Kolumny do lampy 845 - 10-15 tyś zł

Zaczęty przez JANUSZ003, Lipiec 28, 2019, 15:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

Hubertrs

Nie widze nic przeciw aby to byla niedziela

tomekkk1

Nie wiem tylko czy będę w stanie - mam imprezę z soboty na niedziele i to jest problem. Dowiedziałem sie, że do białego rana...
Także chyba sobota - podjadę wyrzucę i zostawię je u Ciebie i spadam, albo weekend kolejny... Jak wolisz Hubert :)

nosferartur

#27
W widełkach cenowych, które podałeś znakomicie mieszczą się WLM Diva (pełnowymiarowe, nie monitor), konstrukcja dwudrożna, koncentryczna, tak jak w Tannoyach, ale ze skutecznością 97db i pasmem 33Hz-25kHz, czyli praktycznie pełnopasmowa. Słyszałem je ze swoimi końcówkami. Stereofonia i głębokość sceny w znakomitych proporcjach, znakomita barwa i wyrównanie tonalne. Na 18-stu metrach basu na pewno nie zabraknie. Otwór bas refleksu znajduje się pod spodem, więc nie są specjalnie kłopotliwe w ustawieniu. W ogłoszeniu niżej za połowę ceny. Warto posłuchać, ale uprzedzam może skończyć się natychmiastowym zakupem.

https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/23/331557.php
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

Hubertrs

Cytat: AudioAddicted w Lipiec 28, 2019, 22:46
Nie wiem tylko czy będę w stanie - mam imprezę z soboty na niedziele i to jest problem. Dowiedziałem sie, że do białego rana...
Także chyba sobota - podjadę wyrzucę i zostawię je u Ciebie i spadam, albo weekend kolejny... Jak wolisz Hubert :)
To juz umowmy sie na nastepny weekend, dobrze by bylo abys Ty tez posluchal,

Piterski

Przec
Cytat: Hubertrs w Lipiec 29, 2019, 10:47
Cytat: AudioAddicted w Lipiec 28, 2019, 22:46
Nie wiem tylko czy będę w stanie - mam imprezę z soboty na niedziele i to jest problem. Dowiedziałem sie, że do białego rana...
Także chyba sobota - podjadę wyrzucę i zostawię je u Ciebie i spadam, albo weekend kolejny... Jak wolisz Hubert :)
To juz umowmy sie na nastepny weekend, dobrze by bylo abys Ty tez posluchal,

Może umawiajcie się na PW bo faktycznie zaczynacie robić bałagan koledze w temacie.

Co do kolumn WLM to faktycznie warto się im przyjrzeć.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tomekkk1


Cytat: Hubertrs w Lipiec 29, 2019, 10:47
Cytat: AudioAddicted w Lipiec 28, 2019, 22:46
Nie wiem tylko czy będę w stanie - mam imprezę z soboty na niedziele i to jest problem. Dowiedziałem sie, że do białego rana...
Także chyba sobota - podjadę wyrzucę i zostawię je u Ciebie i spadam, albo weekend kolejny... Jak wolisz Hubert :)
To juz umowmy sie na nastepny weekend, dobrze by bylo abys Ty tez posluchal,


Byłoby super bo mam potencjalnego klienta który dopytuje się o mariaż z 300b, odkąd miałeś przyjechać ze wzmakiem ;) Nie mam planów wtedy, czyli jak najbardziej mi pasuje ;D

Piotrze już mnie nie ma :)

Hubertrs

Piotr ma racje, przepraszam i prosze wlasciwa osobe o posprzatanie

szatann

Wlm to dobry kierunek, jak komuś klipsch się podoba ale czuje, że to za duża zmiana w stosunku do bardziej konwencjonalnych kolumn i dźwięku to wlm jest jakby pomostem między wszystkimi innymi a klipschem... :) Mam heresy III i wlm lyra w jednym pokoju jak ktoś chce rzucić uchem zapraszam.

nosferartur

Osiemsetczterdziestkapiątka w SET-cie nie służy do napędzania konwencjonalnych kolumn. Im szybciej się to zrozumie, tym mniej sprzętu będzie się walać po chałupie.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

JANUSZ003

Cytat: szatann w Lipiec 29, 2019, 14:20wlm lyra
Wlm nowe w sklepie to prawie 28 tyś a używek nie widać na horyzoncie .

JANUSZ003

Cytat: nosferartur w Lipiec 29, 2019, 10:19Warto posłuchać, ale uprzedzam może skończyć się natychmiastowym zakupem.
Było by miło się od raz się zakochać ale jak to w życiu proza życia zabija uczucia czyli 500 km dzieli mnie od sprzedawcy.

nosferartur

Mam wrażenie, że Ty nie rozumiesz... Jedź tam natychmiast.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

JANUSZ003

Cytat: szatann w Lipiec 29, 2019, 14:20Wlm to dobry kierunek
A czy przypadkiem te kolumny WLM z linku Nosferartur to nie Twoje albo kogoś znajomego bo Ty z Gorzowa jesteś chyba że coś mi się pomylilo? 🙂

szatann

Ja mam wlm lyra, których nie sprzedaję, wystawiłem je na chwilę jakiś czas temu na gieldzie hi-fi ale rozmysliłem się póki co, nawet kupiłem do nich specjalnie sun audio na 2a3...
Mieszkam dość blisko Gorzowa ok 50km ale sprzedającego divy nie znam, sam o nich myślałem kupując lyry.
Pisząc, że wlm to dobry kierunek napisałem to szczerze bez żadnych interesów, lubię się dzielić doświadczeniami.

JANUSZ003

Nie podejrzewałem Cię o nic nieetycznego bardziej chodziło mi o możliwość kontaktu lepiej by było z Tobą pogadać czy ewentualnie się umówić niż z nieznaną osobą .

Hubertrs

Cytat: szatann w Lipiec 30, 2019, 07:56, nawet kupiłem do nich specjalnie sun audio na 2a3...
JAk by Ci sie chcialo to moglbys otworzyc nawy watek na temat tego wzmaka, to juz dosc kultowy klocek a nadal malo o nim w sieci, jedynie zdawkowe "super"

nosferartur

#41
Mnie też chodziło o coś innego. Tam gdzie nie dotarło ałdiosterełowe pierdolenie te kolumny kosztują inaczej.

https://www.hifishark.com/search?q=wlm+diva

Aaaa i w Polsce mieszkam jedynie w Boże Narodzenie, to powinno mnie uwierzytelniać.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

Hubertrs

Cytat: nosferartur w Lipiec 30, 2019, 10:04
Mnie też chodziło o coś innego. Tam gdzie nie dotarło ałdiosterełowe pierdolenie te kolumny kosztują inaczej.

https://www.hifishark.com/search?q=wlm+diva

Aaaa i w Polsce mieszkam jedynie w Boże Narodzenie, to powinno mnie uwierzytelniać.

No nie przesadzal bym z tymi teoriami, wg obiegowej opinii to z polski powyjezdzali, przestepcy ;)

tak z ciekawosci, przy tego typu konstrukcji jest duze znaczenie jak jest wykonczona podloga??

nosferartur

Cytat: Hubertrs w Lipiec 30, 2019, 10:27No nie przesadzal bym z tymi teoriami, wg obiegowej opinii to z polski powyjezdzali, przestepcy

Przecież już sam wyjazd z Polski, kraju mlekiem i miodem..., to przestępstwo.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

nosferartur

Cytat: Hubertrs w Lipiec 30, 2019, 10:27tak z ciekawosci, przy tego typu konstrukcji jest duze znaczenie jak jest wykonczona podloga??

Chodzi Ci o to, co zrobić by kolumny się nie ślizgały ?
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

Kangie

Pewnie Hubertowi chodzi o konstrukcję podłogi: czy np. dechy dębowe przyklejone do wylewki betonowej, pod wylewką styropian, a pod styropianem żelbet 35-40cm, ewentualnie podłoga ślizgająca, czyli panele podłogowe leżące na takiej wylewce betonowej, czy deski przytwierdzone do legarów (konstrukcja derwniana) itp.

Hubertrs

o to to to, wlasnie to mialem na mysli, zastanawiam sie jak bardzo wplywa na dzwiek rodzaj podlogi na ktorej stoi kolumna, czy na przyklad polozenie jakiegos niedzwiedzia pod kolumienke powoduje drastyczna zmiane

nosferartur

Na co w związku z tym ma wpływać ta podłoga?
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

Hubertrs

Cytat: nosferartur w Lipiec 30, 2019, 11:03
Na co w związku z tym ma wpływać ta podłoga?

najwidoczniej sie pomylilem, ale wyskoczylo mi na poczatku zdjecie tej kolumny gdzie driver jest pod spodem, teoretycznie wiec rodzaj podlogi powinien miec wplyw na dzwiek, gugel mnie wprowadzil w blad

LampowY

To jest sub.
W kolumnach WLM BR jest w podłogę.