Wokół czarnej płyty

Zaczęty przez frywolny trucht, Kwiecień 29, 2015, 11:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Sprzedaż nowych płyt nie przestaje zadziwiać.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


elem

Mnóstwo bzdur, nieprawdziwe tezy, błędne wnioski.  :(
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

My winylomaniacy poprawiamy sobie humor tymi statystykami,ale prawda jest taka ,że jesteśmy niszą i w tej niszy pozostaniemy. Świat się cyfryzuje i już.Sama cyfra też się rozwija,uszlachetnia.Jest tylko jedno ale,ja po prostu lubię winyl ,jego format ,okładkę ,rytuał czyszczenia, dbania .Pliku cyfrowego nie zobaczę ,a z rytuału pozostał jeno tylko backup.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

#4
W artykule linkowanym wyżej Pani Olga Drenda pisze:

"Powodem, dla którego odczuwamy sympatię do winylu czy kliszy fotograficznej, są właśnie defekty
Pani Olgo, ktoś to Pani powiedział czy ta bzdura powstała na skutek defektu w postrzeganiu rzeczywistości?

dalej
"W 2007 r. kilku właścicieli sklepów płytowych w Baltimore wpadło na pomysł, żeby zorganizować Dzień Płyty Winylowej. Record Store Day błyskawicznie zamienił się w ogólnoświatowe święto niezależnych sklepów płytowych i tradycyjnych nośników muzycznych"

Ile razy można powtarzać niedorzeczność o Dniu Płyty Winylowej? Z okazji Record Store Day ukazywały sie i ukazują winyle, CD, kasety, T-Shirty itp. Następne zdanie o RSD już prawdziwe ale bez wytłuszczonej końcówki.

"Odbywa się co roku w trzecią sobotę kwietnia"

Nie doczytała już Pani w wikipedii dlaczego właśnie wtedy? Za Bilboard - As part of the upcoming "Record Store Day" (April 19), Metallica will make its first in-store appearance in nearly a decade. The band will participate in an signing and meet-and-greet at Rasputin Music's Mountain View store, near San Francisco. To było w 2008. Od tego czasu RSD jest obchodzone w trzecią sobotę kwietnia.
http://www.billboard.com/articles/news/1046147/metallica-in-store-set-for-record-store-day

"Nieoczekiwanie od tamtej pory popyt na płyty winylowe rośnie."
Zdanie odnosi się do 2007r i jest oczywista nieprawdą, wystarczy siegnąć do statystyk, których pełno w sieci. Sugeruje też, że to wymyślenie RSD spowodowało fakt komercyjnego odrodzenia się płyty winylowej, co jest kolejną bzdurą.









Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Obawiam się ,że pani Olga nie odpowie na twoje pytanie. ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jamówię

Ale może chociaż doczyta,jak następnym razem będzie googlać w celu poznawczym.
Obecni pismacy,z małymi wyjątkami to dno,wszystko robią z za biurka i jeszcze nie umieją użyć kopiuj-wklej z wiki,padaka >:(

frywolny trucht

W dzisiejszych czasach nisza  kojarzy się z rzeczą szlachetną. Natomiast Wyborcza ciągle nie może się zdecydować czy chce być gazetą mądrą czy głupią. Dziennikarzy ma na pewno coraz głupszych i w takich momentach jak ten artykuł, to wychodzi.

Pies zjadł właścicielkę. Czy to Fakt? czy to SE? Nie, to Wyborcza.
http://wyborcza.pl/1,87648,17792632,Pies_zjadl_wlascicielke__Cale_Pabianice_chodza_ogladac.html#TRNajCzytSST
komentarze- bezcenne.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jamówię

Wyborcza ro zwykła szmata i nie mam na myśli politykierstwa,czytaliście jak "przewalili"Pacułę i jego japońskich gości?szmaciarstwo i tyle. Nie biorę do rąk.

Keef98

Artykuł tak durnowaty, że aż śmieszny ;) Kawa poleciała na monitor ;D
Zauważyliście, że "Wyborcza" kocha jechać po winylach, audiofilach, melomanach itd.? Taka "Polityka" (oprócz polityki wszystko w niej jest ciekawe ;)) raz miała całkiem sensowny artykuł o winylach.

Wireless

Artykuł sam w sobie opowiada o fakcie, niestety.
Poziom wyborczej to już zupełnie inna sprawa. W zasadzie poziom większości gazet = poziomowi tzw. hehehe "Klasy Politycznej". Jaki kraj, takie gazety. Niestety.
Pozdrawiam, Wireless

elem

#11
Ciekawy problem poruszył na AS kolega Krzysztof_54067. Linkuję aby nie być posądzonym o niegrzeczne kopiowanie wątku, choć wcześniej w prywatnych rozmowach z forumowiczami AM już poruszaliśmy ten problem.

http://www.audiostereo.pl/vinyl-produkcja-problemy-branzy-waskie-gardla_120015.html

Czy ktoś zaryzykuje i zacznie budować nowe linie do tłoczenia płyt gramofonowych? Jak długo musi trwać winylowa hossa aby takie przedsięwzięcie się zwróciło? Do tej pory nikt z wielkich graczy nie zdecydował się na taką inwestycję. Może potrzebny filantrop? A może jest jakiś program dopłat/funduszy UE, pod który dałoby sie podciagnąć budowę nowej fabryki pras i osprzętu?
Rewitalizacja Zakładów Chemicznych PIONKI? 

