Wycena? TANNOY F3/M3

Zaczęty przez Jask4er, Maj 24, 2019, 10:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jask4er

Witam ponownie :),
Pod koniec miesiąca będę przymierzał się do zakupu kolumn tannoy. W jakiej cenie przeważnie one są sprzedawane tudzież jaka cena byłaby odpowiednia? Bo w tym momencie przeglądając aukcje etc m3/f3 wacha się między 800-1000 zł A w tej cenie mogę mieć Pylon Audio Pearl 20.
Marantz 2216b, rega planar 2.


Jask4er

Do Marantza 8Ohm a Dali ma 6.
Marantz 2216b, rega planar 2.


Jask4er

Marantz 2216b, rega planar 2.

Piterski

#5
Komis jest ok. mój kolega brał i wymieniał tam sprzęt na inny, ale te Dali w jednym głośniku ma podejrzanie wyglądające zawieszenie, tak jak by było robione.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

McGyver

Cytat: Jask4er w Maj 24, 2019, 15:04
2216b
W manualu sciągniętym z hifiengine jest napisane że można podłączać kolumny 4 omowe.

Natomiast, ponieważ wzmacniacz ma dwie pary zaciskw, absolutnie nie wolno grać jednocześnie na dwóch parach kolumn czteroomowych.
Granie na dwóch parach kolumn ośmioomowych jest dopuszczalne. Stąd zapewne wynika nieporozumienie.
Zatem te Dali są odpowiednie.
Pylony bym sobie odpuścił, uważam że są badziewne.

Jask4er

tylko, że Dali będą się gryźć z wystrojem
Marantz 2216b, rega planar 2.

McGyver

Dali są wykończone pięknym fornirem z naturalnego drewna. Mają solidne, ciężkie skrzynki i solidne, skandynawskie głośniki na odlewanych, aluminiowych koszach, a nie jakąś chińszczyznę. Z takimi paździerzami jak wyżej wymienione Pylony nie ma co porównywać. Paździerze wyglądają kiepsko niezależnie od koloru.

Jask4er

@Piterski w opisie napisane jest, że było robione.

"Stan techniczny - 100% sprawne, grające. Głośniki wysokotonowe od innego modelu, a w przetwornikach niskotonowych zmienione zawieszenie na nowe."
Marantz 2216b, rega planar 2.

frywolny trucht

To jest trudna sprawa, ale może też łatwa? Pylona powinno dać się wypożyczyć i posłuchać. Tannoy M3 są stare, ale jak kupisz dobrze utrzymany egzemplarz, to sprzedasz za tyle samo. W przeciwieństwie do Pylonów. Trochę to karkołomne, ale jak inaczej? Jaką muzykę chcesz grać?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jask4er

jazz, hip hop, bob marley. Raczej stawiałbym na jakieś uniwersalne
Marantz 2216b, rega planar 2.

frywolny trucht

Na tych Tannoyach wychodzi fajnie przestrzeń i wokale. Małe składy, dużo działające wokół średnicy. Skraje tak sobie, przy czym akurat Pylon również nie słynie z basów.
Do hip hopu szukałbym czegoś jeszcze innego.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wiki

Cytat: Jask4er w Maj 24, 2019, 19:52
jazz, hip hop, bob marley. Raczej stawiałbym na jakieś uniwersalne
Chcesz dobrego grania... tanio... z dobrym basem...
Bierz Braun LSxx lub LSxxx.... Te pierwsze małe, te drugie stojące.
Zamiast iksów wstawiasz liczbę. Czym większa tym lepiej.
Z Marantzem powinny się dogadać...
Tylko ten wygląd.... No piękne nie są... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka


McGyver

Góra w tych Paradigmach jest dramatyczna, sycząca, szeleszcząca, szorstka i upierdliwa. Swego czasu upgradowałem takich na pęczki. Teraz nie ma czym, bo wstawiałem tam całe nowe zwrotnice i Vify D25AG których już nie produkują. Poza tym para Vifek kosztowała ~400zł jak jeszcze była dostępna, do tego koszt nowych zwrotnic i przestaje to mieć sens ekonomiczny.

wiki

No poradzić dobrze.... A tu szukając dalej niepotrzebnie...
No chyba, że wygląd...
To juz lepiej te Dali 350, a lepiej 450...
Te 450 to nawet kiedyś miałem... Bardzo dobrze wspominam... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka


McGyver

Cytat: wiki w Maj 24, 2019, 21:01te Dali 350
Sorry bardzo, ale nie doczytałem aukcji, te konkretne są grzebane. Więc rekomendacja modelu - tak, rekomendacja egzemplarza - nie.
Cytat: wiki w Maj 24, 2019, 21:01Te 450 to nawet kiedyś miałem... Bardzo dobrze wspominam... 😀
Skoro tak, to każde gorsze będą Cię wkurzać.

Jask4er

450-tki przekraczają mój budżet maksymalnie mam 1000zł do przeznaczenia na kolumny :/
Marantz 2216b, rega planar 2.

McGyver

Lepiej dozbierać i kupić raz a dobrze niż kupić tanio i natychmiast żałować.

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Jeśli masz do Myślenic stosunkowo blisko to pogadaj z sprzedawcą kolega wprawdzie szedł w górę ale kilka sprzętów wymianiał na zasadzie dopłaty różnicy w cenie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Jask4er

Do Myślenic akurat mam 300km, więc raczej słaba opcja z dojazdem
Marantz 2216b, rega planar 2.

Jask4er

Jest jednak problem, gdyż raczej będę musiał uszczuplić budżet do 650 Max 700 zł czy podejmie się ktoś wyzwania i znajdzie coś wartego uwagi w tej cenie, ewentualnie czy missiony m33i są warte zachodu?
Marantz 2216b, rega planar 2.