Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

elektroboy

Piękne! wydaje mi się że ten dizajn strał w 10-kę! :)

szczemirek

Plastykowe som przystojniejsze i siem mniej brudzom 👌

gratefullde

Cytat: szczemirek w Lipiec 13, 2016, 22:43
Plastykowe som przystojniejsze i siem mniej brudzom 👌
Łatwiejsze....  do utylizacji ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kawosz

Cytat: Piterski w Lipiec 13, 2016, 21:52Darku skoro kolumny stoją to ja Ci jutro nie przywiozę Beldena tylko jeszcze go wykorzystam do testów.
Zgadzasz się, mam nadzieje, jeszcze trochę zaczekać.
Chciałem cię wykorzystać do podłożenia pumyxów . Muszę je polakierować najpierw . A Beldena też bym chętnie posłuchał .Ale ok wstrzymam się z beldenem do piątku .

elektroboy

Belden u mnie zagrał krótko ale wstydu nie zrobił :)

kawosz

Cytat: gratefullde w Lipiec 13, 2016, 21:57Jestem następny w kolejce?
W kwesti stołków sytuacja wygląda tak . Mam gotowy materiał dla Wojtka 41 ale nie daje znaków życia to nie składam .
Ondrejowe mam obiecane na koniec przyszłego tygodnia choć w sumie to mógł bym wykorzystać materiał Wojtka ;D
I to tyle więcej wymiarów nie mam ;)

Piterski

Cytat: elektroboy w Lipiec 13, 2016, 23:05
Belden u mnie zagrał krótko ale wstydu nie zrobił :)
U mnie nie wykastrował góry, a dociążył troszkę średnicę co wyszło na zdrowie w dzisiejszych testach Husari.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

Do Kawosza

To ja jutro mierze.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kawosz

Cytat: masza w Lipiec 13, 2016, 21:06Prościej teraz zrobic kolumny pod kolor stołków i szafki
I tak i nie . Plan jest taki że stolarz dostanie EV ki razem ze stołkami . Ma użyć tej samej bejcy . Ma również odsprzedać mi tyle żebym dał radę pokolorować sobie stół :) . Teraz wygląda fajnie ale za tydzień już ładne nie będzie bo się pobrudzi .
Nie wiem też czy da się uratować fornir na EV kach czy będzie musiał kłaść nowy . Nie chcę na nich oszczędzać bo czuję że te kolumny zostaną ze mną na bardzo długo .

elektroboy

Cytat: Piterski w Lipiec 13, 2016, 23:09
Cytat: elektroboy w Lipiec 13, 2016, 23:05
Belden u mnie zagrał krótko ale wstydu nie zrobił :)
U mnie nie wykastrował góry, a dociążył troszkę średnicę co wyszło na zdrowie w dzisiejszych testach Husari.

Mam dokladnie takie same wrażenie. To IC ciut po cieplej, bardziej dosyconej stronie mocy ale z dobrą kontrolą oraz bez mulenia.
Przynajmniej tak sie prezentował w moim systemie.
W każdym bądż razie stosunek cena/jakość bez dalszych pytań! :) 

panerai_47

#560
Kondy mundorf ecap plain zalozone. Hmm, na razie dupy nie urywa. Tzn dudnia jak diabli, jedna sprawa barwa jest ladniejsza niz z mundorf mcap. No nic musza sie wygrzac. Dam im tydzien. Pisze to na swieżo po 5 minutach od zainstalowania i wlaczenia muzyki

miniabyr

Hmm zdziwiony nie jestem ,ale trochę zmartwiony . U nas te kondensatory zmiksowały się z resztą niemal od razu . Widocznie to jest sztuka dobrać je właściwie. Na pocieszenie trzeba powiedzieć że są  tanie ,więc tak bardzo nie boli. Napisz coś za parę dni jak juz będa wygrzane.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

panerai_47

Najpierw je pomierzylem, faktycznie maja po 51uF. Po złożeniu wyszlo, ze jest 154uF. Fakt sa tanie koszt 150 zl, no i niepotrzebnie kupowalem 1uF i8,2uF :-)
Juz jest lepiej, ale musza pograc z 20-50 godzin,

miniabyr

Moim zdaniem to bląd firmy . Na tych kondensatorach powinno być napisane 50uF  a nie 47uF
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

panerai_47

Co moge powiedziec po kilku godzinach grania? Ecap w stosunku do mcap inaczej akcentuje bas, mcap podbija mid bas, stad wrazenie dudnienia, ecap dociaza bardziej dol basu. Poprawa teszty pasma tez jest odczuwalna Moze jest troszke wolniejszy ale to nie przeszkadza. Mcap gral bardziej technicznie. Na pewno, jest bardziej "kolorowo" na ecap. Byc moze wrazenie spowolnienia minie jak sie wygrzeje. Tym razem "dobra zmiana" :-)
Nie wiem czy nie lepszy bylby mcap evo oil, ale mnie cena zabija 900 zl. Moze kiedys jak znowu sie wlaczy chec poprawy :-)
miniabyr, dzieki :-)

pmcomp

Cytat: pmcomp w Lipiec 12, 2016, 20:51
EV sucks.

To są kolumny:



;)

Na razie mieszkają w bagażniku.

Pozdro

Już mieszkają u nie w domku na standach :).





Jak to gra?
Jak połączenie Harbethów z JBL albo z EV :).

