Rank Arena ht 227

Zaczęty przez Mikut1982, Marzec 24, 2019, 10:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Suszarka i nalepki uratowane.

Mikut1982

Małe ubytki już poszpachlowane.   Szpachlem tikkurila... Jest on bardzo twardy i szybko schnie. 

Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982

Wstawka forniru.

Mikut1982

 Tu po wyszlifowaniu.

Mikut1982


Mikut1982

#57
Jak zawsze ze starym sprzętem są problemy.  Tutaj też nie dało sie ich uniknąć.  Pamietacie zdjecia z przed renowacji.  Te plamy i kółka od doniczki.   Woda zrobiła swoje.. Kolumny nie będą jasne.  Bejca rustykalna nic tu nie pomogła.  Ona nie niweluje plam.  Nie barwi przetarcia forniru tam gdzie jest klej. Dlatego zastosowałem coś innego.   Kolumny będą ciemniejsze niż sie spodziewałem.  Bedzie efekt postarzanego drewna. 

Mikut1982

Wszystko przygotowane, poszpachlowane i wyszlifowane.

Mikut1982

I barwienie..

wiki

Mikut1982,
Tak trzymaj... świetnie się czyta te Twoje renowacje...
😁😁😁
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Mikut1982

Maluje pędzlem,  nastepnie wycieram szmatką żeby słoje drewna były widoczne... Przydałby sie mały warsztacik. 

Mikut1982

Niestety maskownic na da sie zdemontować.  Materiał jest wklejony w obudowe.  Żeby nie pomalować materiału włożyłem pomiedzy wizytówkę.

Mikut1982

Narazie kolor po wyschnięciu zrobił sie lepszy niż sie spodziewałem.  Myślałem że będą ciemniejsze.  Olej go jeszcze bardziej ożywi.

Mikut1982

Zabieram kolumny ze sobą i pomaluje je w pracy. Bo tak nigdy ich nie skończę.

Mikut1982

I zamówiłem przy okazji kondensator audyn Q4..  Cieawe jak to zagra.

Mikut1982

Przy starym drewnie zawsze jest tak że nie wszystko da sie uratowac.  Na zdjeciach wyglądały ok.  Ale jak przyszły to już nie... Najgorsze te plamy od wody aż fornir zapracował.  Płyta nawet trochę była spuchnieta.  Ale niemiec napisze top stan..  Bejca zakryla 60% niedoskonałości.  Nie chciałem dawać jej grubo, bo wogóle drewna by nie było widac.  Wyszły jednak troszke ciemne... No ale cos za coś albo jasna kolumna z plamami albo ciemniejsza bez plam.  Jutro pstrykne pare fotek.

Kangie

Masz Panie serce do tej pracy. Obserwuję wątek trzymając kciuki za osiągnięcie celu.

Mikut1982

Dzięki. Choć nerwy czasem puszczają... Kolor jaki wyszedł podoba mi sie, choć chciałbym by były troszke jaśniejsze.. Ale jak wiadomo nie wszystko jest tak jak by sie chciało.  Gdyby nie te plamy od wody i zapracowany fornir wszystko było by wporzadku.  Tu mały skrawek koloru.   

Mikut1982

Tak kolor wygląda w słońcu.

Mikut1982

W sobote wiecej zdjęć koncowych.. I próba z kondensatorem audyn..  A szykują się powoli następne kolumienki na testy.  Jakie, hmm też rank arena a model to już wkrotce zobaczycie sami. 

Piterski

Robota jak zawsze prima sort.
Powinieneś je odnawiać i sprzedawać ale nie koniecznie po kosztach.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982

Kondy już są.

Mikut1982

Tyły wymalowane naczarno.

Mikut1982

Uszczelka zamontowana.