HUSARIAA

Zaczęty przez ahaja, Marzec 20, 2016, 12:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

pmcomp

Cytat: miniabyr w Lipiec 17, 2016, 22:15
Cytat: Piterski w Lipiec 17, 2016, 22:02Minabyr nie sprzedał dużo droższego Muna więc
Ja chętnie bym podniósł poziom swojego phono ,ale na prawdę nie mam na co . Nie sprzedam swojego moon'a i nie zamienię na takie samo brzmienie bo po co? Nie zmienia to faktu ,że Husaria gra zacnie. Jak ktoś startuje z duzo niższego poziomu pre do wyższego .to inwestując w Husarię dostaje dużo lepszą jakość . To słychać i w pewnych aspektach jest bezdyskusyjne.


Święte słowa Pawełku.
Ale do Audio Tekne jeszcze Himalaje i sto przepaści dzieli.

pmcomp

Cytat: gratefullde w Lipiec 17, 2016, 22:17
Cytat: miniabyr w Lipiec 17, 2016, 22:15
Cytat: Piterski w Lipiec 17, 2016, 22:02Minabyr nie sprzedał dużo droższego Muna więc
Ja chętnie bym podniósł poziom swojego phono ,ale na prawdę nie mam na co . Nie sprzedam swojego moon'a i nie zamienię na takie samo brzmienie bo po co? Nie zmienia to faktu ,że Husaria gra zacnie. Jak ktoś startuje z duzo niższego poziomu pre do wyższego .to inwestując w Husarię dostaje dużo lepszą jakość . To słychać i w pewnych aspektach jest bezdyskusyjne.
To weź Pawełku podłącz u siebie PJ i napisz kilka słów proszę.

A po co podlączać to ...?
Szkoda czasu. Lepiej posłuchać muzyki.
PJ to czysty "analogowy marketing" nie mający z dobrym dzwiękiem nic wspólnego.

pozdro

miniabyr

Cytat: gratefullde w Lipiec 17, 2016, 22:17
Cytat: miniabyr w Lipiec 17, 2016, 22:15
Cytat: Piterski w Lipiec 17, 2016, 22:02Minabyr nie sprzedał dużo droższego Muna więc
Ja chętnie bym podniósł poziom swojego phono ,ale na prawdę nie mam na co . Nie sprzedam swojego moon'a i nie zamienię na takie samo brzmienie bo po co? Nie zmienia to faktu ,że Husaria gra zacnie. Jak ktoś startuje z duzo niższego poziomu pre do wyższego .to inwestując w Husarię dostaje dużo lepszą jakość . To słychać i w pewnych aspektach jest bezdyskusyjne.
To weź Pawełku podłącz u siebie PJ i napisz kilka słów proszę.
A chętnie  . Jeśli ktoś ma to zapraszam zrobimy testa i zapijemy audi robaka.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Cytat: miniabyr w Lipiec 17, 2016, 22:19
Cytat: gratefullde w Lipiec 17, 2016, 22:17
Cytat: miniabyr w Lipiec 17, 2016, 22:15
Cytat: Piterski w Lipiec 17, 2016, 22:02Minabyr nie sprzedał dużo droższego Muna więc
Ja chętnie bym podniósł poziom swojego phono ,ale na prawdę nie mam na co . Nie sprzedam swojego moon'a i nie zamienię na takie samo brzmienie bo po co? Nie zmienia to faktu ,że Husaria gra zacnie. Jak ktoś startuje z duzo niższego poziomu pre do wyższego .to inwestując w Husarię dostaje dużo lepszą jakość . To słychać i w pewnych aspektach jest bezdyskusyjne.
To weź Pawełku podłącz u siebie PJ i napisz kilka słów proszę.
A chętnie  . Jeśli ktoś ma to zapraszam zrobimy testa i zapijemy audi robaka.
I właśnie o to chodzi. Ja stety nie mam ale malg dysponuje.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kawosz

A my wczoraj z Pawłem słuchali Edith Piaf na moonie  :) . I nie wiem co by trzeba było podłączyć żeby obiektywnie ta płyta zagrała na jakimś poziomie . A jednak słuchało się bardzo miło dla samej przyjemności słuchania muzyki .
:) .

pmcomp

Cytat: kawosz w Lipiec 17, 2016, 22:11
Widzę jednak sens wątku o polityce  ;D . Spory o politykę to pikuś w porównaniu do wypominania sobie sprzętów  ;)

Harbeth to znakomity klocek. Lebena u siebie nie sluchalem ale sluchalem na AS w konfiguracji ze Spendorami i było calkiem miło. Bardzo przyjemne granie, stawiam ze z Harbethem też. BTW miałem u siebie dwa Harbethy chyba przez trzy lata, spinane z bardzo roznymi wzmakami.