MAC

Jesteś w stanie dostać się do drapaka ?

pmcomp

Cytat: masza w Lipiec 14, 2016, 21:41
Jesteś w stanie dostać się do drapaka ?

Heh ... chodze dookoła z boku. Specjalnie jest zostawione tyle miejsca, żeby tam wejsć z ... wciagniętym brzuchem :).
Ale Koliberek bezpiecznieszy teraz jest. A kable jak potrzeba przepinam z kanapy.

miniabyr

Cytat: panerai_47 w Lipiec 14, 2016, 21:05
Co moge powiedziec po kilku godzinach grania? Ecap w stosunku do mcap inaczej akcentuje bas, mcap podbija mid bas, stad wrazenie dudnienia, ecap dociaza bardziej dol basu. Poprawa teszty pasma tez jest odczuwalna Moze jest troszke wolniejszy ale to nie przeszkadza. Mcap gral bardziej technicznie. Na pewno, jest bardziej "kolorowo" na ecap. Byc moze wrazenie spowolnienia minie jak sie wygrzeje. Tym razem "dobra zmiana" :-)
Nie wiem czy nie lepszy bylby mcap evo oil, ale mnie cena zabija 900 zl. Moze kiedys jak znowu sie wlaczy chec poprawy :-)
miniabyr, dzieki :-)
Jeśli masz w torze jakiś ceramiczny rezystor ,to koniecznie zamień go na lepszy . Zdziwisz się jaki to ma wpływ na resztę pasma  ,gdziekolwiek zmienisz któryś z rezystorów . Polecam to doswiadczenie bo otwiera oczy i uszy .Już nigdy nie będzie tak samo. -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Cytat: miniabyr w Lipiec 14, 2016, 21:54
Cytat: panerai_47 w Lipiec 14, 2016, 21:05
Co moge powiedziec po kilku godzinach grania? Ecap w stosunku do mcap inaczej akcentuje bas, mcap podbija mid bas, stad wrazenie dudnienia, ecap dociaza bardziej dol basu. Poprawa teszty pasma tez jest odczuwalna Moze jest troszke wolniejszy ale to nie przeszkadza. Mcap gral bardziej technicznie. Na pewno, jest bardziej "kolorowo" na ecap. Byc moze wrazenie spowolnienia minie jak sie wygrzeje. Tym razem "dobra zmiana" :-)
Nie wiem czy nie lepszy bylby mcap evo oil, ale mnie cena zabija 900 zl. Moze kiedys jak znowu sie wlaczy chec poprawy :-)
miniabyr, dzieki :-)
Jeśli masz w torze jakiś ceramiczny rezystor ,to koniecznie zamień go na lepszy . Zdziwisz się jaki to ma wpływ na resztę pasma  ,gdziekolwiek zmienisz któryś z rezystorów . Polecam to doswiadczenie bo otwiera oczy i uszy .Już nigdy nie będzie tak samo. -)

To prawda. Taka zmiana na grafit to strzał w 10-kę w porównaniu do wachlowania kondami. Płacisz ale rezultat masz odzwonię razu na plus.

miniabyr

Piotr to kiedy otwierasz sklep kolonialny ze sprzętem Vintage? Juz nie dużo ci brakuje  :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

panerai_47

Wszystkie rezystory zmienione na grafitowe. Coraz bardziej mi sie,podoba granie na ecap. Testowane na Aga Zaryan, Picking up the pieces

pmcomp

#572
Cytat: miniabyr w Lipiec 14, 2016, 21:56
Piotr to kiedy otwierasz sklep kolonialny ze sprzętem Vintage? Juz nie dużo ci brakuje  :P

W takim sklepie kupowalem te Tandbergi. A skarbnica jest u Jarka Naborowskiego

A ja sie na nim wzoruję i wlasnu otworze ... niedlugo bo w gabinecie na gorze stoją Saby, jedna na drugiej, a Tandbergów 5020 nie mam gdzie postawić. Chyba pojada do pracy grać w firmowym duecie z amplitunerem Tandberga.
Ale co zrobię z Jensenami ???

miniabyr

Cytat: panerai_47 w Lipiec 14, 2016, 21:57
Wszystkie rezystory zmienione na grafitowe. Coraz bardziej mi sie,podoba granie na ecap. Testowane na Aga Zaryan, Picking up the pieces
No dobra ale opisz coś więcej niż, to co napisałeś wyżej . każdy używa innych słów i to dla mnie może być bardzo ciekawe .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

#574
Cytat: miniabyr w Lipiec 14, 2016, 22:00
Cytat: panerai_47 w Lipiec 14, 2016, 21:57
Wszystkie rezystory zmienione na grafitowe. Coraz bardziej mi sie,podoba granie na ecap. Testowane na Aga Zaryan, Picking up the pieces
No dobra ale opisz coś więcej niż, to co napisałeś wyżej . każdy używa innych słów i to dla mnie może być bardzo ciekawe .

Jamowię się ucieszy ... na blogu :).
Muszę posłuchać. Duzo zmian bylo u mnie ostatnio. Zrodlo, DAC, teraz nowe paczki.
Napisalem ... z tymi Tandbergami moglbym zyc bez JBLi. A ile kasiory w kieszeni by zostalo?

Scena nie jest tak gleboka jak z JBLi ale Waters i Amused to Death rządzi.
Do tego ta barwa z tego jedwabiu. Srednica z papieru jest ewidentnie chlodńiejsza i z JBl i z EV u Was.
Zajebiste paczki.