Let's do it together, czyli zróbmy to razem. Małpujemy preamp Kondo KSL-M7 Line.

Zaczęty przez McGyver, Maj 05, 2017, 23:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

malg

Cytat: GregWatson w Czerwiec 23, 2018, 14:36
I w jakich granicach cenowych wychodzi skompletowanie takiego Konda. Obudowę już mam.  :)
zamawiałes u McG ( wspolne zamówienie) czy sam kupiłeś
Pytam go McG mi obudowy jeszcze nie dosłał i nie odpowiada na zaczepki w tej sprawie

malg

Cytat: GregWatson w Czerwiec 23, 2018, 14:36
I w jakich granicach cenowych wychodzi skompletowanie takiego Konda.
zrobiłem sobie tabelkę i wychodzi mi około 1200zł - z obudową, bez lamp i bez kondensatorów sygnałowych


malg

@McG:

Co z obudowami, bo temat stanął w miejscu, bez obudów nie ruszymy dalej
a w watku klona EAR-a spory ruch się zrobił
a miało byc w kolejnośći

McGyver

Sorry Panowie, tragicznie nie mam czasu. Miałem Wam powiercić otwory pod zaślepki sensora IR, ale mamy tu mały problem. Otóż istnieje kilka typów sensorków.
Ja mam taki w kształcie diody LED:





i on bez problemu się mieści wewnątrz oprawki od kontrolki 10mm.


Natomiast taki sensorek:





nawet po zagięciu nóżek za diabła się tam nie zmieści. Przydałaby się większa kontrolka pod którą należy wywiercić większy otwór. Takiej kontrolki która jeszcze wyglądałaby sensownie jednak nie namierzyłem, i mam zgryza. Zdecydujcie coś.

malg


McGyver

Ten okrągły też jest trzynóżkowy ale nie znalazłem takiej foty. Problem nie leży w ilości nóżek, lecz w rozmiarach. Ten kwadratowy za nic nie wlezie do kontrolki fi 10mm.

malg

a jakby osłonkę tej lampki:
http://allegro.pl/lampka-kontrolka-czerwona-x11b-led-6-3v-i6663299418.html
spiłować 2mm od krawędzi (może 1mm) (tak zeby wystawała 0,5mm za panelem)
wkleić do panelu
a potem dokleic od tyłu kontrolkę
wygiąc nózki i dołaczyć konektorek


konrado77

Można wstawić do oprawki, którą zamówiliśmy w celu zakrycia otworu, soczewkę a za nią odbiornik IR.
U chińczyka,  np taka:

LED Szklany obiektyw optyczny średnica 10 MM Wysokość 4.8 MM LED obiektyw skraplacza, Plano wypukłych soczewek optycznych

http://s.aliexpress.com/zURNJNJv?fromSns=Gmail


konrado77

Może się źle wyraziłem. Najpierw czerwona oprawka, w oprawce soczewka, za oprawką odbiornik IR.
Przy wspólnym zamówieniu wyjdzie parę złotych, można spróbować.

malg


malg

nie wiem tylko czy czujnik nie będzie za daleko od czoła oprawki ?

Piterski

Cytat: malg w Czerwiec 26, 2018, 14:02
nie wiem tylko czy czujnik nie będzie za daleko od czoła oprawki ?
Stąd pewnie był pomysł z soczewką.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

konrado77

Cytat: malg w Czerwiec 26, 2018, 14:02
nie wiem tylko czy czujnik nie będzie za daleko od czoła oprawki ?
Moim zdaniem tak jak proponujesz spokojnie wystarczy a jak nie to dodać soczewkę do oprawki.

malg

Cytat: konrado77 w Czerwiec 26, 2018, 13:36
Najpierw czerwona oprawka, w oprawce soczewka, za oprawką odbiornik IR.

tylko chyba oprawka ma wymiar zewnętrzny 10mm i soczewka też, więc się nie zmieści do środka

konrado77

Są do dostania różne soczewki np fi 8.4mm, można też trochę oszlifować rant soczewki.  Sprawdź na Alii, jest tego duży wybór.
Osobiście uważam, że bez soczewki powinno też działać, odbiorniki ir są czułe.

Piterski

Cytat: malg w Czerwiec 26, 2018, 14:05
Cytat: konrado77 w Czerwiec 26, 2018, 13:36
Najpierw czerwona oprawka, w oprawce soczewka, za oprawką odbiornik IR.

tylko chyba oprawka ma wymiar zewnętrzny 10mm i soczewka też, więc się nie zmieści do środka

Ale oprawkę możesz dać płycej tak by zamaskować otwór, a soczewka wtedy stoi za nią. Może to by zdało Wam egzamin.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bedford

Cytat: McGyver w Czerwiec 26, 2018, 12:07Przydałaby się większa kontrolka pod którą należy wywiercić większy otwór. Takiej kontrolki która jeszcze wyglądałaby sensownie jednak nie namierzyłem, i mam zgryza. Zdecydujcie coś.

Do czego Ci ta cała kontrolka. W każdym punkcie grawerskim wytną za grosze laserem odpowiednich wymiarów krążki z czerwonej pleksi gr.3mm , którymi można zaślepić otwór w panelu. Tylko średnicę krążka należy dobrać tak , żeby ciasno pasował do otworu , i można go tam bezpiecznie wkleić. [Przy ustalaniu średnicy trzeba pamiętać , że laser zabiera ok. 0,15mm z promienia otworu w pleksi]. 

zalun

Wydaje mi się, że konkluzja jest taka, że otworki wiercić - jakoś sobie poradzimy... :)


GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Cytat: malg w Czerwiec 26, 2018, 11:24zrobiłem sobie tabelkę i wychodzi mi około 1200zł - z obudową, bez lamp i bez kondensatorów sygnałowych

Dzięki, no to zrobię nawet dwa. :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

konrado77

Wiercić, wysłać i zakończyć temat, ciesząc się nowym pre[emoji3]

McGyver

Cytat: GregWatson w Czerwiec 26, 2018, 16:16
Cytat: malg w Czerwiec 26, 2018, 11:24zrobiłem sobie tabelkę i wychodzi mi około 1200zł - z obudową, bez lamp i bez kondensatorów sygnałowych

Dzięki, no to zrobię nawet dwa. :)
Ten drugi to chyba lepiej phono EAR834?