Jednak pytalem o to hajendowe pre phono w systemie kolegi jamowie. Nie wiem po prostu i mam wątpliwości bo Jego wpis świadczy o hajendowym graniu Husarii. I ro pragnę zweryfikować.

Tu nie ma żadnego drugiego dna. Jak się dowiem to się odniose.

Pozdro

kawosz

Piotrek ja swój post pisałem w trakcie kiedy Ty pisałeś swój . To są ogólne spostrzeżenia nic osobistego

gratefullde

A ja sobie Milesa słucham na jakimś zupełnie prostym układzie lampowym i jest bajecznie (wg mnie oczywiście, żeby nikogo nie urazić).
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

pmcomp

#433
Cytat: kawosz w Lipiec 17, 2016, 22:25
Piotrek ja swój post pisałem w trakcie kiedy Ty pisałeś swój . To są ogólne spostrzeżenia nic osobistego


Spoko ... :)

Napiszę zeby było jasne ...JA ŻADNEGO HAJENDA W DOMU NIE POSIADAM. Tylko stare, wintydżowe i smierdzące, jak mówi moja żona, klamoty.
Końcowki po 1000 zeta to hajend?
A stare kolumny nadgryzione przez korniki?
Kable wyciagnięte ze ścian?
Jakieś lampowe pre o dumnej nazwie Technics?

TO JEST HAJEND ??
Chyba ujend ;)

No dobra, Jay's Audio CDT-3 ... rzeczywiście jest hiendem  8). Wyjątek potwierdzający regulę.

Już kiedys sluchałem jednego hajenda u SA i mi wystarczy.

pmcomp

Cytat: gratefullde w Lipiec 17, 2016, 22:25
A ja sobie Milesa słucham na jakimś zupełnie prostym układzie lampowym i jest bajecznie (wg mnie oczywiście, żeby nikogo nie urazić).

I tak trzymac, o to chodzi.

Piterski

Cytat: gratefullde w Lipiec 17, 2016, 22:21
I właśnie o to chodzi. Ja stety nie mam ale malg dysponuje.

I dlatego do niego odnosił swoje wrażenia z odsłuchu Husarii.
Bo do czego miał, a koledzy zamiast zachować się jak dorośli faceci zaczynają się popisywać kto ma dłuższy patyk.

PS. Andrzej te płyty z epoki których słuchaliśmy wypadały bardzo przekonywując na PJ, pewnie nie naturalnie ale bardzo miło.

W tak dużym salonie te wszelkie zabiegi marketingowe nie raziły, dopiero porównanie z Husarią dawało do myślenia.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

He ,he no marketingowo to strzał w 10' .Zobaczcie ile dobrego już powiedziano o tym pre. :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

#437
Cytat: Piterski w Lipiec 17, 2016, 22:31
Cytat: gratefullde w Lipiec 17, 2016, 22:21
I właśnie o to chodzi. Ja stety nie mam ale malg dysponuje.

I dlatego do niego odnosił swoje wrażenia z odsłuchu Husarii.
Bo do czego miał, a koledzy zamiast zachować się jak dorośli faceci zaczynają się popisywać kto ma dłuższy patyk.

PS. Andrzej te płyty z epoki których słuchaliśmy wypadały bardzo przekonywując na PJ, pewnie nie naturalnie ale bardzo miło.

W tak dużym salonie te wszelkie zabiegi marketingowe nie raziły, dopiero porównanie z Husarią dawało do myślenia.



Nie, nie, nie ... jeśli juz o patykach to pytam jamówię konkretnie jaki to był ten patyk.
Skoro Malg jest melomanem to ... pełen szacun. I niech lepiej w audiofilizm nie brnie. Wystarczy w dobre hi-fi. Tu mogę polecic parę klocków np. Tandberg TR-2080 plus TL-5020.
Cena od 3-5 tysiow. Pre do MM ma na pokładzie. I gra muzyka.






Pozdro

gratefullde

Cytat: Piterski w Lipiec 17, 2016, 22:31
Cytat: gratefullde w Lipiec 17, 2016, 22:21
I właśnie o to chodzi. Ja stety nie mam ale malg dysponuje.

I dlatego do niego odnosił swoje wrażenia z odsłuchu Husarii.
Bo do czego miał, a koledzy zamiast zachować się jak dorośli faceci zaczynają się popisywać kto ma dłuższy patyk.

PS. Andrzej te płyty z epoki których słuchaliśmy wypadały bardzo przekonywując na PJ, pewnie nie naturalnie ale bardzo miło.

W tak dużym salonie te wszelkie zabiegi marketingowe nie raziły, dopiero porównanie z Husarią dawało do myślenia.
Piotrek, ok tylko jedna rzecz mnie zastanawia. Husariia gra analitycznie a PJ gra plamą. To troszkę inne bieguny som ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

pmcomp

Cytat: miniabyr w Lipiec 17, 2016, 22:33
He ,he no marketingowo to strzał w 10' .Zobaczcie ile dobrego już powiedziano o tym pre. :P

A moze właśnie o to chodzi ;).

