdyby wysłali DHL ;-)
A tak na poważnie to w ciągu ostatnich kilku lat wysłałem bardzo duże ilości przesyłek. z PP jedna reklamacja, z kurierami problemy bardzo częste.

Melepeta

Wysyłka paczki do 30kg za nie całe 11zł Pocztą Polską - Kurier 48. Tylko trzeba zanieść paczkę na pocztę. To chyba najlepsza oferta w serwisie Sendit.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

paul_67

Czekam na kuriera TNT.Miał być w piątek do 18 i podobno był, ale nie zostawił awizo ani nie dzwonił.Paczka powędrowała do magazynu w Poznaniu jak widnieje na ich stronie.Mam czekać czy się z nimi skontaktować?

miniabyr

Paul ja miałem podobną sytuacje z inną firmą której kurier twierdził ,że był u mnie . Ja byłem cały czas w domu i czekałem na paczkę co i rusz sprawdzając w necie co się dzieje z kurierem .Moje zdziwienie był spore kiedy zobaczyłem info " próba dostarczenia nie powiodła się " . Po kontakcie telefonicznym dowiedziałem się ,że Oni tak robią kiedy nie mogą na czas się wyrobić ! Paczka trafiła do punktu odbioru i sobie ją tam odebrałem . Zaznaczam,że nie miałem żadnej próby kontaktu ze strony kuriera  -mój telefon był podany. To był Fedex .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

paul_67

Może i tak było w tym przypadku.Co dziwne na ich stronie nie pojawia się ani razu nazwa mojej miejscowości.Wszędzie tylko Poznań.Nie mam zamiaru tam dymać po odbiór, bo po pierwsze nie mam na to czasu, a po drugie chyba zapłaciłem za dostarczenie i nie będę do tego dokładać.Do Poznania mam w jedną stronę 50 km.W poniedziałek do nich zadzwonię.

frywolny trucht

Ze strony TNT:

System śledzenia przesyłek poinformował mnie o nieodebraniu przesyłki. Czy mogę umówić się na odbiór w innym terminie?
Oczywiście. Jeśli kierowca zostawił Ci kartkę z informacją o tym, że nie zastano adresata, może ona zostać użyta przez Ciebie lub Twojego klienta do ustalenia innego terminu odbioru. Nie zostawiliśmy Ci takiej kartki? Wystarczy, że skontaktujesz się z nami i podasz nam numer przesyłki oraz adres dostawy. Uwaga: przesyłki mogą zostać dostarczone ponownie tylko od poniedziałku do piątku.

Regulamin firmy FedEx:

" 15 Ponowne doręczenie
15.1 Usługa ponownego doręczenia nie podlega dodatkowej opłacie. Za każdym razem pozostawia się pod adresem Odbiorcy wiadomość o próbie doręczenia oraz o terminie i czasie kolejnej próby doręczenia. Po trzech (3) bezskutecznych próbach doręczenia Przesyłkę oddaje się do najbliższego oddziału FedEx i ponawia próbę powiadomienia Odbiorcy. W przypadku bezskutecznej próby doręczenia na adres prywatny ("Residential Deliveries") próbę doręczenia ponawia się tylko raz.

15.2 W razie niepowodzenia doręczenia Przesyłki po trzech (3) bezskutecznych próbach (dwóch (2) w przypadku "Residential Delivery") lub w razie przechowywania Przesyłki dłużej niż pięć (5) Dni Roboczych od momentu dostawy przesyłki i – jeśli ma to zastosowanie - odprawy celnej na miejscu przeznaczenia, przesyłkę uznaje się za przesyłkę niemożliwą do doręczenia (patrz rozdział 16: Przesyłki niemożliwe do doręczenia)."



Z tego co się orientuję, firmy kurierskie starają się przynajmniej dwukrotnie dostarczyć przesyłkę. W zależności od tego co pstryknął wysyłający, z której firmy skorzystał może być, że się nikt nie odezwie i trzeba się samemu interesować, kurier sam dzwoni i umawia, dostaje się SMS z imieniem kuriera i telefonem i można się z nim dogadać. Do tego dochodzi taki aspekt, że kurierzy działają w danym obszarze i jak się często korzysta z usług danej firmy to znają z ryjka odbiorcę. Gdy raz się np. zgodziło by zostawiać u sąsiada, to już drugi raz nie pytają. Czasem mają jakiś zaprzyjaźniony sklep w okolicy i tam potrafią zostawić. Wtedy w śledzeniu przesyłki pojawia się "pozostawiono w punkcie odbioru przy ul..."

W twoim przypadku Paweł, kurier ewidentnie nie znalazł czasu by podjechać do ciebie, bo jakby już ruszył pupkę z Poznania, to by starał się ją gdzieś jakoś upchnąć. Zapewne, gdy już będzie się wybierał, spróbuje się z tobą skontaktować.
Tak, to wkurzające, że płacisz za przesyłkę kurierską, zamiast się cieszyć w piątek, pewnie przyjdzie w poniedziałek.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Spoko, ale to mi wstrzymuje robotę.Miałem w weekend zorientować się co do dalszego działania i zamówić brakujace elementy.Czekam na sterownik z zakupem ktorego zwlekałem dwa lata.Poczekam jeszcze trochę :)

Piterski

Cytat: paul_67 w Kwiecień 07, 2018, 11:32zekam na sterownik z zakupem ktorego zwlekałem dwa lata.
A co masz Pawle na tapecie, jeśli to nie tajemnica.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

paul_67

To nie tajemnica.W końcu zdecydowałem się na sterownik Zontek, chociaż z obrotami nie miałem większych kłopotów.

frywolny trucht

Taka korespondencja z DHL dziś do mnie przyszła:

Dzień dobry, Otrzymaliśmy elektroniczne dane przesyłki ...... z firmy ...... Przesyłka nadal pozostaje w rękach nadawcy.
Odbiorca: .......


Nie wiesz czy będziesz pod wskazanym adresem? Już teraz możesz zdecydować o miejscu dostawy Twojej paczki.
Przekieruj paczkę i odbierz ją wygodnie w jednym z ponad 6 000 punktów DHL.
Sprawdź na MAPIE nowe punkty w Twojej okolicy.
Ponad 80% punktów jest czynne do godziny 22. lub dłużej.
Naszą sieć tworzą sklepy Żabka, Freshmarket, Inmedio, Relay, 1-minute, stacje Shell oraz punkty indywidualne w mniejszych miastach.

Przekieruj paczkę w 3 krokach:
Wejdź na: https://przekieruj.dhlparcel.pl/....
Podaj PIN: .....
Złóż bezpłatną dyspozycję doręczenia do punktu odbioru.
Złóż dyspozycję dzisiaj i odbierz paczkę jutro - tak jak chcesz!

Więcej informacji o statusie przesyłki na stronie: DHL śledzenie przesyłki

Pozdrawiamy,
DHL Parcel
www.dhlparcel.com.pl
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Dobre...tzn. sam musisz sobie przesyłkę odebrać, a płacisz za dostarczenie do domu.Poprzewracało im się w d...
Moja dotarła dzisiaj i na pewno kuriera nie było w piątek jak widnieje na ich stronie.Już wolę paczkomaty.Mam je pod nosem i odbieram kiedy mi wygodnie.

jjacek

Bon Appetit. :D
1 raz otrzymalem plyty zapakowane w karton na...pizze  (dobrze ze nie po ..pizzy).

wiki

Jak ja lubię krówki.... Nie, nie jeść.... Słuchać.....  :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka