Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Cytat: bubusia w Kwiecień 10, 2016, 13:48Ps Jak juz beda gotowe, to moze male porownanie do moich vintydzow?
Jacek nie ma problemu. Jedyny problem który teraz mam to kasa na zwrotnicę . Obawiam się że kwota będzie zbliżona do ceny samych kolumn. Ok nie śpieszy mi się!Poświęcę czas i pieniądze na ten projekt bo wart jest każdych pieniędzy.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

bubusia

Zycze powodzenia. Kasa to tylko srodek, liczy sie cel:). Bedzie drogo, ale pieknie
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

miniabyr

Dziś przyszły rezystory Duelund'y . Będą w torze głośnika wysokotonowego. Pmcomp i ja kupiliśmy  słynny kabel Belden ,co oznacza ,że moje EV zostaną wewnętrznie (również ze zwrotnicą ) okablowane tym przewodem. W przyszłym tygodni przychodzę następne cewki do głośnika wysokotonowego oraz na próbę kondensatory Mundorf z serii ZN .....bardzo polecane przez KBL Sound ......zobaczymy ,pożyjemy  . Tak czy siak w przyszłym tygodniu następne ruchy  przy zwrotnicy. Niestety to bardzo czasochłonne i trzeba mieć cierpliwość. Cierpliwości też trzeba się nauczyć.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

CAST Graphite Silver?
Będzie Pan zadowolony :) chociaż na wysokie tony wystarczyłby Standard Graphite Silver.

miniabyr

#79
Cytat: masza w Kwiecień 16, 2016, 18:13
CAST Graphite Silver?
Będzie Pan zadowolony :) chociaż na wysokie tony wystarczyłby Standard Graphite Silver.
Mam nadzieję że będę zadowolony .Dziś dotarł do mnie kabel Belden 9497 i po nim też spodziewam się poprawy. 10 metrów do okablowania kolumny.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

szczemirek

Dzięki miniabyr za fajny wątek. Z przyjemnością sobie go poczytałem w niedzielne południe. Nareszcie przystępnie opisana droga do modyfikacji sprzętu. Fajnie, że zrobiłeś to trochę z pozycji maniaka słuchania a nie superduper konstruktora audio urządzeń wydających dżwięki zróżnicowane w sposób pojęty jedynie przez niego! Brawo! Pozdrawiam i sukcesów życzę niebanalnych a może banalnych właśnie bo słyszalnych dla każdego.

miniabyr

Łał chwalą mnie . Dziękuję  ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !


frywolny trucht

Coraz więcej dziwnych zbiegów okoliczności  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Nieco źle to ująłem i można czytać wieloznacznie. Po prostu cieszę się, że jesteśmy czytani, a talent miniabyra sprowokował kogoś do pójścia podobną ścieżką. Super!
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

#85
O!  :o Nie wiem kto chce kupić ,ale ja bym się nie zastanawiał ani chwili .............no oczywiście cena gra rolę ,bo doprowadzenie tej kolumny do stanu audiofilizmu  :P będzie kosztowac drugie tyle.......ok mam coś do napisania w innym wątku...........zmykam.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC


miniabyr

#87
Cytat: masza w Kwiecień 17, 2016, 19:59
Nikt nie sprzedaje  ;D


Tak  moje przejęzyczenia!Chodziło mi oczywiście o opcję "kupię"
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elektroboy

#88
Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 17, 2016, 19:46
Nieco źle to ująłem i można czytać wieloznacznie. Po prostu cieszę się, że jesteśmy czytani, a talent miniabyra sprowokował kogoś do pójścia podobną ścieżką. Super!
To Paweł, znajomy z forum na FB, był u mnie w piatek na odsłuchach. No i mamy kolejnego zakochanego! :)

kawosz

 ;D Ondrej rozpętał epidemie  ;D Zresztą nie pierwszą  :)

elektroboy

Za chwilę będzie wystarczająca liczba chętnych by ponownie rozkręcić produkcyjną taśmę w EV :)

elektroboy

Cytat: masza w Kwiecień 16, 2016, 18:13
CAST Graphite Silver?
Będzie Pan zadowolony :) chociaż na wysokie tony wystarczyłby Standard Graphite Silver.
Ja mam standardowe "cynamon" Duelundy i faktycznie jestem z nich bardzo zadowolony ;)

miniabyr

Cytat: elektroboy w Kwiecień 17, 2016, 21:06
Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 17, 2016, 19:46
Nieco źle to ująłem i można czytać wieloznacznie. Po prostu cieszę się, że jesteśmy czytani, a talent miniabyra sprowokował kogoś do pójścia podobną ścieżką. Super!
To Paweł, znajomy z forum na FB, był u mnie w piatek na odsłuchach. No i mamy kolejnego zakochanego! :)

Niedługo po mieście będą snuć się osobnicy z maślanym wzrokiem  ,szepczący Electro Voice ,Electro Voice .........oby nie biegli w stronę Wisły przepraszając- nie chcemy mieć nikogo na sumieniu . Ondrej na kolejnych odsłuchach  zamiast kawy serwuj środki uspakajające i antydepresanty. -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Ondrej,

te Duelundy juz miałeś zaaplikowane gdy byłem u Ciebie czy (nie daj Bóg!) jest teraz jeszcze lepiej niż wtedy? :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elektroboy

Cytat: elem w Kwiecień 17, 2016, 22:22
Ondrej,

te Duelundy juz miałeś zaaplikowane gdy byłem u Ciebie czy (nie daj Bóg!) jest teraz jeszcze lepiej niż wtedy? :)
uff, nie pamiętam już, ale na pewno jest teraz o wiele lepiej niż wtedy. progres nie można powstrzymać :)

miniabyr

Co nowego ? Nowe" wysokotonowe" kondensatory cynowe  Mundorf M Cap ZN . Już wpięte ,wygrzewają się . Zobaczymy po tygodniu co lepiej zagra , jak porównam z obecnie stosowanymi i świetnie brzmiącymi radzieckimi kondensatorami. Teraz te Mundorfy brzmią bardzo dobrze . Dajemy im czas. W tym tygodniu czeka mnie wymiana całego  okablowania kolumn oraz wymiana rezystorów  i cewek dla głośnika wysoko tonowego.  Moje pierwsze przemyślenia na temat tej kolumny i apgrejdu są takie ,że muszę przyłozyć się do średnicy ,bo tam moim zdaniem drzemie moc tych electro voice 'ów . 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Trzymam kciuki bo naprawdę chętnie bym ich posłuchał, a przy okazji obgadał na spokojnie z Tobą kilka tematów jakie mi się cisną na język ale w KAIMie przy szerokim gronie nie chciałem ich poruszać.
Sprawy stricte audiofilskie ale wiadomo czasem lepiej porozmawiać o tym w kuluarach  ;D.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Nie widzę przeszkód -wpadaj z Kawoszem to poplotkujemy  :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Cytat: miniabyr w Kwiecień 18, 2016, 18:48
Nie widzę przeszkód -wpadaj z Kawoszem to poplotkujemy  :P
Jak się trochę wykuruje to wyciągnę Kawosza i zajrzę. Akurat teraz ledwo zacząłem słuchać Therii, to mnie jakiś wirus dopadł i z nosa kapie głowa boli. Mam nadzieje że Jacek zgodzi się zostawić u mnie kilka dni dłużej. Myślę, że warto byś i Ty go posłuchał.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kawosz

A ja nie wiem czy chcę słuchać preampa za dychę eurosów  ;D Nabawię się tylko kompleksów  ;D Już Twój Sensor mi w głowie zamotał i nie chce wyparować . Ale chętnie wpadnę :)