LP klasyka

Zaczęty przez kefas, Wrzesień 14, 2018, 13:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

#300
Cytat: Alexander w Październik 09, 2018, 17:54
Poproszę Camille S.

Właśnie do mnie dotarło  że dzisiaj 183 urodziny Camille Saint-Saens'a [emoji4][emoji512]
A jutro 205 urodziny Verdiego [emoji3]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kefas

Pierwsza i druga gra ładnie ewentualnie czasem w cichych fragmentach coś pyknie. Z nad Wołgi i Donu oprócz pieśni przez całą płytę słychać delikatne smażenie a na drugiej str. na początku głośne pyknięcia za nią 3zł.Karneval na początku ma kilka pyknięć. Mozart na Decca kilka głośnych pyknięć na drugiej str. Oboenkonzerte na FSM gra ładnie.   

Alexander

Poproszę pierwszą i ostatnią, czyli Debussy i koncerty na obój

kefas

Ok. Pierwsza i ostatnia

kefas

Pierwsza  czasem w cichych coś skrzypnie. Carmen smaży przez całą płytę więc 3zł. Kolejna czasem delikatnie zaskrzypi ale odsłuch komfortowy. Chopin Delikatnie smaży przez całą płyte mimo to w cenie 5zł i na koniec kolejny podwójny album i gra ładnie a że dwa nośniki to 10zł.

Piterski

#305
Handla poproszę i Chopina.

PS. To już będą razem cztery. Poprzednia paczka dotarła bezpiecznie ale jeszcze nie myłem i nie słuchałem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kefas

Fajnie, że dotarła. No i kolejne do kolekcji Handel i Chopin

malg

Własnie dzisiaj przyszła paczka, ale jeszcze nie rozpokowana leży u mojej mamy w Warszawie,
jutro odbiorę i potwierdzę że wszystko ok

kefas

No to się cieszę, że ,,paka'' dotarła.

kefas

Ivo i Horowitz grają ładnie Carmen i Strauss czasem w cichych posmaży. Tak na szybko bo na weekend wyjeżdżam a następne obrazki w poniedziałek wieczorem.

Alexander


kefas


kefas

Pierwszy Chopin - od czasu do czasu zatrzeszczy, Drugi ma trzaski przez całą płytę, Album dwupłytowy 1LP, 1str. jest ok na drugiej str. kilka pyknięć 2LP, ma trzaski na pierwszej str. za niego 8zł. Opera w języku słow/czes? Rusałka  na 3-ech płytach gdzie na 2str pierwszej płyty kilka głośnych trzasków, 2LP na pierwszej str. pod koniec słychać smażenie a na 2str. od czasu do czasu, trzeci Lp również od czasu do czasu coś pyknie lub zatrzeszczy ale za niego 15zł


kefas

I już masz 10 sztuk. Wysyłamy czy czekasz? W tym tygodniu będzie na 99% koniec

McGyver

Skoro w tym tygodniu będzie koniec, to poczekam do końca. Po co się rozmieniać na drobne?

kefas

Chopin na początku 1 i 2 str kilka trzasków dalej komfortowo. Callas przez całą płytę mogą się pojawić trzaski bardziej lub mniej głośne ale odsłuch komfortowy? no może nie do końca. Ze względu na jej ,,pianie'' ciężko mi było wytrwać do końca, a może tak ta płyta jest zrobiona a może tak ma to być? Dwupłytowy Bach na Philipsie od czasu do czasu coś delikatnie pyknie a jak dwupłytowy to cena 10zł. Tak samo box Karajana jeśli chodzi o jakość i cenę.

Piterski

Poproszę Bacha i Beethovena.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kefas


Alexander

Nie dałeś rady powiadasz? Więc ja zmierzę się z Marią  :)

kefas

A no spróbuj   ;)

vasa

Cytat: Alexander w Październik 17, 2018, 14:56
Nie dałeś rady powiadasz? Więc ja zmierzę się z Marią  :)
To sceny szaleństwa.
Trudno się chłopu dziwić że poległ [emoji39]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

#322
Dałem radę nie raz, oswojony jestem z szaleństwem, a skusił mnie Angel Records  ;D

I zdaje się dobrnąłem do 10 płyt, kefas poproszę więc o podsumowanie i na pw ile, komu i gdzie przelać

kefas

CytatTo sceny szaleństwa.
Trudno się chłopu dziwić że poległ
Dzięki wybawco  ;D

Ok. Podliczamy

kefas

Chopin, od czasu do czasu trzeszczy a na 2str. kilka pyknięć 3zł Carmen, przez całą płytę słychać głośniej lub ciszej trzaski i ona za3zł. 2LP nad jeziorem od czasu do czasu coś trzaśnie lub pyknie, jej cena 8zł.  Box 2lp Johann und Josef Straus czasem coś pyknie ale odsłuch komfortowy cena 10zł