Najdziwniejsze lub najrzadsze elementy toru audio

Zaczęty przez Michał Trójmiasto, Wrzesień 27, 2018, 20:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

Michał Trójmiasto

Koleżanki i Koledzy,

proszę o przykłady sprzętów, które stanowią według Was niszę niszy na rynku audio. Chodzi mi np. o sterowniki na 4 magnetofony, jakieś ekwalizery, rozdzielacze itp. Z góry dziękuję. Z sugestii - ostatnio pojawił się na rynku tłumik trzasków płyty winylowej, za jakieś 1500 funtów. Chodzi mi właśnie o tego typu ciekawostki.

dino


frywolny trucht

Miotła do zbierania ładunków elektrostatycznych z płyty winylowej.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

McGyver

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 27, 2018, 21:15
Miotła do zbierania ładunków elektrostatycznych z płyty winylowej.
Dwadzieścia osiem lat temu miałem identyczną. Miała jeszcze przewód który należało podłączyć do uziemienia.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Cytat: McGyver w Wrzesień 27, 2018, 21:17
Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 27, 2018, 21:15
Miotła do zbierania ładunków elektrostatycznych z płyty winylowej.
Dwadzieścia osiem lat temu miałem identyczną. Miała jeszcze przewód który należało podłączyć do uziemienia.

W samochodach też próbowano, bo kopały.


ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Melepeta

Taką Holfi mam jedną (i używam). A miałem 5. Nawet Maszy wysyłałem do testów.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino


vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.


dino


vasa

Cytat: dino w Wrzesień 27, 2018, 22:15To może przynajmniej na prostatę ?
Chcesz na tym siedzieć czy aplikować bardziej bezpośrednio?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

dino

Cytat: vasa w Wrzesień 27, 2018, 22:26Chcesz na tym siedzieć czy aplikować bardziej bezpośrednio?
Codziennie słyszę jadąc autem o lekach cudownych na.
A na prostatę to chyba najlepiej by to cudo było sprzedać i ....

jajacek1410


Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 27, 2018, 21:15Miotła do zbierania ładunków elektrostatycznych z płyty winylowej
Miałem takie cudo. Podłączałem kabelkiem do kaloryfera, a nawet do piorunochronu. To urządzenie powinno służyć na lekcjach fizyki  do pokazywania dzieciom, jak skutecznie naelektryzować płytę przez pocieranie. Szczerze odradzam. Wypierniczyłem do kosza.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

jajacek1410

Z dziwnych urządzeń to wiedziony ciekawością zaopatrzyłem się kiedyś w Tomankowy generator fal Schumanna. Promocja była. Z tego co zrozumiałem - jak sobie człowiek zaaplikuje niską częstotliwość 7 z groszami Hz,  to słyszy bardziej audiofilsko. Nie dane mi było usłyszeć, a zatem uwierzyć. Nie polecam. Chyba, że promocja będzie.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Melepeta

Miałem ten generator od Tomanka. Pożyczyłem na test i też nic nie usłyszałem, żeby mi lepiej grało.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

maniek67

To raczej ma wpływać na nas. Na nasze samopoczucie.

Old Man Kensey

Swego czasu, jeszcze takie dziwadło było bardzo modne i ostro promowane przez Branżę - próbowaliście? Ja próbowałem, nic w sumie nie usłyszałem... pewnie zbyt słaby sprzęt miałem 😈
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

LampowY

Dziękować rozumowi uchowałem się bez ceramiki na CD  ;D
Najdziwniejszym moim wybrykiem był zakup myszy Entreq ale uczyniłem to z aspektów wizualno estetycznych.
No kurde podobały mi się  ;D

Mam je zresztą cały czas  8)


McGyver

Cytat: Old Man Kensey w Wrzesień 29, 2018, 09:35Ja próbowałem, nic w sumie nie usłyszałem... pewnie zbyt słaby sprzęt miałem 😈
Było se to na uszach powiesić, to byś usłyszał  :D

Melepeta

Są jeszcze demagnetyzery płyt CD. Furutech RD-2, Acoustic Revive RD-3.
Ja używam demagnetyzera DIY.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

dino

Cytat: Melepeta w Wrzesień 29, 2018, 21:13Są jeszcze demagnetyzery płyt CD
Wykonanych z plastiku i aluminium   ;D