Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

jamówię

Jakie to jest fajne forum  :)

MAC

Cytat: szczemirek w Sierpień 14, 2016, 05:38Poinformuję o stopniu zadowolenia.

A ja Panu życzę żeby EV zagrały u Ciebie tak, że kapcie spadną i skarpetki się zrolują!
Adres do wysyłki Ardenów podeślę na PW oczekując zarazem danych do przelewu  8)

Cytat: jamówię w Sierpień 14, 2016, 10:31
Jakie to jest fajne forum  :)

Prawda?   :D

kawosz

Już nie dużo zostało  :)

MAC

Ile warstw lakieru kładziesz?
To wygląda dokładnie jak Rosewood na moich herbatnikach.

kawosz

3 warstwy położyłem . Ale wykończyłem dodatkowo politurą bo sam lakier mi się nie podobał .We wtorek spróbuje to jeszcze wypolerować tarczą filcową choć już w sumie mi się podoba .

MAC


kawosz

#731
Lakier był w połysku do podłóg . Taki miałem . Brzydko to wychodziło mimo polerowania każdej warstwy . Politura dodała tego czegoś . Pewnie że zawsze mogło by być lepiej ale jestem w sumie zadowolony . Wygląda fajnie . Ciekawe jak będzie wyglądać po polerowaniu .Możliwe że gorzej  ;D . Następne kolumny pewnie wyszły by mi lepiej  ;) . Tyle że nie zamierzam już tego robić to masakrystycznie upierdliwe zajęcie dla laika  :o
ps. A i miałem jeszcze lakier puliuretanowy śmierdział jak diabli ale wiem że jest twardy . Teraz to nawet nie wiem czy w euro kołchozie można go sprzedawać ?

szczemirek


MAC

Toć mówię, że wypisz wymaluj Harbeth Rosewood :)

Jakub

Nie będzie taki kolor przytłaczający? To duże szafki są w końcu.

szczemirek

Cytat: masza w Sierpień 14, 2016, 14:23Toć mówię, że wypisz wymaluj Harbeth Rosewood
Właśnie tak!

MAC

Tu się chopaki zabijają o szwajcarskie EV a szwajcarzy po świecie Tannoya szukają  :)

http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=9839749500&;

Piterski

Cytat: kawosz w Sierpień 14, 2016, 05:20
[...] O dziwo średnio tonowy z estradowych gra lepiej niż z wersji cywilnej ;D . Ondrej ma oba i został z estradowym . [...]
O ile ja dobrze zrozumiałem to co mi Ondrej pokazywał to charakterystyka głośnika jest tak sama. Ondrej w "cywilnych" nie ma zaimpregnowanego zawieszenia i zdaje się, że to było przyczyną założenia przetworników z wersji estradowej.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kawosz

Charakterystyka jest taka sama ale montaż inny . Ta drobnostka ponoć robi dużą różnice na korzyść estradowego . Ja nie porównywałem . Opieram się na odsłuchach Ondreja . W zeszłym tygodniu na próbę założył ,, cywilne ,, z uszczelkami i bardzo szybko je zdemontował .

kawosz

Cytat: Jakub w Sierpień 14, 2016, 14:27Nie będzie taki kolor przytłaczający? To duże szafki są w końcu.
Nie wiem jak wstawię do pokoju to się okaże :) .

jamówię

Harbeth,Harbeth,gdzie Harbeth?nareszcie Harbeth ;D

Piterski

Cytat: kawosz w Sierpień 15, 2016, 12:00
Charakterystyka jest taka sama ale montaż inny . Ta drobnostka ponoć robi dużą różnice na korzyść estradowego . Ja nie porównywałem . Opieram się na odsłuchach Ondreja . W zeszłym tygodniu na próbę założył ,, cywilne ,, z uszczelkami i bardzo szybko je zdemontował .
Co masz Darku na myśli pisząc o montażu i o jakich uszczelkach wspominasz.
Dobrze pamiętam, że cywilne Ondreja nie mają impregnacji?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kawosz

Cytat: Piterski w Sierpień 16, 2016, 22:31Co masz Darku na myśli pisząc o montażu
Montaż głośnika w miseczce . O szczegóły pytaj Ondreja jak wróci .

Piterski

Cytat: kawosz w Sierpień 17, 2016, 06:29
Cytat: Piterski w Sierpień 16, 2016, 22:31Co masz Darku na myśli pisząc o montażu
Montaż głośnika w miseczce . O szczegóły pytaj Ondreja jak wróci .
To już kojarzę o co chodzi. W jednych jest uszczelnienie coś jak  silikon w innych przekładka.


Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

elektroboy

#744
Cytat: kawosz w Sierpień 17, 2016, 15:02
Cytat: masza w Sierpień 17, 2016, 14:29Oczywiście rozmawiacie o Tannoyach? 
Taa ;D ;) .
Wątki się troszkę zaśmieciły . I o T i EV
pozdrawiam z urlopu! :)
faktycznie lepiej przeniesc wszystkie wpisy dotyczace EV do watku EV.
przynajmniej tam bedzie wiecej zycia, tannoy forum ma zycia wystarczajaco duzo :).
co dotyczy EV-1503  (lub EV 15-3), sa to naprawde swietnie grajace estradowki i nadaja sie do przerobki ala EV FR-300 Kawosza. sa to praktycznie klony FR-300 z bardziej prosta zwrotnica w estradowym wykonaniu oraz troche gorszym 15" basowym driverem (15" w FR-300 ma cewke z berylowej miedzi, 1503 ma standardowa EVM 15ke i cewke z plaskiego chyba alu drutu). ale i ta standardowa 15stka jest fantastyczny glosnik!
reszta na ten temat po moim powrocie juz na na EV forum....

szczemirek

Cytat: elektroboy w Sierpień 18, 2016, 23:27reszta na ten temat po moim powrocie juz na na EV forum
Czekamy, czekamy, pozdrawiamy.
Głośniki szczęśliwie wyladowały u rodziny. Teraz tylko 1000km aby je odebrać. W jedna stronę 😩

ciechomir

Żabi skok. Tankuj Panie i startuj.
Ciekaw konfrontacji jestem.

Piterski

Znalazłem taką ciekawostkę Electro-Voice Aristocrat Corner.
Wyglądana to na linię transmisyjną ale czy przetwornik jest podobny do rozwiązania jak w Tanoy czy inna konstrukcja tego nie wiem.



http://www.usaudiomart.com/details/649291091-electrovoice-aristocrat-corner-speaker/
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

elektroboy

#748
To starsze konstrukcje podobne do Klipschorn-a.
EV robił wiele takich modeli, łącznie z topowymi prześlicznymi EV Patrician IV gdzie uzywano 30" papierowy basowy głośnik. Z tego co pamietam magnes miał ten "maluszek" ze strontu!!!!!!!!!!
Kochał bym być bogatym amerykańskim audiofilem w latach 50-tych :)