Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Cytat: malg w Grudzień 22, 2016, 01:03
Cytat: miniabyr w Grudzień 21, 2016, 23:27
Upatrzyłem sobie terminale Cardas (całe miedziane!),ale potrzebuję aż 16 sztuk czyli kupa kasy >:( .
Paweł, ale miedz będzie śniedziała - nie obawiasz się że po czasie ezdegraduje dźwięk ?
Wrzucisz linka do tego cardasa ?


http://www.hificollective.co.uk/binding_posts/cardas-ccbp-s-short-unplated-copper.html
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Jest godzina 2.30 a ja właśnie skończyłem słuchać tego ,co przez przypadek dokonałem robiąc porządki w zwrotnicy . Siedzę od 16 godziny i słucham z niedowierzaniem małej zmiany w połączeniach /lutach kabli w zwrotnicy. .......................opisze to jak się wyśpię i sobie to przemyślę. .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Porządki w zwrotnicy spowodowały pewne zmiany ,które były podyktowane tylko uporządkowaniem tego audiofilskiego pola bitwy. Sprawdzałem luty ,długość kabli ,izolacje etc. Pod terminale głośnikowe miałem podłożone ,przykręcone i przylutowane miedziane blaszki aby łatwiej było lutować pęki kabli ,oraz łatwiejszy był montaż . Pomyslałem sobie że akurat to mogę jeszcze bardziej zminimalizować oraz poprawić jakość  lutów . Odkręciłem terminale ,odlutowałem wszystko ,blaszki usunąłem i wywaliłem do kosza. Wyciąłem inne blaszki z  wstęgi miedzianej ,zainstalowałem kable dolutowałem i odpaliłem system. I nie było fajnie ! Co do cholery się stało ,bo dźwięk zrobił się inny . Matowa góra ,mało szczegółów ,środek wycofany i generalnie do Dudy.Ok posprawdzałem czy czegoś żle nie zamontowałem ale wszystko było na swoim miejscu. Jeszcze raz sprawdzam ,przelutowałem kable i jak było źle tak pozostało.Oswieciło minie ! Te  stare blaszki  były z innej miedzi niż te nowe .Nie pozostało mi nic innego jak zabawić się w nurka i pogrzebać w śmietniku. Znalazłem moje blaszki teraz już relikwie! No to ochoczo i z radością wykonałem cały montaż od nowa.....ale z małą zmianą . Ta strona  blaszek gdzie były stare  luty cyny została oczyszczona i pokryłem tę powierzchnię równomiernie cyną ...........odpaliłem system i zapłakałem . No rzesz Qfa mać co się stało ze średnicą ?Jakby ktoś korektorem podciął średnicę która zrobiła się taka miękka i lekko wycofana  :o Zero pomysłów na przyczynę takiego stanu rzeczy  >:( Ale ochłonąłem i przemyślałem sprawę . Zrobiłem mały eksperyment i te cholerne blaszki(relikwie) odwróciłem stroną niepowleczoną cyną do góry, tak żeby lutować kable na czystą miedź. I abrakadabra wszystko wróciło na swoje miejsce jak u Harry Pottera ! Chyba nie zwariowałem (jeszcze) ale kiedyś Piterskiemu pokazałem zmianę na pięciu  centymetrach kabla łączącego preamp z końcówką w moim Audio Note i jakie są tego konsekwencje .On to usłyszał i już wie ,że każdy element w torze audio jest istotny i ma  kolosalny wpływ na efekt końcowy . ................mam lęki i nie podchodzę do swojej zwrotnicy przez jakiś czas.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elektroboy

Po prostu trzeba wiedzieć z której rynny miedż jest najbardziej audiofilska*

* bo włąśnie to ja tą "cudowną wstęge" kupowałęm i kawałęk Pawłu podarowałęm :)


miniabyr

Bójcie się posiadacze rynien z miedzi ......to ja Miniabyr ogołocę wasze domy z miedzi . :) Nie sądze Ondrej że to miedź z rynien ,bo jest tak cienka że można ją ciąć nożyczkami do paznokci . Ona jest tak cienka jak ta na cewkach taśmowych Jantzena.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elektroboy

#1230
Cytat: miniabyr w Grudzień 24, 2016, 13:45
Bójcie się posiadacze rynien z miedzi ......to ja Miniabyr ogołocę wasze domy z miedzi . :) Nie sądze Ondrej że to miedź z rynien ,bo jest tak cienka że można ją ciąć nożyczkami do paznokci . Ona jest tak cienka jak ta na cewkach taśmowych Jantzena.
trochę grubsza jednak od tych z Jantzena jest, zmierz sobie i porównaj :)
Ta moja taśma ma grubość 0.3mm, szerokość 40mm, czyli przekrój 12mm2!
I to już wystarczy na około 100Amper, powiedzmy odpowiednik 6kW RMS mocy tranzystorowej końcówki!!! :)
Bez skinefektu oczywiście 8)


miniabyr

Ha,ha ha ja pierdziu . No to dziś jest ten dzień że jedni wierzą w  boga (ja  nie ) a drudzy w audiofilską rynnę. Ondrej to gdzie ta rynna jest ? Trzeba pokłony bić.....ja mam jej kawałek czyli co oprawić w audiofilską monstrancje i przyjmować pielgrzymki . Mój wątek chyba przejdzie do historii audiofolskiej szajby .....miedź z rynny która gra.Alleluja chwalmy rynnę.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Aleś Ondrej namieszał tą miedzą :o
Teraz nie wiem czy mam siąść i płakać czy się cieszyć, że jej u mnie nie mam.
Może kup na wszelki wypadek jeszcze trochę tej taśmy do wypełnienia tych punktów masy i sygnału na połączeniach. Tak jak ty to zrobiłeś u siebie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Ha,ha,ha Piotr qrwa uwierz ;D ;D ;D ;D ;D .Taki dzień!
Cytat: Piterski w Grudzień 24, 2016, 15:44
Aleś Ondrej namieszał tą miedzą :o
Teraz nie wiem czy mam siąść i płakać czy się cieszyć, że jej u mnie nie mam.
Może kup na wszelki wypadek jeszcze trochę tej taśmy do wypełnienia tych punktów masy i sygnału na połączeniach. Tak jak ty to zrobiłeś u siebie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Cytat: miniabyr w Grudzień 24, 2016, 15:48
Ha,ha,ha Piotr qrwa uwierz ;D ;D ;D ;D ;D .Taki dzień!
Cytat: Piterski w Grudzień 24, 2016, 15:44
Aleś Ondrej namieszał tą miedzą :o
Teraz nie wiem czy mam siąść i płakać czy się cieszyć, że jej u mnie nie mam.
Może kup na wszelki wypadek jeszcze trochę tej taśmy do wypełnienia tych punktów masy i sygnału na połączeniach. Tak jak ty to zrobiłeś u siebie.

Wierzę bo jak odbierałem od Ondreja listwy do połączeń elektrycznych w zwrotnicy to wspomniał, że mi da kawałek tej taśmy. Jako, że robię ciągłe eksperymenty to połączyłem to na razie bez i się o nią nie dopytywałem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

#1235
Dzisiaj był u mnie Ondrej, posłuchaliśmy mojej zwrotnicy, która jest trochę nieudolnie wykonaną, przeze mnie kopią tego co Ondrej maił jakiś czas temu. Nieudolną bo u Ondreja nie było takiego bałaganu no i część komponentów miał jednak lepszych.

Tak się złożyło, że obaj z Ondrejem mamy przetworniki średnio tonowe o innej impedancji niż te, który były zakładane do Delty. Wymusiło to dopasowanie parametrów zwrotnicy do nowych przetworników.

No ale do rzeczy. posłuchaliśmy na moich zwrotnicach, a następnie podłączyliśmy zwrotnice Ondreja.
Siedziałem z boku na kanapie i całe szczęście bo wstrząs jakiego doznałem był z lekka mniejszy  :o :o :o.

Jak tylko usłyszałem pierwsze takty fortepianu to poczułem się jak dziecko, które dostało upragnioną zabawkę. Kurcze to było dokładnie to czego szukałem w tych kolumnach. Niesamowita otwartość i swoboda grania połączona z gładkością i płynnością dźwięku, a ta trójwymiarowość to była słyszalna już nawet z boku.

Jak już się przesiadłem na właściwe miejsce odsłuchowe to nie mogłem uwierzyć, że tak gra u mnie Copland CSA-28. Te kolumny są rewelacyjne tworzą taki spektakl, że mało kapci nie pogubiłem. Zaraz zapuściłem AdFontesa i dawaj przerzucać kolejne płyty bo nie wierzyłem, że to gra mój sprzęt (no nie do końca bo zwrotnica nie moja). Jak zwykle nie brakuje mi słów na opisanie tego co słyszę to tym razem niedowierzałem własnym uszom. Na płycie Wollenweidera Behind the Gardens miałem wrażenie jak bym stała w tym ogrodzie.
Włączyłem Bacha transkrypcje na gitarę i nirwana cokolwiek nie lądowało czy to w Denonie czy na AdFontesie powodowało u mnie ciarki i niedowierzanie.

No ale Ondrej zabrał swoje zwrotnice  :'(  Na pocieszenie wywaliliśmy z moich ceramiczne rezystory i wstawiliśmy potencjometr ceramiczny. O dziwo kolumna nabrała szybkości i więcej powietrza ale brakuje jej jeszcze tej magi jaką miałem z zwrotnicami Ondreja.
Wiem już że czeka mnie zakup kabli i jednej ceweczki oraz rezystorów.
Do wymiany są też kondensatory ale tu muszę liczyć na to że Ondrejowi uda się takie zdobyć.

PS. Na koniec dodam że AdFontest został pochwalony za jakość dźwięku :).
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kawosz

Cytat: Piterski w Styczeń 14, 2017, 23:27PS. Na koniec pochwalę się że AdFontest został pochwalony .
No bo jak mu działaj dobrze obroty to jest co chwalić :D . Cieszę się że masz wzór zwrotnicy do której darzysz . Po woli zrobisz Piotrze . Pamiętaj że to lata prób Ondreja . Czasem łapię się na stwierdzeniu . Co my byśmy bez Niego zrobili :)

Piterski

Cytat: kawosz w Styczeń 14, 2017, 23:32Co my byśmy bez Niego zrobili :)
Jest po prostu bezcenny, sam nie wiem jak wyrazić swoją dla niego wdzięczność mam nadzieje, że kiedykolwiek będę  się wstanie mu zrewanżować.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

elektroboy

#1238
Panowie, bardzo się cieszę że moje rozwiązania powodują wasz uśmiech na twarzy oraz coraz większą frajdę ze słuchania ukochanej muzyki!
Ale już nie przesadzajcie z tymi chwałami bo

a) rumieniec mi sie pojawia na policzku
b) ktoś sobie pomyśli, że to płacona reklama oraz lokowanie produktu!

To ale nie zmienia nic na fakcie, że nadalej i chętnie służę kolegom swoją radą i pomocą!

Enjoy Your Electro Voice & have good time! 

kawosz

#1239
Kolejne działania rozpoczęte . Cierpię na bezsenność to wkleję zdjęcia i trochę opisze .
Kable podpatrzone u Ondreja . Niebieskie Jantzeny o dwóch grubościach 1 i 0.5 mm . Jedynka na bas i średnicę połówka na wysokie . W zwrotnicy będzie tak samo ale dziś zabrakło nam już na nią czasu . Wydawało by się że co to tam za robota .Raptem  sześć głośników ale to jest jednak pracochłonne . A i na akord nie robiliśmy . Po wymianie dźwięk zrobił się trochę jaśniejszy . Kolumny bardziej się otworzyły i dostały więcej  tego lubianego oddechu . Jest przyjemniej i to dla mnie jest ważne . I nie jest to efekt placebo  :)

kawosz

Należy zwrócić uwagę na lutownicę którą dokonano zabiegu  ;D suszarka  :P
Lutował pierwszy specjalista Europy od EV modów nieoceniony Electroboy . Dzięki Ondrej :) .

