Audio nowości

Zaczęty przez Drizzt, Czerwiec 09, 2015, 21:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

Drizzt

Pomyślałem, że dobrze byłoby mieć na forum wątek poświęcony nowościom w audio (niekoniecznie w hi-endzie ;)), gdzie można by wrzucać krótkie info i wklejać linki i/lub zdjęcia nowych, ciekawych produktów lub informacje o co ważniejszych audio-wydarzeniach np. powstanie/bankructwo/wrogie przejęcie jakiejś znanej audio-firmy itp.

Nie każda taka informacja zasługuje na oddzielny wątek, a tu można szybko i wygodnie wrzucać. Najlepiej w formie krótkiego acz treściwego info.

Drizzt

Na początek:

Znany specjalista od cyfrowych źródeł, francuska firma Audio Aero w nowej inkarnacji nazywa się Vermeer Audio. Obecnie firma mieści się w Lyonie (Audio Aero mieściło się w Cornebarrieu pod Tuluzą - chodziły plotki, że to projekt po godzinach pracowników Airbusa owładniętych audiofilską pasją, stąd też nazwa i logo firmy) i prawdopodobnie przejęła część pracowników AA, a na pewno kupiła prawa i technologię produkcji odtwarzaczy LaSource i LaFontaine.

Obecnie - obok dwóch własnych DAC-ów - proponuje upgrade modeli LaSource i LaFontaine poprzez montaż własnych płytek 32 bit/384 kHz, obiecując znaczną poprawę brzmienia.

http://vermeeraudio.com/en/pages/6-vermeer-audio-en

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

AV: "Premiera gramofonu Pro-Ject Classic za 1000 euro. Żywo przypomina Linia i też ma subchassis. Wkładka 2M Silver w komplecie. Będzie hit?"
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Cytat: frywolny trucht w Maj 06, 2016, 11:28Będzie hit?"
Wg mnie będzie.
W końcu PJ przestaje plastikiem zalatywać. Bardzo ładny, klasyczny drapak.

kawosz

Cytat: frywolny trucht w Maj 06, 2016, 11:28Będzie hit?"
No taki gramofon to ja rozumiem :) . Cena jak na nasze hobby też przystępna

tomasz_pianista

Pfff...

Cena nie jest jeszcze znana, minimum 1000 euro.

Ten gramofon nie ma zawieszenia, po prostu separacja na hi-end-sorbothane-isolation-vibrapod-plepleple.

Znając jakość wykonania w kluczowych elementach tej firmy to będzie lipa (silnik, łożysko, ramie).
Grupa ratowania poziomu.

rudy-102

Ładny, tylko o ile różni się od Debutów i innych prostych projectów?

tomasz_pianista

Grupa ratowania poziomu.

frywolny trucht

Dla mnie nie. Już najprostszy Pro-Ject RPM 1 Carbon osiąga S/N- 71 dB
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jamówię

Leepa,dla kupujących oczami ;D

Jakub

Cytat: tomasz_pianista w Maj 06, 2016, 11:33Ten gramofon nie ma zawieszenia, po prostu separacja na hi-end-sorbothane-isolation-vibrapod-plepleple.

Jak w dualu CS410 i innych z tej serii.

tomasz_pianista

Cytat: frywolny trucht w Maj 06, 2016, 11:48
Dla mnie nie. Już najprostszy Pro-Ject RPM 1 Carbon osiąga S/N- 71 dB

A ile gramofonów Pj miałeś?
Grupa ratowania poziomu.

jamówię

Cytat: tomasz_pianista w Maj 06, 2016, 12:41
Cytat: frywolny trucht w Maj 06, 2016, 11:48
Dla mnie nie. Już najprostszy Pro-Ject RPM 1 Carbon osiąga S/N- 71 dB

A ile gramofonów Pj miałeś?



Ja miałem dwa :))

ahaja

'Pacz Pan' ... i wystarczy zrobić budkę i masz ... prawie Linn'a. :-) i to ze 4 razy tańszego ...
Jakby zrobili na sprężynach to by już nic Linnowi nie sprzedali. A znając ich podejście do jakości to byłaby katastrofa...

