Czym wysterowac Xaviany Primissimy mk2

Zaczęty przez axolotl, Listopad 06, 2016, 18:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mixy

witam

Wlasnie zakupilem MA600 i tez chce zamienic ruska lampke na naprawde cos dobrego.

Widze, ze kolega axolotl zachwycony Mullardem ECC 6DJ8 a Gratefullde poleca zwlaszcza Amperex Bugle Boy. Moge kupic obie lampki - ktora bedzie lepsza do mojego Magnata MA600 prosze?
Czy naprawde Amperex to jest najlepsze rozwiazanie praktycznie?

Moja muzyka to 80% elektronika typu Deep House (115-125bpm) oraz ambienty jakies, new age'e itd.
Pozostale 20%? Oj to glownie jakis polski pop z lat 80 z duza iloscia gitar i wokali (Manaam, Kombi, Budka Suflera) oraz jacys Beatles, Phil Collins, George Michael, Alan Parson Project + znowu lata 80 z zachodu ale tez i muzyka powazna troche + soundtracki z filmow.

Moje upodobania odnosnie dzwieku?
Uwielbiam gleboki, potezny i cieply bas. Ma mnie porazac i siadac mi na klate heh.
Srednica ladnie komponujaca sie.
Gora zeby nie klula w uszy - nie lubie rozdzielczego/analitycznego grania po godzinie ktorego boli glowa.

Brac tego Bugle Boy bo faktycznie najlepszy i przypasuje do mojej muzy i upodoban dzwiekowych?
A moze Mullard tez zrobi robote ? (jest tanszy od Bugle Boy wiec tak mysle czy poprostu nie wystarczy bo juz nawet on mi da widoczna poprawe w stosunku do ruska ktorego mam dzisiaj wsadzonego).
Czy jest cos jeszcze moze?

dziekuje

frywolny trucht

Nie znam się na lampach, ale jak widzę kolegów, to każdy ma karton lamp i sobie zmienia pod nastrój. Albo z nudów  ;D

Podbijam, może któryś z mądrych kolegów powie, które lepsiejsze.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Mixy

Panowie

Mam Magnata MA600 i wymieniam ruska lampe co w nim siedzi.
Typ to oczywiscie ECC88/6DJ8.

mam do wyboru:
1. Amperex Bugle Boy (Holandia)
2. Mullard ECC88 UK NOS
oraz
3. Jan Philips 6922 - polecena przez Pania przez telefon z lampyelektronowe.pl (podobno ta 6922 jest bardziej 'lampowa' od Jan Philips 6DJ8 ECG, ktora z kolei moze byc troche bardziej jasna).

Ktora kupic? :) 
Chce najlepsza :)

Zalezy mi na jak najglebszym, cieplym i poteznym basie i ladnie komponujaca sie srednica (gora moze byc lekko wycofana). Slucham glownie muzyki elektroczniej typu Deep House - stad bas tak bardzo dla mnie wazny.

Dziekuej za porade

malg

ja mam ecc88 w lampizacji CD
testowałem: tesla, ruskie, Amperex, Amperex Bugle Boy i Philip (złote piny)
tray ostatnie z epoki ale nie NOS-y
gram na Philipsach
ale Bugle Boy też graja bardzo dobrze.
Amperexy własnie sprzedałem