MAC

Cytat: kawosz w Styczeń 21, 2017, 02:20Należy zwrócić uwagę na lutownicę którą dokonano zabiegu

Myślałem, że to migomat  ;D ;D

elektroboy

#1242
Przez naświetlenie fleszem ładnie widać strukture kabla Jantzen. Pojedyńcze solid core przewody z 4N miedzi są w środku prowadzone w postaci spirały której pawidłową geometrie-symetrie pilnują wiązki polypropilenowe (chyba). Ciekawe że są użyte 2 różne rodzaje i są one owinięte przejzroczystą folią która je razem z przewodami izoluje od zewnętrzego płaszcza. Pewnie to ma związek z optymalizacją / odprowadzaniem lub rozprowadzaniem ładuńków elektrycznych.
Diabeł tkwi w szczegółach! :)
Kable grają naprawdze fajnie i cena do 20zł za kompletny +- metr fantastyczna!

elektroboy

#1243

Melepeta

Do lutowania kabli lepsza lutownica nie potrzebna :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

elektroboy

Cytat: Melepeta w Styczeń 21, 2017, 18:48
Do lutowania kabli lepsza lutownica nie potrzebna :)
Pewnie dla każdego "lepsza lutownica" = swoja lutownica :)

miniabyr

#1246
Siedziałem sobie cicho i knułem co by tu jeszcze zmienić w moich EV i zwrotnicy. W zasadzie to było planowane już jakiś czas temu ,kiedy przez przypadek zagrała w mojej zwrotnicy miedziana blaszka . To wtedy postanowiłem ,że muszę wymienić moje terminale głośnikowe  . A mam ich sporo ! To 8 par . Ale z powodów finansowych na próbę pozwoliłem sobie na  2 pary ,tak aby obsłużyły  wejścia na zwrotnicę.  Zakupiłem terminale firmy CMC z czystej miedzi  ale posrebrzanej.(do tej pory były  również u mnie cmc ,ale najgorszego sortu)  Wiedząc co połączenia mogą nabroić   w głowie miałem plan awaryjny, czyli powrót do  pierwotnego stanu. ........Napiszę tak! Jeśli kiedykolwiek będziecie chcieli zmienić  coś w swojej zwrotnicy ,przebudować ją ,apgrejdować kolumnę to zmiana terminali głośnikowych przynosi takie zmiany jak wymiana kabla, lampy  etc. Ja pierdziu jestem bardzo zadowolony ,że poświęciłem dziś 4 bite godziny na  wymianę tych terminali głośnikowych na duuuuużo lepsze . Ta zmiana wali tak po uszach i jest tak pozytywna  ,że można ja aplikować w nasze życie zamiast prozac'u -.Masza jak to czytasz ,to natychmiast wymień te gówniane terminale w swoich Tannoy'ach ......będziesz mi dziękować !....................a co się zmieniło w stosunku do dźwięku sprzed  zmian ? Zniknęły podkolorowania ,takie trudne do zdefiniowania "syczenia" . I ten spokój w dźwięku!....kurde jest naprawdę git :)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cieszymy się wraz z Tobą kolego Miniabyrze.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Cytat: miniabyr w Luty 07, 2017, 21:34Masza jak to czytasz ,to natychmiast wymień te gówniane terminale w swoich Tannoy'ach ......będziesz mi dziękować !.

A nie lepiej je w ogóle pominąć?
Będzie jeszcze lepiej bez wydawania nawet złotówki.

miniabyr

Też się nad tym zastanawiam ! W końcu u mnie to do wymiany zostało jeszcze  6 par  więc i kasa spora. Może jutro uda mi się  zrobić takie porównanie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !