Wireworld Eclipse 7

Zaczęty przez frywolny trucht, Styczeń 29, 2021, 12:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Zagościł u mnie. Parę dni temu słuchałem pewnej płyty i mi wyszło, że coś słabo cyka. Mam fazę na ten szczegół po zmianie gramofonu. Więc nie ma mowy o wadzie słuchu. Ponieważ dawno nic nie grzebałem w ołtarzyku, zamiast dać spokój stwierdzeniem- tak jest nagrane- postanowiłem zanabyć interkonekt ,o którym piszą, że potrafi zakłuć wysokimi :) Dziś przyszedł, wypiąłem Belden 8402 ii podłączyłem nowego herbatnika. I rzeczywiście gra wyraźnie inaczej. Lubi cyknąć, inne rzeczy powyłaziły na wysokiej średnicy. Z drugiej strony zrobiło się trochę technicznie. Czy to będzie rozwiązanie uniwersalne? Na dłużej? Niech gra, obaczym.

Ktoś miał do czynienia z tym przewodem Wireworld?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

Moje nie były w takim ładnym opakowaniu. Jednak mój słuch jest na tyle upośledzony, że w kablach nie słyszy różnicy. Kupiłem je, kiedy przywiozłem swój, magnetofon i tak sobie grają.

Pozdrawiam,
GB
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Melepeta

Miałem tego Eclipse 7. Chyba też zmieniłem z Beldena 8402. Na pewno nie pamiętam. Przeskok jakościowy był bardzo duży. Dopiero Transparent MusicLink Super XL zastąpił godnie Wireworlda.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

frywolny trucht

Na razie nie piszę nic kategorycznie, ale od paru dni pałowałem jedną płytę. Tak mnie wzięła. Także w stanie podwyższonej wrażliwości ( whisky) i ewidentnie wyszło mi, że mnie tu coś oszukuje. Przerzuciłem przewód i jak mi wokal męski syknął, wiedziałem, że stała się rewolucja. Trudno jednak się dziś jakoś kategorycznie okopywać, trzeba mu dać pograć i podmienić za jakiś czas dla porównania :) Istnieje też ryzyko, że- jak pisałem wcześniej- wolę Beldena, bo się lepiej sprawdza w większości płyt.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

amati74

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 29, 2021, 12:09
Zagościł u mnie. Parę dni temu słuchałem pewnej płyty i mi wyszło, że coś słabo cyka. Mam fazę na ten szczegół po zmianie gramofonu. Więc nie ma mowy o wadzie słuchu. Ponieważ dawno nic nie grzebałem w ołtarzyku, zamiast dać spokój stwierdzeniem- tak jest nagrane- postanowiłem zanabyć interkonekt ,o którym piszą, że potrafi zakłuć wysokimi :) Dziś przyszedł, wypiąłem Belden 8402 ii podłączyłem nowego herbatnika. I rzeczywiście gra wyraźnie inaczej. Lubi cyknąć, inne rzeczy powyłaziły na wysokiej średnicy. Z drugiej strony zrobiło się trochę technicznie. Czy to będzie rozwiązanie uniwersalne? Na dłużej? Niech gra, obaczym.

Ktoś miał do czynienia z tym przewodem Wireworld?
Ty to Frywolny tani w utrzymaniu nie jesteś [emoji12]https://www.futureshop.co.uk/wireworld-gold-eclipse-7-2-rca-to-2-rca-audio-cable?gclid=Cj0KCQiAx9mABhD0ARIsAEfpavScHZFimT6Udb2qqYlX9ncdqqFvJw1RwTBkCzwNk6Fuy0tHCBFRLoMaAhJPEALw_wcB

frywolny trucht

Tak ale w drabince mam najniższy Eclipse. Co prawda domówiłem jeszcze wersję Silver Eclipse, czyli trochę wyżej, ale coś dojść nie może.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93