ECC83, 12AX7, 7025 i ich pochodne.

Zaczęty przez rudy-102, Luty 21, 2015, 13:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

Bedford

W moich wpisach nie było nic ad personam. Napisałem tak jak było - dyskutowanie przez znajdowanie co chwila nowych cytatów. Albo się coś wie i potrafi to wyjaśnić , albo się szuka na bieżąco informacji , żeby się czymś podeprzeć.
I kota ogonem nie odwracałem , pisałem to samo szukając sposobu na lepsze wytłumaczenie , bo temat nie jest powszechnie znany i dobrze rozumiany.

qqrydza

Duża wiedza...

;)

Wszystko jest jasne i piszemy o tym samym ale sposób w jaki to przedstawiałeś na początku był, jak to wcześniej ująłeś, nieprecyzyjny i mylący. Jak dla mnie.
:)


Cytat: Bedford w Styczeń 20, 2021, 00:06Może ten ten tekst wyjaśni to lepiej niż ja wcześniej.


Cytat: Bedford w Styczeń 20, 2021, 00:06condenses on the cool walls of the tube in a thin coating, the getter spot or getter mirror, which continues to absorb gas.Non-evaporable getter  – The getter remains in solid form.

No i wyjaśnił?



Bedford

Powinien , ale to nie mój problem.

Kluczowym słowem w tekście który przytoczyłem wyżej jest – materiał.
W największym skrócie : getter to materiał służący do przechwytywania cząsteczek gazu , a nie ring , czy cup w którym się getter umieszcza w jego nieaktywnej formie.

qqrydza


Bedford

Cytat: qqrydza w Styczeń 20, 2021, 08:54Cytat: Bedford w Dzisiaj o 00:06

    condenses on the cool walls of the tube in a thin coating, the getter spot or getter mirror, which continues to absorb gas.Non-evaporable getter  – The getter remains in solid form.


Połączyłeś w tym cytacie dwa różne zdania które nie mają ze sobą nic wspólnego.

" Non-evaporable getter  – The getter remains in solid form."  - to pewna forma gettera stosowana tylko w niektórych lampach. Getter [materiał]pozostaje tam w formie stałej , nie wyparowuje. W większości lamp getter występuje w formie srebrzystej powłoki.

qqrydza

Interludium.

:)




Pboczek

Wśród powyższych czterech lamp, jedna wygląda jakby miała zdecydowanie mniej tej powłoki na suficie. Pozostałe trzy, w miarę równo. Czy tak wygląda zużycie?


Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

qqrydza

 :)

Nie, ma to związek z kształtem gettera i jego pochyleniem.

Poniżej na przykładzie Valvo.


Horizon

Dobry wieczór.

Witam forumowiczów jako początkujący użytkownik lamp. Od kilku tygodni mam wzmacniacz hybrydowy Unison Research Unico Primo. Dopiero wchodzę w klimat, zbieram doświadczenia, osłuchuję się.

Mam do Was pytanie czy znacie i co sądzicie o takiej lampie. Westinghouse. Lata 60-te. USA.

Dziękuję.




GB



Cytat: Horizon w Styczeń 23, 2021, 20:20
Dobry wieczór.

Witam forumowiczów jako początkujący użytkownik lamp. Od kilku tygodni mam wzmacniacz hybrydowy Unison Research Unico Primo. Dopiero wchodzę w klimat, zbieram doświadczenia, osłuchuję się.

Mam do Was pytanie czy znacie i co sądzicie o takiej lampie. Westinghouse. Lata 60-te. USA.

Dziękuję.

O lampie się nie wypowiem, choć pracuje w firmie założonej przez Pana Westinghous'a. Przy kokazji był on takim człowiekiem renesansu - wymyślił i dostarczał rządowi USA miedzy innymi krzesła elektryczne.

Przy okazji ładny obrusik.

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

PowerHen

Cześć,
mam pytanie, może ktoś słyszał lampy ECC83 w preampie typu SRPP.
Z góry dziękuję za każdą relację.

masza19

qqrydza, masz jakieś Philipsy/Miniwatty?

qqrydza

Coś konkretnego szukasz? Philipsy z Heerlen a Miniwatty Dario z Suresness czyli Radiotechnique.

masza19