Przypomniałem sobie niegdysiejszego Perspex'a z ichnim fifnym zawieszeniem ...  no ale akryl nowoczesny się sprzedawał ;-)

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

Ale przynajmniej talerz ma metalowy, a nie z paździeża :)

kawosz

Ja nie miałem żadnego PJ . W ogóle miałem mało gramofonów dla jasności . Ponad 10 lat miałem 1210mk2 trochę JVC Q ileś tam , AF i Denona . Czyli doświadczenie mam liche . Wiem tylko że model modelowi nie równy i przed kategoryczną oceną należało by go najpierw przetestować

tomasz_pianista

Grupa ratowania poziomu.

tomasz_pianista

Cytat: kawosz w Maj 06, 2016, 12:55
Ja nie miałem żadnego PJ . W ogóle miałem mało gramofonów dla jasności . Ponad 10 lat miałem 1210mk2 trochę JVC Q ileś tam , AF i Denona . Czyli doświadczenie mam liche . Wiem tylko że model modelowi nie równy i przed kategoryczną oceną należało by go najpierw przetestować

Zauważ, że w tym gramofonie jest ramie PJ-9c, które znam. Jest silnik, pasek i subplatter, który znam. Jest mata gramofonowa, którą znam. I kiepskie łożysko talerza, które znam.

Mam nieoceniać gramofonu tylko dlatego, że ma nowy "amelinowy" talerz i drewnianą budę? To nie jest żadna nowość, tylko nowe ubranko.

A, no chyba że ta błyszcząca przeciwwaga sprawi, że dźwięk nabierze blasku i otworzy się, śpiew bardziej z przepony a nie gardłosy, jak zwykł pisać Pacuła.
Grupa ratowania poziomu.

frywolny trucht

Cytat: tomasz_pianista w Maj 06, 2016, 12:56I bardzo dobrze, tego się trzymaj:)

A u kolegów się liczą? Proszę, proszę :)

Cytat: tomasz_pianista w Maj 06, 2016, 12:59no chyba że ta błyszcząca przeciwwaga sprawi

Kto wie? Maty słychać, dociski słychać to i błyszczącą przeciwwagę może?  ;)


p.s. Przypomniałem sobie Yul-a. Już on by wam dał nalatywać na Pro-Ject-a  ;D
Ciekawe co porabia?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Cytat: tomasz_pianista w Maj 06, 2016, 12:59Zauważ, że w tym gramofonie jest ramie PJ-9c, które znam. Jest silnik, pasek i subplatter, który znam. Jest mata gramofonowa, którą znam. I kiepskie łożysko talerza, które znam.

Mam nieoceniać gramofonu tylko dlatego, że ma nowy "amelinowy" talerz i drewnianą budę? To nie jest żadna nowość, tylko nowe ubranko.

Przekonujący wpis . Ważny dla kogoś kto rozważa zakup . Przydał by się jeszcze wpis kogoś chwalącego PJ dla równowagi .

elem

Wygląda bardzo elegancko. Wg mnie będzie miał swoich klientów, którzy zwracają uwagę na kwestie estetyczne i mają głęboko gdzieś jakie tam jest łożysko :)  A może i dźwięk im przypasuje, kto wie.

Yul, przybywaj na ratunek :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

News: GigaWatt G-C20A

Hi-Fi Choice & Home Cinema: Oferta marki GigaWatt rozszerzyła się o instalacyjny wyłącznik nadprądowy G-C20A do linii zasilających dla systemów audio-wideo klasy Hi-End. Wytwarzany jest on w USA przez firmę Carling Technologies na specjalne zamówienie według specyfikacji polskiej firmy GigaWatt. Pełni on funkcję elementu kontrolującego wartość prądu przepływającego przez linię zasilającą w instalacjach audio-wideo. Wyłącznik hydrauliczno-magnetyczny zawiera m.in. cewkę indukcyjną, która wytwarza pole magnetyczne proporcjonalne do przepływającego przez nią prądu. Po przekroczeniu określonej wartości prądu pole magnetyczne powoduje precyzyjne zadziałanie wyłącznika w odpowiednim czasie poprzez otwarcie styków i odłączenie od prądu chronionego obwodu. Z uwagi na to, że urządzenia audio-wideo (szczególnie prądożerne końcówki mocy) mają inną charakterystykę obciążenia od zwykłych domowych odbiorników prądu, maksymalna wartość prądu, powyżej jakiej zadziała wyłącznik, jest nieco wyższa niż typowe, domowe zabezpieczenie nadprądowe.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

Świetny magiczny opis.

Swoją drogą, to trudno mi sobie wyobrazić zestaw audio, który będzie miał taki pobór prądu, że wywali 20. amperowy wyłącznik nadprądowy. Taki wyłącznik to ja mam za licznikiem na słupie. W domowej rozdzielni montuje się wyłączniki 16A.