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Wireless

Elemie, ja się obawiam, że nikt się nie zdecyduje. Obawiam się, że jesteśmy ostatnim pokoleniem, które ten nośnik traktuje serio. Może z wyjątkiem Keefa ;) - ale to mniejszość mniejszości. Za jakiś czas śladu po tym nie będzie. W sumie to może i dobrze - ceny winyli albo
(a) spadną, bo nikt ich nie będzie kupował - i wtedy my sobie wreszcie poużywamy :)
albo
(b) wzrosną jeszcze bardziej, jako nośnika stricte kolekcjonerskiego. I wtedy ... też dobrze - będziemy bogaci ;)

Nośnika tylko szkoda ...
Pozdrawiam, Wireless

Keef98

#13
Cytat: wireless w Maj 09, 2015, 13:18
Artykuł sam w sobie opowiada o fakcie, niestety.
Ale ubarwia niektóre fakty w straszny sposób i chyba bierze skrajne przypadki. Nie każdy słuchający nośnika x ma takie nastawienie, jakie przedstawiają media.


Cytat: wireless w Maj 09, 2015, 13:25
Elemie, ja się obawiam, że nikt się nie zdecyduje. Obawiam się, że jesteśmy ostatnim pokoleniem, które ten nośnik traktuje serio. Może z wyjątkiem Keefa ;) - ale to mniejszość mniejszości. Za jakiś czas śladu po tym nie będzie. W sumie to może i dobrze - ceny winyli albo
(a) spadną, bo nikt ich nie będzie kupował - i wtedy my sobie wreszcie poużywamy :)
albo
(b) wzrosną jeszcze bardziej, jako nośnika stricte kolekcjonerskiego. I wtedy ... też dobrze - będziemy bogaci ;)

Nośnika tylko szkoda ...
Dobre ;D
W zasadzie, jestem wyjątkiem, który potwierdza regułę.
A Wasze Dzieci winyli nie słuchają? :o

Edit: literówka ;D

Wireless

Ja, przyznam, nawet tego artykułu nie czytałem. Widziałem tylko tytuł, i mnie odrzuciło.

W swoim czasie rekordem bazarowego kiczu był artykuł pt. "Szybowała jak jaskółka". Artykuł opowiadał o ...  dziewczynie, która rzuciła się z 10 piętra, popełniając samobójstwo.  Gazety nie pamiętam, ale po tym czymś artykułopodobnym już nic mnie nie zaskoczy.


Aaaa - ja piszę o psie, co zjadł kobietę, BTW.
Pozdrawiam, Wireless

Keef98

O psie, który zjadł... że co? O Jezu... Teraz zauważyłam link. Nawet czytać nie chcę.
To każdy pisze o czym innym ;D

Wireless

A co do artykułu o winylach. Niech "se" ta rzeczona Pani Olga wypisuje baje, jakie chce. Teraz wrzuciłem sobie na talerz "Watercolors" Metheny'ego ... i jest magia. I to jest w tym najważniejsze :)
Pozdrawiam, Wireless

Keef98

Jak się puści Metheny'ego to zawsze jest magia, a winylu po prostu magia^3 ;)
Niech se piszą o winylach co chcą, oni słuchają mp3 :P

frywolny trucht

Walker Audio. Model: Procession. Od 45 tys dolarów. Regulacja VTA na pilota :)
https://walkeraudio.com/procession-turntable/
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

"GAD RECORDS WZNOWI JAZZOWE I ROCKOWE PERŁY  Z KATALOGU CZESKIEGO SUPRAPHONU

Polska firma GAD Records, zajmująca się od 2010 roku wyłącznie archiwaliami i reedycjami z kręgu jazzu, rocka, funku i muzyki filmowej, nawiązała współpracę z Supraphonem, wiodącą firmą na czeskim rynku płytowym. Efektem porozumienia będzie wznowienie kilkudziesięciu tytułów z obszernego katalogu czeskiego wydawcy.

Współpraca między firmami zakłada publikację na przestrzeni najbliższych kilku lat starannie wybranych tytułów z archiwów Supraphonu oraz należącego do niego katalogu wydawnictwa Panton. Każdy album zostanie wznowiony na płycie CD, wzbogacony o niepublikowane wcześniej nagrania dodatkowe oraz obszerne, kolekcjonerskie książeczki ze zdjęciami i historią powstawania nagrań (po czesku, polsku i angielsku). Wybrane tytuły ukażą się także w postaci limitowanych płyt winylowych.

GAD Records rozpoczyna publikację płyt 25 września – pierwszym tytułem będzie reedycja otoczonego kultem LP ,,Polymelomodus" orkiestry Gustava Broma z 1976 roku. Później ukaże się wznowienie płyty ,,Elegie" najbardziej znanego czeskiego zespołu z kręgu fusion, Jazz Q. Dwupłytowa, definitywna edycja oprócz katalogowego albumu przyniesie kilkadziesiąt minut muzyki z singli, kompilacji, nagrań radiowych i koncertów grupy. W takiej formule ukaże się wszystkie sześć studyjnych albumów Jazz Q. Wśród dalszych planów znajdują się m.in. nagrania zespołów SHQ, Studio 5 oraz cenionych czeskich big-bandów: Jazzový Orchestr Československého Rozhlasu (Jazzowa Orkiestra Czeskiego Radia) i Prague Big Band Milana Svobody. W przygotowaniu są także zaskakujące, odkrywające wielu artystów na nowo kompilacje.

Jestem niezwykle szczęśliwy, że możemy z pomocą Supraphonu odświeżyć pamięć o wielu doskonałych artystach, którzy są szczególnie bliscy nie tylko czeskiemu, ale i polskiemu słuchaczowi. W czasach żelaznej kurtyny muzyka integrowała nas bardzo mocno. Czeska orkiestra Gustava Broma grywała z polskim mistrzem wibrafonu, Jerzym Milianem, a zafascynowane rockiem progresywnym trio SBB wiele razy dzieliło scenę z grupą Blue Effect. My po latach również nie uznajemy barier i chcemy dalej przypominać po prostu dobrą, piękną muzykę, wznawiając ją w najlepszej z możliwych formie, mówi Michał Wilczyński, szef GAD Records.

Podobnie jak Michał, w Supraphonie wierzymy, że integracja Czechów i Polaków poprzez tą piękną muzykę nie jest tylko historią z przeszłości, pozostałością po żelaznej kurtynie, mówi Iva Milerová, dyrektor generalny Supraphonu. Jedną z najpiękniejszych rzeczy, jakie przynosi muzyka, jest zdolność do dzielenia doznań z słuchania. Przez dźwięki jesteś bliżej innych, nieważne skąd pochodzą.

O Supraphonie
Największa firma płytowa w Czechach, powstała w 1949 roku, działająca przez wiele lat z powodzeniem na polu wszystkich gatunków. Dzisiaj Supraphon to największy lokalny producent fonogramów, skupiający się na muzyce rockowej, popowej, ale także klasyce – ze szczególnym naciskiem na czeskich i słowackich kompozytorów. To także znaczący producent audiobooków.

O GAD Records
Wydawnictwo specjalizujące się w reedycjach i publikacji archiwaliów z kręgu jazzu, rocka czy muzyki filmowej, uznawane przez media i fanów za jedną z najlepszych firm płytowych w Polsce. Wydaje głównie polskich artystów, ale pozostaje otwarte na dobrą muzykę z sąsiednich krajów."
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Kolejny polski producent gramofonów: http://www.muarah.pl/sample-page/gramofon/

"Z radością informujemy, że nasze produkty będzie można obejrzeć i wypróbować na tegorocznym Audio Video Show. Zapraszamy wszystkich do pokoju 718 na 7 piętrze w hotelu Radisson Blu Sobieski w Warszawie w dniach 6-8.11.2015.
Oprócz prezentacji naszego zestawu analogowego: gramofonu Mr. Black/White z ramionami Jelco, przedwzmacniacza gramofonowego MU-2 i wzmacniacza zintegrowanego MU-4 przygotowaliśmy atrakcję dla miłośników czarnych krążków: Zaprezentujemy prototypowe urządzenie, służące do odtwarzania płyt winylowych w systemie kwadrofonicznym SQ."

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Październik 29, 2015, 09:26Kolejny polski producent gramofonów: http://www.muarah.pl/sample-page/gramofon/
Poczytałem sobie o gramofonie Mr. Black i zarówno to co widzę na zdjęciu jak i to co czytam baaardzo mi się podoba.
Cena 17kzł za napęd z ramieniem Jelco do okazji może nie należy ale też obiecuje wiele. A półka to już dość zacna bo ProJecta X-tension.

Wpisuję na moją krótką listę AShow 15.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

W tej chwili na allegro- w zakładce gramofony- jest niemal 2 tysące ofert sprzedaży. Mniej więcej, po równo, z gramofonami nowymi i używanymi. Większość nowych to plastikowy, marketowy szajs, natomiast  w używanych- PRL-owskie konstrukcje, w dobrym stanie, jak Adam czy Daniel, coraz odważniej przekraczają tysiaka  ;D 
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

http://www.gmrecords.pl/polskie-winyle-wracaja/

"Pierwszą winylową płytą, wytłoczoną w Polsce po prawie 25-letniej przerwie, jest koncertowy album Budki Suflera, Cień Wielkiej Góry live z Przystanku Woodstock, wydany przez firmę Złoty Melon. Winyl wytłoczony jako pierwszy zostanie przekazany na licytację podczas 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2016 roku."
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93