Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Się grzeją! ............jeszcze trochę i zacznę słuchać .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jamówię

Grzejesz po cichu? ;)
Lubię El 84,co prawda ich aplikację znam z Lebena,ale ich charakter ma swój określony sznyt i jest to jeden z moich dźwięków.

miniabyr

Cytat: jamówię w Październik 06, 2016, 18:03
Grzejesz po cichu? ;)
Lubię El 84,co prawda ich aplikację znam z Lebena,ale ich charakter ma swój określony sznyt i jest to jeden z moich dźwięków.
Bardzo lubię te lampki za muzykalność ,czyli coś tak oczywistego i za razem trudnego do osiągnięcia.  ......Czekam na Kawosza i wtedy damy ognia .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Cytat: miniabyr w Październik 06, 2016, 18:08.Czekam na Kawosza i wtedy damy ognia .
O 19 wsiadam w samochód i śmigam :)

jamówię

Cytat: miniabyr w Październik 06, 2016, 18:08
Cytat: jamówię w Październik 06, 2016, 18:03
Grzejesz po cichu? ;)
Lubię El 84,co prawda ich aplikację znam z Lebena,ale ich charakter ma swój określony sznyt i jest to jeden z moich dźwięków.
Bardzo lubię te lampki za muzykalność ,czyli coś tak oczywistego i za razem trudnego do osiągnięcia.  ......Czekam na Kawosza i wtedy damy ognia .

O to to,są bardzo muzykalne.

pmcomp

#1080
Wygrzewanie bez sygnału to ... podgrzewanie. Musi płynąć prąd. Na razie podgrzewasz jedynie katodę.
To jest dobre jak lampy są juz wygrzane.

miniabyr

#1081
Qfa czy macie mnie za bałwana :o No przeca wiem i sączę  z cicha dźwieki
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Lampki się wygrzewają i następna kwarta (na zapas) zakupiona będzie za 4 miesiące. .Ok co w zwrotnicy piszczy. Ano zakupiłem kabel  Duelund do wewnętrznych połączeń. Nawet cena znośna 6 usd za jedną żyłę .To drut,czytsta miedź w oplocie bawełnianym. Zobaczymy co się stanie kiedy mojego Belden'a zastąpi Duelund. Ktoś zapyta po co? Ano chcę wiedzieć jak brzmi taka zamiana. Zamienione zostaną wszystkie kable. Lubię jednolite podejscie do tematu. 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

.......bo dziś wykonałem taki oto test. Znalazłem jakieś cienkie kabelki  sygnałowe . Takie za 5 złoty metr i wyprułem głosnik wysoko tonowy,odlutowałem Beldena 9497 ,wlutowałem ten za 5 złotych . To samo zrobiłem w sekcji wysokotonowej w zwrotnicy .Czyli na pasmie wszędzie ten sam kabel.  Włączyłem wzmacniacz ,usiadłem ,posłuchałem ,wyłączyłem wzmacniacz ,odlutowałem kabel za 5 zł,wlutowałem   ponownie Beldena 9497. .....O matko i córko  jakie to było gówno .Że mi się chciało tak spierdzielić   ładnych parę chwil tej niedzieli  ,to tylko ja potrafię.  :o :o :o Debil jestem i na dokładkę ominęła mnie awanturka.  :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

szczemirek

#1084
...i to mnie się podoba

PS. To Twój mentor w avatarze?

kawosz

Zwrotnice na zewnątrz to zUo jest prze okrutne  :P . Kusi  ;) . Słuchałem w tym tygodniu Pawła systemu . Jest perfekcyjny . To inne granie niż u Ondreja , Inne niż u mnie . To jest Pawłowe brzmienie  :)

Melepeta

A bo w niedzielę praca w gówno się obraca :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

miniabyr

To nie praca tylko hobby ! ..........ale też w gówno się obróciło  8) Trudno przeżyłem . Doświadczenie zdobyte -bezcenne.
Cytat: szczemirek w Październik 09, 2016, 18:27
...i to mnie się podoba

PS. To Twój mentor w avatarze?
Och A.Sobecka jak dla mnie to przykład intelektualnej pustki ,która w dzisiejszych czasach ma się świetnie. A to zdjęcie przepiękne -pyzy ,omlet ze szpinakiem proszę odebrać -woła Anna z okienka.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

A mnie właśnie opuścił Piterski ,który wpadł na chwilkę . Posłuchalismy trochę .Mam teraz trochę pod górkę z dopieszczeniem brzmienia. Nie dysponuję dobrym źródłem .Taśm mam mało ,wkładka do retipingu się nadaje  więc winyl nie jest moim źródłem . Został odtwarzacz cd. Hmm no jest raczej słaby .Potrzebuję czegoś duuuuużo lepszego.W przyszłym tygodniu będzie stał u mnie MBL -no ale to tylko będzie chwilka . Muszę coś wykombinować ,bo tak się nie da zrobić uczciwie tuningu .A wymagania to ja mam  :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

panerai_47

Koledzy, a co myslicie o mundorf mcap evo oil na bas?
Probowalem mundorf mcap ale byly gorsze niz mundorf ecap plain.

