Koncerty i inne wydarzenia muzyczne

Zaczęty przez GregWatson, Wrzesień 06, 2014, 17:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: Alexander w Luty 17, 2019, 22:57może  chociaż z drugiej części Libertango kojarzysz 
Noo... Coś niecoś.
Dzisiaj była rozmowa na ten temat.
W Argentyńskiej części Patagonii żyli sobie Indianie. Dzicy tacy.
I jak na początku XX w cywilizacja dotarła w te rejony to postanowiła hodować tam owce. I jak postanowiła tak zrobiła.
A Indianie jak zobaczyli że coś puchate hasa po pampie to zaczęli to zjadać.
Jak Cywilizacja nie doliczyła się owiec to wszystkie szkodniki (Indian znaczy, jakieś 5000szt) eksterminowała.
I od tego czasu owce przestały ginąć i urodził się Astor od libertanga :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Cytat: vasa w Luty 17, 2019, 23:37Jak Cywilizacja nie doliczyła się owiec to wszystkie szkodniki (Indian znaczy, jakieś 5000szt) eksterminowała.
Kolega podróżuje właśnie po Australii i ma podobne obserwacje dotyczące eksterminacji
"szkodników". I nie ma na myśli zawleczonych tam królików  :(

nosferartur

Cytat: Alexander w Luty 17, 2019, 22:57No może  chociaż z drugiej części Libertango kojarzysz

Libertango znają nawet wszyscy ci, którzy nie odróżniają tanga argentyńskiego od międzynarodowego i nigdy nie słyszeli o Piazzoli. :)

https://www.youtube.com/watch?v=aY-E8RS9vo4
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

zalun

Na razie tylko zdjęcie. Napiszę coś wkrótce. Iconoplast NYC najlepszy z tego co widziałem, ale nie mam zdjęcia.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk


malg

#604
wczoraj w progresjii - CARAVAN
nie moja bajka, może 30 lat temu bym sie zachwycił (bitety dostałem w prezencie)
progresywny rock ? chyba tylko dlatego ze instrumentarium bogatsze o skrzypce, flet, ....
raczej pop rock grany troche inaczej

takie melodyjne granie

EDIT
pierwsze zdjecie to support - zespół z krakowa - nazwy nie zapamiętałem

malg

i jeszcze


zalun

Wczoraj Skalpel Big Band. Poza jednym otworem spoza głównego setu to nic ciekawego. Nagłośnienie to zupełny zawód. Grała praktycznie wyłącznie prawa kolumna, a upolowałem miejsca na potencjalny sweet spot. Zaczęli jeden utwór od perkusji, która była po prawej i słychać było prawie w punkt, potem dołączyły kongi, które stały po lewej stronie sceny, a dźwięk dobiegał z tego samego miejsca co perkusja. Potem już było tylko gorzej.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk


wiki

Voo Voo
Gomunice klub Bogard.
03.03.2019 godz. 18:00
Ja się wybieram...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Już w domu... po koncercie...
Jak zwykle wspaniała atmosfera i świetna muzyka...
Zdjęcia... zapomniałem aparatu... więc tylko z komórki...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Hubertrs

Dzisiaj bylem n takim kameralnym koncercie zespolu o nazwie Heavy beat brass band, no i bardzo mile zaskoczenie, sporo klasykow jazzowych ale i ich aranzacje znanych utworow.
Swietnie spedziny czas

Hubertrs

Jak by zacytowac klasyka: https://www.youtube.com/watch?v=SGLOaYTqfSM
oze tylko zmienic sushi na pizza.
Ale chyba nic innego mi nie pozostaje bo https://www.pizzaexpresslive.com/venues/soho-jazz-club
ciagle ma fajne koncery, dzisiaj idziemy na Wojtka Mazolewskiego

Hubertrs

Wojtek Mazolewski Quintet sie naprawde popisali a ich interpretacja "out of space" Prodigy byla fenomenalna

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

jajacek1410

Za chwilę, o 22,15 na reżimowej kulturze koncert The Dillinger Escape Plan. Myślę, że warto rzucić okiem i uchem.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

Alexander

Będzie w Poznaniu 30 czerwca - bilety są. Jeszcze  ::)


Alexander

Jak ktoś nie może spać i dysponuje TVP Kultura, to właśnie gra Jagodziński. Koncert z Filharmonii Poznańskiej.

Alexander

No i wybrałem się na koncert. Rozpoczęli panowie ze szczecińskiej kapeli Lebowski (coś dla miłośników muzyki filmowej), a następnie gwiazda wieczoru czyli niemiecka formacja RPWL (coś dla wielbicieli Pink Floyd). Obydwa zespoły grają rocka progresywnego. Nagłośnienie bardzo dobre. Publika tylko jakby nieco wiekowa  8)

wiki

Dzięki za relację zdjęciową....😀
A gdzież ten koncert się odbył? 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Alexander

Cytat: wiki w Kwiecień 14, 2019, 02:00Tej piegowatej nie było?
😁
Piegowatej tylko garniturek był na estradzie i duuuuża fota na okładce winyla przed koncertem  ::)
Koncert odbył się w Suchym Lesie
http://osrodekkultury.pl/wydarzenia/koncert-rpwl-lebowski/

Kangie

Cytat: Alexander w Kwiecień 14, 2019, 06:55Koncert odbył się w Suchym Lesie
Gościłem tam w firmie Romag kilka lat temu.

Alexander


Kangie

#622
Tak, widzę że ta nazwa obowiązuje od 2013 r. Wcześniej nazywali się Romag S.J. Działałem z nimi przy oprzyrządowaniu specjalnym w latach 2006-2010.
Jeden z ich konstruktorów mówił zamiast "śruba" - "śrub". Czyli np. "Damy tutaj dwa śruby" ;)
Pamiętam lasy, przejazdy kolejowe pojawiające się znienacka. Jeździłem wtedy bez nawigacji. Złotniki/Suchy Las. Jeździliśmy w trzy miejsca, bo w każdym z nich mieli inny park maszynowy/spawalnię itp.

drizzt

To bardziej zgromadzenie niż zwykły koncert ale Dr Misio na koniec wypadł świetnie, zresztą jak zwykle. Organek też ale gitara mu przerywała.. Solidarni z nauczycielami  8)
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

Hubertrs