Czy warto kupić ten CD Player?

Zaczęty przez muda44, Luty 02, 2019, 20:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

gabler

#75
CD 23t, trafił mi się mega zadbany egzemplarz

jimmi

Mialem go, ale nie zagrzal u mnie miejsca zbyt dlugo. Cos mnie irytowalo w srednicy, nie mial zadziornosci w gitarach.
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

gabler

Oczywiście to kwestia gustu no i konkretnego egzemplarza zapewne bo podobno w niektórych mocno eksploatowanych kondy tracą parametry i grają dość oszczędnie... Ten mój jest dynamiczny i z zadziorem no ale ciekawe jak grałby nowy.
Też się zastanawiam nad wymianą kondensatorów bo może będzie jeszcze lepiej ale i tak granie jest rewelacyjne, mocno reaguje na podanie po właściwej stronie fazy, może miałeś odwrotnie wtedy faktycznie średnica o dynamika kuleje

muda44

Cytat: gabler w Luty 09, 2019, 07:02
CD 23t, trafił mi się mega zadbany egzemplarz
Widziałem tą aukcję i miałem kiedyś CD23T , nawet go trochę modyfikowałem .
Niby tani a fajny mechanizm , do tego bardzo ładny wyświetlacz ale brzmienie zbyt sztuczne , wysuszone , techniczne .
Wyżej oceniam podobnie wyceniany Primare D30.2MKII .

Jednak kupiłeś CD ;)
Mając DACe o których mówiłeś to nadal podtrzymuję że według mnie lepiej kupić dobry transport .
Z 1500zł byś dołożył łącznie z kablem cyfrowym ale to zupełnie inny poziom ;)

Ale skoro już go masz to może tego spróbuj .
https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2102.0


gabler

#79
Tak kupiłem pewnie z sentymentu, byłem ciekaw tego RingDaca, wyciąga z tła mnóstwo detali i jest w miarę równy, ten mój suchotnikiem nie jest co ciekawe, to dobre granie i coś czuję, że po wymianie kondów będzie jeszcze więcej nasycenia, od moich daców lampowych praktycznie nie odstaje, to trochę inne nie gorsze granie, teraz chodzi na interconekcie Furukawy Amadeusie
Mocno reaguje na sieciówki
Może się kiedyś trafi jakiś konkretny transport ale tu niestety trzeba wydać konkretne pieniądze

muda44

3 - 3,5kzł transport + około 1000zł coax ;)


gabler

Ja chcę go posłuchać!

No jasne zdzwonimy się!
A chodzi o Amadeusa czy cd

elem

Amadeus to raczej łagodny, gładki przekaz z barwą po cieplej stronie. Takim go zapamiętałem. Do Arcama jak znalazł :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

McGyver

Cytat: gabler w Luty 09, 2019, 14:53
Ja chcę go posłuchać!

No jasne zdzwonimy się!
A chodzi o Amadeusa czy cd
Oczywiście że o kabelek.