Acoustic Lab

Ja MCap Aluminium EVO Oil bardzo lubię. Mam na wysokich i na średnicy. Na bas nie kupiłem, bo nie produkują tak dużej wartości. Ogólnie kond szczegółowy i neutralny. Może brakować czaru i dopalonej średnicy. Na pewno nie jest tak ciemny jak Supreme.
Czy będzie lepszy na basie od Plane to ciężkie pytanie. Może się okazać że nie koniecznie zagra lepiej pomimo sporo większej kasy.

Jakiego MBL będziesz miał? Jak 1531 to mogę Ci pożyczyć mój DAC, który gra bardzo podobnie tylko nie jest tak mułowaty jak MBL. Jest obecnie do sprzedania, więc jakby ktoś chciał to będziesz mógł go sprzedać. Kwestia na ile dobry sygnał cyfrowy wysyła Marantz, ale i na to miałbym rozwiązanie.   ;)

miniabyr

Jeszcze nie wiem ,jak przyjedzie to będę wiedzieć.Oczywiście nie omieszkam o tym napisać.Dac'ów nie planuję kupować ,chyba że będę mieć transport i będę zmuszony do takiego zakupu......................ale to pieśń przyszłości. 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

panerai_47

Cytat: Acoustic Lab w Październik 11, 2016, 00:21
Ja MCap Aluminium EVO Oil bardzo lubię. Mam na wysokich i na średnicy. Na bas nie kupiłem, bo nie produkują tak dużej wartości. Ogólnie kond szczegółowy i neutralny. Może brakować czaru i dopalonej średnicy. Na pewno nie jest tak ciemny jak Supreme.
Czy będzie lepszy na basie od Plane to ciężkie pytanie. Może się okazać że nie koniecznie zagra lepiej pomimo sporo większej kasy.

Jakiego MBL będziesz miał? Jak 1531 to mogę Ci pożyczyć mój DAC, który gra bardzo podobnie tylko nie jest tak mułowaty jak MBL. Jest obecnie do sprzedania, więc jakby ktoś chciał to będziesz mógł go sprzedać. Kwestia na ile dobry sygnał cyfrowy wysyła Marantz, ale i na to miałbym rozwiązanie.   ;)

Mcap evo oil mam na srednicy i sa super. Na wysokich mam mundorf sgo i jest bajka. Na bas potrzebuje 150uF i nie problem to zlozyc jest 100uF, 47 uF. Problemem w firmowych kolumnach jest brak miejsca. Zazwyczaj stosuja kondy bipolarne, malutkie gabarytowo. Te evo sa wielkie jak smoki 100uF gabaryt 5cmx7cm. To jednak zdecydowanie zmniejsza objetosc kolumn, tym bardziej jak juz sie ma evo oil na srednicy, 67uF tez nie male 6,5cmx5cm.

miniabyr

A nie będzie bezpieczniej jak złożysz wartość 150 z 2x75 (jesli takie kondy są) Jakoś mnie nie przekonuje 100+50 ,ale może jestem w błędzie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !


miniabyr

Cytat: Jakub w Październik 12, 2016, 16:53
Cytat: miniabyr w Październik 11, 2016, 21:532x75

Nie ma takich kondensatorów.

No to klops. Ja swoje 18uF złożyłem z 4 x4,7uF . Wartość wyszła nieznacznie więcej ,ale mam to gdzieś ,nie słysze tego .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Piterski co słuchać na froncie zwrotnica /głośniki. ....................wiem ,że jeden z naszych kolegów własnie stał się posiadaczem Delt . Może sam się ujawni.Nie będziemy zmuszać -poczekamy . Czyli jest nas   czterech Daltonistów. ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Daltonistów czterech ale są i wspierający  :P elektryczni  :P

Piterski

Głośnikami poratował mnie nasz nieoceniony kolega, zdążyłem je tylko wsadzić do paczek i nic więcej.
Trzeba zamówić stosowne cewki, a poza tym byłem posłuchać moich starych Tempo 3i, u kolegi który się łamie nad tym jak wytłumaczyć żonie potrzebę ich zakupu.
Usłyszałem u niego coś co mnie mocno zastanowiło, zjawisko dotyczy odtwarzania basu. Tempo zagrały niesamowicie szybkimi zwartym dźwiękiem nisko schodziły jak na swoje możliwości. Posłuchałem tego samego na moich starych HGP i już tak dobrze nie było, bas się trochę rozmywa w porównaniu z tym co jest u kumpla. Tam wyraźnie słychać membranę bębna wręcz jej naciąg.U mnie to się rozmywa.
Zastanawiam się, bo obaj mamy taki sam wzmacniacz, z tym że mój przeszedł lifting i panowie powymieniali kondensatory. W tym jeden polipropylenowy na elektrolit. No i zacząłem się zastanawiać czy ten bas lepszy w Tempo wynika z samej kolumny czy mój wzmacniacz trochę go zamula. Jeśli to kwestia wzmacniacza to trzeba będzie spróbować namierzyć to miejsce i spróbować z innymi kondensatorami.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Dziś odebrałem kabel Duelunda do połączeń w kolumnie i zwrotnicy . 12 metrów powinno starczyć na wszystko . To kabel-drut o przekroju 08mm .......bardzo jestem ciekawy czy będzie lepszy od Beldena 9497. Na pewno bedzie inny!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !