Menu główne

Leben

Zaczęty przez jamówię, Styczeń 13, 2015, 20:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Żartuję, wiem gdzie. Biorę !
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Tam od spodu takie drzwiczki som. I za tymi drzwiczkami mnóstwo maluśkich kondensatorków siedzi :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Jakub

Ja się też piszę na zamówienie zbiorowe :-)

MAC

Temat otwarty w... voodoo  ;D

jamówię

Cytat: masza w Listopad 08, 2016, 20:45
Temat otwarty w... voodoo  ;D


Dzięki :)

gratefullde

#857
Wie ktos jakie wartości bezpieczników są w Amplifonie? Bo jak mam go ściągać z półki by sprawdzić to wpadam w depresję i odchodzę  ;D

Cholera mialo być nie w tym wątku, przepraszam
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Wieszatiel

Cytat: jamówię w Listopad 16, 2016, 15:29
Po pierwsze dzięki,chętnie posłucham tego fuza,po drugie jakie Harbethy chcesz kupić?i po trzecie,ktorą wersję Lebana masz?

Mój Leben to CS 300X z wymienionymi lampami mocy na Baldwiny. Pierwotnie siedziały Sovteki (syf) i wymienionymi lampami sterującymi na Mullardy. Pierwotnie siedziały NOS GE. Przy Mullardach okazało się, że dupy nie urywają.
Nie wiem jeszcze jakie konkretnie herbatniki. Mam do dyspozycji 15 mkw. więc trzeba panować nad basem. Nie mówię, że z Chario jest źle, ale ta średnica z herbatników... Aż się prosi zapiąć  do nich Lebena. Zresztą zalecane połączenie.

Wieszatiel

Cytat: Jakub w Listopad 16, 2016, 16:09Człowieku zrozum, że to nie jest kwestia tego jak bezpiecznik jest zbudowany, czy jest audiofilski czy nie, tylko tego, że nie umieszcza się bezpiecznika 20A tam gdzie powinno się dać bezpiecznik 16A lub 10A. Równie dobrze możesz sobie zawatować instalację drutem, żeby "jeszcze lepiej prąd płynął do wzmacniacza", bo ten 20A bezpiecznik i tak nie zadziała jak będzie trzeba.

Stek bzdur. Nie chce mi się tego komentować i nie będę.
Jak po ew. pożarze rzeczoznawca stwierdzi, że przyczyną pożaru było zastosowanie nienormatywnego bezpiecznika, to nie dostaniesz ani grosza odszkodowania i nie ma tu znaczenia, czy będziesz w USA czy w Polsce.

PS Tak w ogóle, to by fajnie było jakbyś rozszerzył tematykę swoich wpisów, bo póki co wszystkie są o bezpiecznikach i mam coraz silniejsze wrażenie, że jesteś tu w celach reklamowych.

Wieszatiel

Stek bzdur. Nie chce mi się tego komentować.

Jakub

Cytat: Wieszatiel w Listopad 16, 2016, 20:03Stek bzdur.

Proponuję wrócić do szkoły i się douczyć.

jamówię

Panowie,proszę nie w tym wątku.Pogadajcie na priv,mnie się nasz nowy Kolega wydaje bez zarzutu.
Wieszatielu,masz taki metraż jak ja i masz Lebena,jak ja,sprawdź połoczęnie Harbeth P3ESR i może się okazać,że jesteś w audioniebie :)

Wieszatiel

Tak. Skromność jest wielką cnotą ;D. Cena do przełknięcia. Wygląd zacny - z klasą. Jakby jeszcze wypożyczali za kaucją, znacznie uprościłoby to sprawę. Jeden raz w życiu kupiłem sieciówkę bez odsłuchu i więcej tego błędu nie popełnię.

jamówię

Kup przez internet,będziesz mógł bez problemu oddać,to wygodniejsze niż kaucja.

MAC

W HIFIReference w Wawie na Waliców (Audio System) bez problemu wypożyczysz herbatniki za kaucją.

Wieszatiel

Super. Tak zrobię. Dzięki za namiar. Pytanie, co da mi większa poprawę. Chciałem jeszcze wymienić kondensatory sprzęgajace w Lebenie na audiofilsk... przepraszam nie chciałem nikogo urazić :) Jupitery. Koszt jednego 100$. Z przesyłką wyjdzie jakieś 1700zł + ich wymiana w Nautilusie 500zł. W jednym miesiącu nie obskoczę wymiany kondów i kolumn. Chyba, żeby na pniu sprzedać Chario. Ktoś z Panów wymieniał może stockowe kondy na inne i jakich zmian można się spodziewać? W Nautilusie twierdzą, że stockowe sa delikatnie rzecz ujmując chu..e i jest to jedyna rzecz, która nie pozwala temu wzmacniaczowi w pełni rozwinąć skrzydeł. Gra wydaje się warta świeczki.

jamówię

Ja mam stockowe i grą Lebena jestem zachwycony,ale może w 300F są inne? BTW,zawsze największa różnica i zmiana, to inne paczki.

MAC

Do Nautiliusa zwykłem podchodzić jak pies do jeża...
500 zl za wymianę kondensatorów to dość sporo. A kondensatory po 100$ to cena u nich czy rynkowa? Jakie to konkretnie kondensatory są?

jamówię

Wieszatiel ma wersję X,ja mamF i tam są chyba inne. W wątku chyba są zdjęcia mojego Lebena.

Jakub

Cytat: Wieszatiel w Listopad 16, 2016, 21:23Jupitery.

To są bardzo fajne kondensatory, ale trochę duże, więc sprawdź najpierw czy się zmieszczą, bo tam od spodu jest niewiele miejsca. Porównywałem w roli sprzęgających takie Jupitery o pojemności 0.1uF z radzieckimi k40y9 (papier w oleju, folia aluminiowa) i naszymi Mifleksami (folia aluminiowa). Jak dla mnie nie było praktycznie różnicy pomiędzy Jupiterami a tymi ruskimi, a na pewno nie taka, która uzasadniały by różnicę w cenie. Mifleksy grały odrobinę ciemniejszą, wygładzoną górą. Myślę, że warto najpierw sprawdzić te ruskie, bo może się okazać, że się sprawdzą. Są jeszcze teflonowe k72p6, które są podobno jeszcze lepsze, ale tych nie miałem.

Cytat: masza w Listopad 16, 2016, 21:35500 zl za wymianę kondensatorów to dość sporo.

Za 10 minut roboty... Bo tam są raptem cztery kondy sprzęgające.

Wieszatiel

Jupiter Copper Foil Paper & Wax. jupitercondenser.com/product/copper-foil-paper-wax-capacitors
Chcą 500 bo kondy są duże i jest to poważna przeróbka. Tak twierdza. Ręki sobie uciąć nie dam , ale we wszystkich wersjach Hyodo wkładał chyba takie same. Ja też jestem zachwycony, relacja jakość- cena jest w tym wzmacniaczu rewelacyjna. Kusi jednak myśl, że może być JESZCZE lepiej. Znalazłem jedną recenzję, gdzie Leben nie spodobał się recenzentowi bo... był zbyt przezroczysty??? Gość mnie wyrwał z butów.

Jakub

Cytat: Wieszatiel w Listopad 16, 2016, 21:51Chcą 500 bo kondy są duże i jest to poważna przeróbka. Tak twierdza.

Te kondensatory są przylutowane na oczkach lutowniczych. To jest maksymalnie 10 minut roboty. Są faktycznie większe od oryginalnych, ale jeżeli tylko ich średnica pozwoli na zamknięcie obudowy, to się zmieszczą.

jamówię

Cytat: Wieszatiel w Listopad 16, 2016, 21:51
Jupiter Copper Foil Paper & Wax. jupitercondenser.com/product/copper-foil-paper-wax-capacitors
Chcą 500 bo kondy są duże i jest to poważna przeróbka. Tak twierdza. Ręki sobie uciąć nie dam , ale we wszystkich wersjach Hyodo wkładał chyba takie same. Ja też jestem zachwycony, relacja jakość- cena jest w tym wzmacniaczu rewelacyjna. Kusi jednak myśl, że może być JESZCZE lepiej. Znalazłem jedną recenzję, gdzie Leben nie spodobał się recenzentowi bo... był zbyt przezroczysty??? Gość mnie wyrwał z butów.

Dobre,zbyt przezroczysty,właśnie ta cecha w tym maluchu jest magiczna.

Wieszatiel

Jakub
Zmieszcza się. Wymieniają na Jupitery albo V-Capy- też duże i cena bagatela 169$ za sztukę. Gość z Nautilusa, który to robi, mówi że na Jupiterach Leben gra lepiej, to i po co przepłacać? Pacuła ma na V-Capach. On jest naczelnym audiofilem, to musi mieć droższe :D :D