Tzw. marketing szeptany jest najlepszą formą. Jestem jak najbardziej poważny.

elem

Cytat: miniabyr w Lipiec 17, 2016, 22:33ile dobrego już powiedziano o tym pre.

O którym? O PJ?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Piterski

Naprawdę chciałbym mieć taką kolekcje płyt  :o.
To jest dopiero prawdziwa pasja, a nie te popisy sprzętem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

elem

Cytat: Piterski w Lipiec 17, 2016, 22:39Naprawdę chciałbym mieć taką kolekcje płyt  .
To jest dopiero prawdziwa pasja, a nie te popisy sprzętem.

Lajkuję :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Piterski

Cytat: gratefullde w Lipiec 17, 2016, 22:36Piotrek, ok tylko jedna rzecz mnie zastanawia. Husariia gra analitycznie a PJ gra plamą. To troszkę inne bieguny som ;)

Dla mnie Husaria gra tak jak to opisywałem. PJ podbijał zakresy pasma i tracił analityczność ale mile pogrubiał dźwięk, przerabiałem to miłe pluszowanie brzmienia na "Trilogy".
Problem polegał na tym, że na tych szerokopasmowych kolumnach trzeba było siedzieć z dokładnością do 10 cm bo się cała scena rozjeżdżała. We dwóch nie mogliśmy równocześnie słuchać tak samo, siedzieli byśmy pewnie do rana ???
Tak więc głównie starałem się zwracać uwagę na rozdzielczość i barwę.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Sugestie jakie padają są takie, że Husaria wymaga idealnego systemu i to jako niewierny Tomasz chcę usłyszeć.

Malg się zastanawia nad zmianami systemu, ja przy okazji też. Dlatego szukamy słuchamy i dyskutujemy co zmienić co z czym zagra itd.

Po co więc taka napaść i teksty rodem z AS? :-[
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

elem

kurczę, nie widzę nigdzie napaści, takie tam przekomarzanki :)

Malg ma stockowe lampy w PJ czy wymieniał na coś lepszego/innego ?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

ahaja

Opisywałem gdzieś na początku, że kolorowanie, kombinowanie z eq w pre phono mnie nie interesuje ... stąd niestety trzeba przy odsłuchu wziąć to pod uwagę ;-).
Tak sobie obserwuję,  czytam co piszecie i potwierdza się to co niedawno napisałem - udał mi się 'drut'.
Niestety - dla mnie to zaleta - pokaże prawdziwe nagranie. Albo inaczej - pokaże co może być nie tak z torem i co warto było by zmienić.

BGaty sprzedałem wszystkie jakieś 3 lata temu. Nie uważam osobiście by to był najważniejszy element zasilacza. Choć w prostym stabilizatorze może się to jakoś sprawdzić, coś polepszyć. A z racji tego co się z nimi dzieje na rynku stawiam na zupełnie produkty.

Full range:
kiedyś miałem małe sph60x. Fajnie to grało - z małym filtrem jednak linearyzującym pasmo. Bas był zadziwająco dobry ... ale powyżej 80Hz ... ;-) stąd narodziła się konieczność posiadania czegoś co ten bas pokaże.
Gdybym teraz miał wchodzić w FR to zrobiłbym projekt tego samego konstruktora na Gradient AX-08 w podobnej budzie.



Piterski

Cytat: elem w Lipiec 17, 2016, 22:57
kurczę, nie widzę nigdzie napaści, takie tam przekomarzanki :)

Malg ma stockowe lampy w PJ czy wymieniał na coś lepszego/innego ?

Zainstalował Telefunkeny, jakie to może sam napisze jak jeszcze nie stwierdził, że trafił do piaskownicy.

Ten drugi preamp, który miał wypadł przy PJ bardzo blado. Różnice między PJ i Husarią były bardzo duże.
Wszystko rozbija się jak zwykle o osobiste przyzwyczajenia się do pewnej określonej sygnatury dźwięku z jakim ma się do czynienia na co dzień.

To co Ty jeden zrozumiałeś bez problemu

Była taka jedna płyta z gitarzystami coś z san Fancisko w tytule. Zbaraniałem ale na Husari grało to tak jak by dźwięk dobiegał przez drzwi na korytarzu z trzech pokoi. Z jakimś dziwnym pogłosem/echem. Trochę trudno to zdefiniować. Na PJ efekt był taki jak by grali w pokoju w którym słuchaliśmy, byli namacalni inna sprawa że w trakcie porównania wyszło, że  części ich gry nie słychać zupełnie bo brakowało rozdzielczości.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

elem

Cytat: Piterski w Lipiec 17, 2016, 23:29coś z san Fancisko w tytule.

No to na dobrą noc :)




Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe